Na jakim etapie budowy domu montować rolety wewnętrzne?
A wszystko po to, aby nie brudzić rolet i prowadnic oraz aby dobrać model i kolor do wystroju wnętrza.
Dlatego ważne jest, aby nie kupować i nie montować rolet na etapie budowy, bo zanim zakończymy prace budowlane to rolety nie zabezpieczone odpowiednio mogą się ubrudzić lub uszkodzić.
Jeśli na Twoim poddaszu w sposób niekontrolowany wpadają promienie słońca, to sposobem na powstrzymanie tego zjawiska jest montaż rolet wewnętrznych na oknach dachowych . Nie jest to trudne, gdy ma się pod ręką szczegółową instrukcje montażu. Zobacz, jak łatwo zamontować, roletę na okno dachowe samemu.
Rolety wewnętrzne poprawiają komfort mieszkania na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu ma swój klimat. Ma jednak wady, do których należy nadmierne nasłonecznienie, które jest szczególnie dokuczliwe latem.Ten problem może rozwiązać zamontowanie rolet wewnętrznych na okna dachowe, bo to dzięki nim możemy sterować ilością światła docierającego do pomieszczeń na poddaszu.
W zależności od tego, jakie rolety zamontujemy możemy całkowicie zaciemnić wnętrza lub tylko rozproszyć promienie słoneczne, by tak nie dokuczały.
Dobór rolety do okna dachowego
Aby dobrze dobrać roletę wewnętrzną na okno dachowe, nie musimy dokonywać pomiarów. Wystarczy, że sprawdzisz informacje znajdujące się na tabliczce znamionowej umieszczonej na każdym oknie i widocznej po jego otwarciu i podasz je sprzedawcy rolet. W ten sposób mamy pewność, że roleta będzie idealnie pasowała do okna dachowego. Jednak powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nasze okno jest nowej generacji, ponieważ w takim przypadku ma ono 10% większą powierzchnię szyby i do takich okien przeznaczone są specjalne serie rolet. Samodzielne zamontowanie rolety wewnętrznej jest łatwe i nie zajmie dużo czasu. Poza tym montując samodzielnie rolety zaoszczędzimy na kosztach.Montaż rolet wewnętrznych krok po kroku
Krok I – Odpowiednie umiejscowienie rolety w zaczepach montażowychPo rozpakowaniu roletę dociskamy do zaczepów montażowych, które są umieszczone w górnych rogach ościeżnicy. Odgłos kliknięcia świadczy o tym, że roleta trafiła na swoje miejsce.
Krok II - Zamontowanie uchwytów
W dolnych rogach ramy przykręcamy plastikowe uchwyty, które posłużą nam do zamocowania prowadnic i naciągnięcia sznurków wspomagających ruch rolety.
Krok III - Montaż prowadnic
Montujemy prowadnice, czyli górne końce wkładamy w kasetę, a dolne wsuwamy między uchwyty a ramę okienną.
Przykręcenie prowadnic
W prowadnicach są otwory pod wkręty i w tych miejscach przykręcamy je do ościeżnicy okna.
Krok IV - Zdjęcie blokady i zaczepienie sznurków w dolnych uchwytach
Zdejmujemy blokady i rozwijamy sznurki (wcześniej nie robimy tego, bo jeśli roleta się rozłoży, może jej poprawnie nie zamontować). Następnie napinamy sznurki wzdłuż prowadnic, a ich końce zaczepiamy w dolnych uchwytach.
Gotowe!
Roleta została zamontowana. Trzeba tylko sprawdzić, czy swobodnie się opuszcza i podnosi. Po zamontowaniu rolet zabawa w tym pokoju nawet w słoneczne dni będzie przyjemniejsza.
Aneta Wojtczak Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować. |
|
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.