Ciche okna dachowe? Dźwiękoszczelne okna dachowe — czy są takie i co to jest?
Osoby, którym przeszkadza uliczny chaos i mnogość dźwięków za oknem, szukają miejsc, w których będą mogli napawać się błogą ciszą. Przenoszą się zatem na wieś, w pobliże lasów, mając nadzieję, że tam zaznają spokoju. Czy jednak jest to konieczne? Czy nie lepiej poszukać innych rozwiązań? Ciche okna dachowe powinny rozwiązać problem. Co to takiego? Czy takie okna w ogóle istnieją?
Jeszcze do niedawna wiele osób narzekało na to, że ich okna przepuszczają każdy dźwięk z zewnątrz. Na szczęście producenci mając na uwadze ten problem stworzyli okna dźwiękoszczelne, których zadaniem jest ochrona ich użytkowników przed hałasami dochodzącymi z zewnątrz. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę i możliwość mieszkania w większych skupiskach, ale nie tylko. Produkt ten doskonale sprawdzi się także w domkach jednorodzinnych, których właściciele cenią sobie spokój i możliwość wypoczynku bez hałasu. Czym się charakteryzują takie produkty? Co świadczy o tym, że są ciche?
Izolacyjność dźwiękowa ma tutaj ogromne znaczenie
Izolacyjność dźwiękowa jest cechą, która określa możliwości pochłaniania dźwięków oraz wibracji i drgań przez ściany, drzwi, podłogi i okna. Im większa jej wartość, tym dana część budynku stanowi większą barierę dla hałasu. Chcąc wiedzieć, jak wygląda izolacyjność Twoich okien, zmierz ją za pomocą specjalnego wskaźnika Rw (C, Ctr) — im jest większy, tym zwiększa się odporność okien i innych przegród na hałas.
Ciche okna — co oferuje VELUX?
VELUX, jako jeden z największych producentów okien dachowych, dba o to, aby jego klienci mogli cieszyć się ciszą podczas użytkowania poddasza. Mowa tutaj nie tylko o zgiełku dobiegającym z zewnątrz, ale także o padającym deszczu, który rozbija się o szyby okien dachowych. Mając to wszystko na uwadze, akustycy współpracujący z firmą, stworzyli okna dachowe, dzięki którym marzenia o spokojnym śnie mogą stać się jawą.
W ofercie producenta można spotkać okna dachowe, których poziom hałasu został obniżony aż o RW 7 dB. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to zmniejszenie hałasu o połowę w stosunku do standardowego okna dachowego. Na uwagę zasługuje także fakt, że producent pomyślał nie tylko o padającym deszczu, ale także hałasach dochodzących z zewnątrz. Oferowane okna dźwiękoszczelne osiągają bardzo dobry poziom dźwiękochłonności, który wynosi Rw 37 dB (obliczono go na podstawie normy EN ISO 717-1). Co więcej, klient, który zdecyduje się na te okna powinien mieć na uwadze, że zainwestuje w dodatkową izolację termiczną.
Nie tylko wyciszenie — czego jeszcze można spodziewać się po dźwiękoszczelnych oknach VELUX?
Decydując się na dźwiękoszczelne okna VELUX, użytkownik może wybierać spośród tych otwieranych ręcznie lub sterowanych elektrycznie. Co więcej, warto zwrócić uwagę na doskonałe parametry energetyczne produktu, który został wykonany w konstrukcji ThermoTechnology. Dzięki temu rozwiązaniu można mieć pewność, że nie tylko podniesie się komfort użytkowania poddasza, ale także znacznie obniżą się rachunki za prąd.
Szukając rozwiązań, które zniwelują hałas na poddaszu, należy mieć na uwadze, że okna dźwiękoszczelne oferowane przez VELUX wyposażone zostały z szybę grubszą, niż standardowa oraz specjalnie zaprojektowane oblachowanie, które dodatkowo pokryto folią wyciszającą. Dzięki tym rozwiązaniom nawet podczas największej ulewy użytkownik nie będzie wiedział, że pada deszcz.
Warto zatem skorzystać z produktów VELUX. Dzięki nim będziecie mogli spać spokojnie. Oferowane okna są wyznacznikiem spokoju i bezpieczeństwa. Można je z powodzeniem stosować w sypialniach i pokojach dzieci.
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.