Mała kuchnia na poddaszu — jakie okna i rolety VELUX wybrać do tego niewielkiego pomieszczenia?
Dom z poddaszem mieszkalnym to marzenie wielu osób. Realizując plan, właściciele tego typu budynków coraz częściej decydują się na stworzenie pod skosami nowoczesnej, eleganckiej kuchni, która będzie cieszyła oko domowników. Nie da się ukryć, że tego typu aranżacja rządzi się swoimi prawami. Decydując się na stworzenie kuchni na poddaszu należy wziąć pod uwagę nie tylko wspomniane skosy, ale także gromadzącą się wilgoć, czy skoki temperatury podczas gotowania. Pomocne mogą okazać się odpowiednie okna dachowe. Zobacz, jakie propozycja ma dla Ciebie VELUX.
Z artykułu dowiesz się:
- na co należy zwrócić uwagę planując małą kuchnię na poddaszu
- jakie okna wybrać do małej kuchni na poddaszu
- jakie akcesoria okienne sprawdzą się w małej kuchni na poddaszu
Wielopokoleniowe domy to wciąż norma. Decydując się na zamieszkanie i opiekę nad bliskimi, a jednocześnie stworzenie własnego miejsca na ziemi, spora liczba osób decyduje się na remont poddasza, w którym tworzy przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nie może zabraknąć w niej praktycznej kuchni. Jeżeli właśnie tworzysz tego typu pomieszczenie na poddaszu, pamiętaj o tym, aby uwzględnić specyfikę tego miejsca. Zwróć szczególną uwagę na odpowiedni dobór okien dachowych i związanych z nimi akcesoriów. Co warto wiedzieć na ten temat?
Na jakie warunki panujące na poddaszu należy zwrócić uwagę planując małą kuchnię
Decydując się na kuchnię na poddaszu trzeba zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń. Nie da się ukryć, że w miejscu tym bardzo często będziesz smażył, piekł i gotował, co znacznie podniesie nie tylko temperaturę, ale także wilgoć w pomieszczeniu. Dlatego też podczas wyboru okien dachowych należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego je wykonano. Musi być odporny na wilgoć.
Jakie okna wybrać do małej kuchni na poddaszu
Wybierając okna dachowe do kuchni znajdującej się na poddaszu, warto zwrócić uwagę na produkty VELUX — lidera na rynku okien dachowych. Proponuje on swoim Klientom okna drewniono-poliuretanowe, które zostały pokryte ciśnieniowo wysokiej jakości, odpornym na wilgoć poliuretanem w białym kolorze.
Decydując się na okno
tego typu możesz mieć pewność, że nie będzie się na nim zbierać brud, kurz, czy wilgoć. Wszystko za sprawą jednolitej powierzchni, która powoduje, że w narożach profili nie widać połączeń. Takie rozwiązanie pozwala mieć pewność, że okna dachowe będą służyły użytkownikom przez wiele lat i co równie ważne — że nie trzeba będzie ich specjalnie konserwować.Okna dachowe drewnianio-poliuretanowe są niezwykle łatwe w czyszczeniu, co nie jest bez znaczenia w kuchni, gdzie brud i tłuszcz osadza się praktycznie na każdym elemencie. Produkt można czyścić na mokro, wykorzystując w tym celu wilgotną ściereczkę. Rozwiązanie to pozwala mieć pewność, że podczas mycia nie uszkodzi się okna, a jednocześnie pozwoli usunąć wszelkie zanieczyszczenia pojawiające się w trakcie gotowania.
Warto mieć także na uwadze, że oferowane przez VELUX okna dachowe wyposażone są w nawiewniki, które są zbawieniem przy długim przygotowywaniu potraw. Dzięki nim do pomieszczenia dostaje się świeże powietrze, nawet jeśli okno jest zamknięte. Jak można się spodziewać, jest to niezwykle istotne podczas gotowania.
Jeżeli zależy Ci na tym, aby na poddaszu powstała mała kuchnia, wykorzystaj w niej okna dachowe łączone w zestawy. Tego typu produkty przede wszystkim lepiej doświetlą wnętrze, a jednocześnie optycznie powiększą wnętrze. Co więcej, dzięki oknom dachowym typu KOMBI szybciej wywietrzymy kuchnię po przygotowaniu potraw.
Innym rodzajem okien dachowych, które doskonale sprawdzą się w małej kuchni na poddaszu, są okna klapowo-obrotowe VELUX. Produkt z powodzeniem można uchylić pod kątem 45° i co ważne — bezstopniowo zatrzymać w dowolnym momencie. Rozwiązanie to pozwala nie tylko szybko i dokładnie przewietrzyć kuchnię, ale również mieć piękny widok zza okna na otaczającą dom okolicę.
Akcesoria do okien dachowych w kuchni — jakie sprawdzą się w małej kuchni na poddaszu?
Szukając rozwiązań, które pomogą użytkownikom opanować ilość wpadającego do kuchni światła, warto skupić swoją uwagę na takich akcesoriach jak rolety wewnętrzne lub żaluzje VELUX.
Jeżeli jesteś estetą i zależy Ci nie tylko na funkcjonalności, ale również na efekcie dekoracyjnym, z powodzeniem sprawdzą się tutaj rolety plisowane. Produkt nie tylko wpuszcza delikatne, rozproszone światło, ale także wygląda niezwykle elegancko. Dzięki temu możesz go zastosować nie tylko w kuchni na poddaszu, ale także w pozostałych pomieszczeniach.
Jeśli jednak Twoja kuchnia urządzona jest w stylu klasycznym, postaw na żaluzje VELUX, które idealnie będą do niej pasować. Wspomniane akcesoria są odporne na wilgoć, a jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej — bez problemu można je obsłużyć. Wszystko za sprawą specjalnego suwaka, który ułatwia odsłanianie i zasłanianie okna. Na uwagę zasługuje fakt, że żaluzje pozbawione są sznurków, dzięki czemu wyglądają niezwykle estetycznie.
Lato w małej kuchni na poddaszu nie musi być utrapieniem. Wystarczy zamontować odpowiednią ochronę przed upałem. Doskonale w tej roli sprawdzą się markizy VELUX. Tkanina, z której zostały wykonane pochłania promienie słoneczne, zanim te zdążą jeszcze dotrzeć do szyby. Dzięki temu redukuje ilość ciepła, jakie wpada do pomieszczenia. Kolejną zaletą produktu jest fakt, że markizy cały czas wpuszczają światło do kuchni, a jednocześnie nie ograniczają widoku zza okna, dzięki czemu cały czas można podziwiać krajobraz znajdujący się wokół domu. Markizy montuje się po zewnętrznej stronie okna. Można nimi sterować manualnie lub za pomocą systemu zarządzanego pilotem. Łącząc to rozwiązanie z roletą wewnętrzne zyskuje się najbardziej praktyczną osłonę małej kuchni na poddaszu.
Aneta Wojtczak Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować. |
|
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.