t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ABC wełny mineralnej

2017-05-02
ABC wełny mineralnej

Wełna mineralna jest jednym z materiałów dociepleniowych, który stosuje się do ocieplania ścian zewnętrznych, poddaszy użytkowych, jak również stropów i fundamentów. Wspomniany produkt sprawdza się także doskonale w budownictwie i energetyce. Jest bowiem doskonałym materiałem izolacyjnym, nie tylko w zakresie ciepła, ale także hałasu i drgań. Co więcej — zapewnia odporność ogniową osłanianej powierzchni. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego produktu?

Omawiany materiał izolacyjny dzieli się na wełnę szklaną i szklaną. Na rynku można spotkać wiele postaci produktu, dlatego dziś pokrótce scharakteryzujemy każdy z nich.

Płyty z wełny mineralnej

W ofercie sklepów, w tym także w Renowa24.pl, można spotkać wełnę mineralną w postaci płyt. Każdy produkt może występować w wielu odmianach, które różnią się m.in. grubością, gęstością i twardością. Płyty wykorzystywane są najczęściej do docieplania stropodachów wentylowanych, a także podłóg na poddaszach. Niektórzy inwestorzy docieplają nimi także ściany działowe i zewnętrzne. Warto mieć na uwadze, że płyty z wełny mineralnej mogą zostać wykończone folią aluminiową, welonem szklanym lub siatką z drutu. Na rynku można dostać je w różnych rozmiarach. Najczęściej formuje się je w prostokąt.

wełna mineralna

Maty — czym charakteryzuje się ten produkt?

Maty są kolejną odsłoną wełny mineralnej. Ten rodzaj produktu bardzo często występuje w ofercie wielu producentów. Tutaj warto zwrócić uwagę na ich budowę, ponieważ ze względu na kierunek włókien można je podzielić na lamelowe i zwykłe. Jedną z wielu zalet tego produktu jest ich plastyczność i miękkość, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do ocieplanej powierzchni. Wybierając ten rodzaj wełny mineralnej, trzeba pamiętać o tym, że sprzedawana jest w rolkach. Ten rodzaj produktu wykorzystuje się do docieplania i izolowania poddaszy nieużytkowych, a także podłóg osadzonych na legarach, jak również skośnych dachów. Aby uzyskać jak najlepsze właściwości, wełna po rozwinięciu z rolku musi odleżeć kilka minut. Dzięki temu rozpręży się i uzyska deklarowaną przez producenta grubość.

wełna mineralna

Granulat — gdzie warto go wykorzystać?

Wełna mineralna w granulacie jest doskonałym rozwiązaniem w trudno dostępnych miejscach. Mowa tutaj m.in. o szczelinach izolacyjnych, które pojawiają się w ścianach warstwowych. Granulki sprawdzą się także doskonale podczas docieplania skośnych dachów, które wykonano z wiązarów kratowych, pod którymi nie znajduje się poddasze użytkowe. Wspomniany materiał sprawdza się doskonale zarówno w nowopowstałych, jak i remontowanych budynkach. Decydując się na ten materiał, inwestor indywidualny musi mieć świadomość, że produkt kupowany jest na kilogramy lub na palety. Jego budowa może zaskakiwać, ponieważ są to strzępki wełny, które zostały nasączone specjalnym impregnatem zlepiającym.Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-25
Ok
pixel