t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lasery rotacyjne

( ilość produktów: 1 )

Lasery rotacyjne nazywane są również laserami obrotowymi. Są to innowacyjne urządzenia, które emitują wiązkę światła obracającą się o 360 stopni. Umożliwiają niezwykle precyzyjne pomiary i wytyczanie punktów, płaszczyzn, a także linii poziomych lub pionowych na całej powierzchni terenu lub pomieszczenia. Urządzenia te posiadają obrotową głowicę i są wyposażone zazwyczaj w jedną diodę laserową. Działają na dużych dystansach. W sklepie Renowa24 znajdziemy lasery rotacyjne PRO z obszarem działania aż do 250 m.

Lasery rotacyjne – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Lasery rotacyjne to niezwykle uniwersalne urządzenia. Przy ich pomocy można bardzo precyzyjnie wyznaczyć pion, poziom, a także skos. Umożliwiają wykonanie wyjątkowo precyzyjnych pomiarów odległości i wyznaczanie linii z niezrównaną dokładnością. Niezależnie od złożoności projektu, lasery rotacyjne zwiększają efektywność i jakość pracy, oszczędzając czas i zasoby energii. Dzięki nim można oczekiwać precyzji na każdym etapie procesu budowlanego. Lasery wyposażone w obrotową głowicę działają nawet do kilkuset metrów, co daje duże możliwości korzystania – przy ich pomocy można np. ogrodzić sporej wielkości działkę. W sklepie Renowa24 znajdują się lasery rotacyjne cyfrowe lub pozwalające na wyznaczanie spadków w dwóch osiach, odporne na kurz oraz wodę. Są to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia, charakteryzujące się łatwym montażem na statywie lub tyczce rozporowej. Można je nabyć w zestawie z: walizką, pilotem zdalnego sterowania, odbiornikiem laserowym z uchwytem (detektorem), tarczą celowniczą laserową, okularami laserowymi, akumulatorem, ładowarką, koszykiem na baterie oraz instrukcją obsługi.

Lasery rotacyjne – możliwości zastosowania

Lasery rotacyjne są uważane za optymalne urządzenia do prac wykonywanych na zewnątrz (w ograniczonych przypadkach można je stosować również wewnątrz – dobrym przykładem może tutaj być tworzenie ścianek działowych przy ich pomocy). Praca wszelkiego rodzaju maszyn oraz wibracje przez nie generowane nie stanowią większej przeszkody dla tego typu urządzeń. Warto wiedzieć też, że lasery rotacyjne doskonale sprawdzą się przy dużym nasłonecznieniu. To narzędzia pomiarowe, które szczególnie przydadzą się podczas takich zadań jak budowa płotów lub ogrodzeń, tworzenie różnego rodzaju konstrukcji stalowych lub wylewanie fundamentów czy posadzek.

Lasery rotacyjne – jak wybrać produkty z tej kategorii?

Przy wyborze lasera rotacyjnego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Ważne są precyzja i zakres pomiarów, funkcje dodatkowe, takie jak samopoziomowanie, czy uniwersalne zastosowanie - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Urządzenia te muszą być trwałe i wysokiej jakości. Ważne jest także, aby urządzenie było intuicyjne w obsłudze i miało wygodne sterowanie. Dodatkowe akcesoria, takie jak statyw czy okulary ochronne będą również istotnym elementem. Warto zasugerować się opinią innych użytkowników i wybrać produkt renomowanej firmy, takiej jak np. PRO. W sklepie Renowa24 można także skonsultować się ze sprzedawcą, który na pewno pomoże wybrać właściwy produkt. Zapraszamy na zakupy!

FAQ

Jakie są główne cechy lasera rotacyjnego?

Laser rotacyjny emituje wiązkę światła obracającą się o 360 stopni, umożliwia precyzyjne pomiary, wytyczanie punktów, płaszczyzn, linii poziomych lub pionowych na dużych powierzchniach. To urządzenie może działać na dystansach do 250 - 300 metrów.

Gdzie i w jakich warunkach najlepiej zastosować lasery rotacyjne?

Lasery rotacyjne są optymalne do prac zewnętrznych, takich jak np. budowa płotów, ogrodzeń, konstrukcji stalowych czy wylewanie fundamentów, nawet przy dużym nasłonecznieniu. Mogą być również stosowane wewnątrz (np. przy tworzeniu ścianek działowych).

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze lasera rotacyjnego?

Istotne są precyzja i zakres pomiarów, funkcje dodatkowe, trwałość, wygoda obsługi, dodatkowe akcesoria (np. statyw, okulary ochronne).

Czy lasery rotacyjne są bezpieczne dla oczu?

Wiązka laserowa może być szkodliwa dla oczu, jeśli w nią spojrzeć bezpośrednio. Dlatego podczas pracy z laserem rotacyjnym zaleca się stosowanie okularów ochronnych. Ponadto, nigdy nie powinniśmy kierować wiązki laserowej w stronę innych osób. Przy prawidłowym stosowaniu, lasery rotacyjne są bezpieczne w użytkowaniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel