Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe 2-szybowe

1344 Ilość produktów

Okna dachowe to bardzo ważny element każdego dachu. W zależności od rodzaju materiału, z jakiego są wykonane, różnią się one właściwościami termicznymi, akustycznymi oraz izolacyjnymi. 
Czym są 2-szybowe okna dachowe? 
2-szybowe okna dachowe to rodzaj okien dachowych, które składają się z dwóch szyb. Pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń, wypełniona zazwyczaj gazem szlachetnym takim argon lub krypton. Dzięki temu posiadają dobre parametry izolacyjne. Są odporne na straty ciepła, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania w sezonie zimowym. 
Okna dachowe drewniane 
Okna dachowe drewniane to bardzo eleganckie i estetyczne rozwiązanie, idealne dla osób, które cenią sobie naturalne materiały. Drewno ma wysokie właściwości izolacyjne, dzięki czemu okna dachowe drewniane skutecznie chronią przed utratą ciepła. Są również bardzo odporne na hałas, co wpływa na komfort mieszkańców domu. Okna dachowe drewniane są jednak bardziej wymagające w pielęgnacji niż okna plastikowe, dlatego przed zakupem warto dokładnie przemyśleć tę kwestię. 
Okna dachowe plastikowe 
Okna dachowe plastikowe to popularne rozwiązanie, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Są one bardzo łatwe w pielęgnacji i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Okna dachowe plastikowe są również bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu chronią przed stratami ciepła i hałasem. 

Okna dachowe energooszczędne 
Energooszczędne okna dachowe to rozwiązanie, które pozwala na oszczędność na kosztach ogrzewania i chłodzenia domu. Są one wykonane z materiałów o wysokiej izolacyjności termicznej, dzięki czemu utrzymują odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Energooszczędne okna dachowe są również wyposażone w specjalne szyby, które chronią przed utratą ciepła i hałasem z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty energii w domu. 
Lepsza izolacja termiczna 
2-szybowe okna dachowe charakteryzują się dobrą izolacją termiczną. Dzięki temu są odporne na straty ciepła, co wpływa na niższe koszty ogrzewania w sezonie zimowym. Warto również zwrócić uwagę na właściwości termoizolacyjne poszczególnych materiałów, z których wykonane są okna dachowe - drewno i plastik mają różną przewodność cieplną, co wpływa na ich właściwości termiczne. 
Lepsza izolacja akustyczna 
Okna dachowe mają również istotny wpływ na izolację akustyczną domu. Dobrze izolowane okna dachowe skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz, co wpływa na komfort mieszkańców. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są okna dachowe - drewno jest bardziej odporne na hałas niż plastik. 
Jakie są zalety 2-szybowych okien dachowych? 
Wybierając 2-szybowe okna dachowe, można liczyć na wiele zalet. Przede wszystkim są one bardziej odporne na straty ciepła i hałas, co wpływa na komfort mieszkańców domu. Dodatkowo, dzięki temu można znacznie obniżyć koszty ogrzewania w sezonie zimowym, co ma pozytywny wpływ na domowy budżet. 2-szybowe okna dachowe są również łatwe w pielęgnacji i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. 

Wybierając okna dachowe, warto zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak materiał, właściwości termiczne i akustyczne oraz funkcjonalność. 2-szybowe okna dachowe to jedno z najlepszych rozwiązań, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-25
Ok
pixel