t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dalmierze — niezastąpione akcesorium na każdej budowie

2016-04-01
Dalmierze — niezastąpione akcesorium na każdej budowie

Dalmierz laserowy jest urządzeniem, dzięki któremu bez problemów można określić odległość od jednego punktu do drugiego. Wszystko za sprawą lasera, który został zamontowany w danym urządzeniu. Choć można wykorzystać go w wielu dziedzinach, najbardziej sprawdza się podczas budowy i remontów, gdzie trzeba precyzyjnie odmierzać odległości. Chętnie korzystają z niego także wojsko i policja.

Zakup dalmierza — na co zwrócić uwagę?

Dalmierze są produktami, które znacznie ułatwiają wykonanie pomiarów. Zastępują tradycyjne taśmy pomiarowe. Decydując się na zakup dalmierza, trzeba mieć na uwadze, że choć jego podstawową funkcją jest wskazanie odległości, spora ilość produktów została wyposażona w dodatkowe, innowacyjne funkcje. Okazuje się zatem, że im wyższy model dalmierza zostanie wybrany, tym większymi możliwościami będzie się odznaczał.

Nowoczesne dalmierze, oprócz wskazania wymiarów, mogą zostać wyposażone w kalkulator, dzięki któremu bez problemy można dodać lub odjąć wymiary. Dodatkowym udogodnieniem jest także możliwość obliczenia objętości (kubatury), a także powierzchni danego pomieszczenia. Jak zatem widać — dalmierze mogą stać się niezastąpione podczas budowy i remontów.

Dalmierze

Szukając idealnego dalmierza, warto wybrać taki, który wyposażono w funkcję bluetooth, dzięki czemu można od razu przesłać wyniki do zainstalowanej na telefonie lub w komputerze aplikacji. Dzięki temu bez obaw o pomyłkę można sprawnie przesłać wykonane pomiary. Ciekawym rozwiązaniem jest także produkt z funkcją ciągłego pomiaru. Oznacza to, że po ustaleniu określonej odległości, np. 1 m, przesuwając dalmierz, będzie on nadal wskazywał ustawioną odległość, a także komunikował ją dźwiękiem.

Jaki dalmierz spełni oczekiwania każdego majsterkowicza?

Aby wybrać najlepszy dalmierz, warto najpierw zastanowić się nad swoimi potrzebami, jak również nad tym, w jakich warunkach będzie użytkowany. Tutaj należy zwrócić uwagę nie tylko na zasięg pomiaru, ale także określić miejsce, w jakim będą dokonywane pomiary. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ jedne dalmierze lepiej sprawdzają się na otwartych przestrzeniach, a inne w pomieszczeniach. Jeżeli pomiarów będziesz dokonywać jedynie w pomieszczeniu, wystarczy Ci urządzenie o zasięgu pomiaru od 30 do 50 m. Jednym z produktów godnych uwagi jest dalmierz laserowy 30 m Stanley, który umożliwi wykonanie dokładnych pomiarów w zamkniętych, nawet na większych przestrzeniach, takich jak biura czy magazyny.

Dalmierze

Jeżeli będziecie dokonywać pomiarów na otwartych przestrzeniach, warto wybrać produkt, który ma większy zasięg. Dalmierz ma służyć do profesjonalnych pomiarów? Jeśli tak zastanów się nad tym, aby wybrać model, który będzie odporny na kurz i wodę. Dzięki temu będziesz mogły wykonywać pomiary nawet wtedy, kiedy warunki pogodowe nie będą sprzyjające. Dalmierz laserowy Stanley TLM330 będzie w tym wypadku doskonałym wyborem, ponieważ oferuje zasięg 100 m, a także zachowuje pamięć 20 ostatnich pomiarów. Co więcej, bez problemu można go zamontować także na statywie z przystawką, dzięki czemu prowadzone prace będą niezwykle proste i dokładne.

Jeżeli będziesz wykonywał pomiary na dużych odległościach, powinieneś doposażyć swój sprzęt w odpowiedni statyw, dzięki któremu będziesz mógł stabilnie ustawić urządzenie i wybrać punkt pomiaru. W tym wypadku sprawdzi się także dalmierz laserowy PRO DL-40, który wyposażono w funkcję pomiaru pośredniego, a także kalkulator umożliwiające dodawanie i odejmowanie pomiarów. Co więcej, można także zastosować tutaj pomiar ciągły i dynamiczny. Wspomniany dalmierz zapewnia idealną pomiary w zakresie 0,05 do 40 m.

Dalmierze

Kolejnym narzędziem godnym uwagi jest dalmierz laserowy PRO DL - 70, który oferuje trzy podstawowe funkcje pomiarowe — powierzchni i objętości, wymiary pośredniego, a także różnorodne możliwości pomiaru odległości. Są to tylko niektóre zalety, jakie wyróżniają ten model. Warto także wspomnieć o rozbudowanym menu oraz funkcji opóźnienia czasowego, co sprawia, że praca z urządzeniem staje się jeszcze bardziej komfortowa.Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
Wszytko ok
pixel