Jaki tynk silikonowy wybrać - Ceresit czy Arsanit?
Tynk silikonowy jest coraz chętniej wybierany przez wymagających Klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten wysokiej klasy produkt posiada wiele zalet, w których można odkryć połączenie atutów tynków akrylowych, mineralnych i japońskich silikonowych. Jest to produkt bardzo uniwersalny, który sprawdzi się w naprawdę ekstremalnych warunkach. Na rynku dostępne są produkty różnych marek, co oznacza, że podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej nie należy do najłatwiejszych. Mając to na uwadze, poniżej zastanowimy się nad tym, czy wybrać tynk silikonowy Ceresit czy Arsanit. Dzięki naszemu artykułowi nie tylko poznasz właściwości obu produktów, ale także dowiesz się, co o nich sądzą Klienci, którzy je wybrali. Jeśli jesteś ciekaw, zachęcamy do lektury.
Z artykułu dowiesz się:
- Czym jest tynk silikonowy?
- Jakie cechy wyróżniają tynk silikonowy Ceresit?
- Na co można liczyć wybierając tynk silikonowy Arsanit?
- Który jest lepszy — tynk silikonowy Ceresit czy Arsanit?
Czym jest tynk silikonowy?
Tynk silikonowy to produkt, którego głównym składnikiem jest żywica silikonowa. Dzięki niej produkt trudno nasiąka i jest niezwykle elastyczny. Wykańczając elewację tym produktem nie będziesz musiał często czyścić i malować elewacji, ponieważ deszcz z powodzeniem usunie wszelkie zabrudzenia. Jest to zatem produkt idealny dla osób, które nie mają czasu lub nie lubią przydomowych i remontowych prac.
Warto również mieć na uwadze, że tynk silikonowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i drgania, co oznacza, że nie pęka. Specjalnie dobrana formuła sprawia również, że nie musisz martwić się nieestetycznymi nalotami, których powodem są mikroorganizmy wywołujące korozję biologiczną.
Inwestorzy uważają tynk silikonowy za najlepszy spośród tynków cienkowarstwowych. Niestety jego największą wadą jest wysoka cena, która często odstrasza właścicieli budynków.
Jakie cechy wyróżniają tynk silikonowy Ceresit?
Szukając najlepszych na rynku tynków silikonowych, nie można przejść obojętnie obok produktów marki Ceresit. Jednym z produktów dostępnych na rynku jest tynk silikonowy Cereist CT 74. Produkt ten wykorzystywany jest do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich w systemach ociepleń, który stosuje się na podłożach betonowych, gipsowych oraz tynkach tradycyjnych. Produkt ten z powodzeniem można także zastosować na płytach wiórowych oraz GK.
Producent zaleca stosowanie tego tynku jako wyprawy elewacyjnej w złożonych systemach Ceresit Ceretherm, czyli ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS), w których zastosowano płyty styropianowe oraz wełnę mineralną.
Tynk silikonowy CT 74 z powodzeniem można wykorzystać na ścianach zewnętrznych, w których wymagana jest wysoka para przepuszczalność, niska absorpcja wody, a także wysoka odporność na zabrudzenia. Tynk silikonowy Ceresit CT 74 wyposażono w formułę BioProtect, która pozwala zabezpieczyć elewację przed porażeniami biologicznymi i chronić ją przed ich oddziaływaniami.
Na co można liczyć wybierając tynk silikonowy Arsanit?
Tynk silikonowy Arsanit to produkt cienkowarstwowy, dekoracyjny i strukturalny, który doskonale sprawdza się podczas ręcznego wykonywania tynków na wszystkich różnych podłożach mineralnych — gipsie, płytach GK, czy betonie. Produktem, który producent oferuje klientom jest tynk silikonowy THERMATynk-SN, który wyróżnia się poniższymi właściwościami:
- elastyczny i wodoszczelny;
- samoczyszczący;
- wysoka trwałość koloru;
- możliwość barwienia na 365 kolorów z palety barw ARSANIT;
- możliwość stosowania tynku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku;
- posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6738/2011
- możliwość wykorzystania tynku do stworzenia takich struktur jak "baranek" lub "kornik".
Który jest lepszy — tynk silikonowy Ceresit czy Arsanit?
Przyglądając się opiniom Klientów, nie da się nie zauważyć, że oba produkty mają dobre recenzje. Jak przy każdym produkcie, zarówno tynk silikonowy Arsanit, jak i Ceresit ma swoich zwolenników.
Opinie na różnych forach jasno pokazują, że tynk Ceresit ceniony jest za łatwość stosowania oraz doskonałą trwałość oraz wysoką jakość. Niektóre osoby twierdzą, że w tynku znalazły grudki, które utrudniały im dokładne rozprowadzenie produktu na podłożu.
Tynk Arsanit jest ceniony przede wszystkim za wysoką jakość oraz łatwość nakładania. Klienci chętnie kupują go także dla ładnego efektu wizualnego, ponieważ tynk doskonale prezentuje się po zaschnięciu.
Podsumowanie
Jeśli oczekujesz odpowiedzi na pytanie jaki tynk silikonowy wybrać — Ceresit czy Arsanit, musisz wiedzieć, że każdy z tych produktów posiada zalety, które sprawiają, że ostateczny wybór jest niezwykle trudny. Każdy z producentów postarał się, aby jego produkt był wyjątkowy, dlatego też oba produkty różnią się tak naprawdę drobiazgami. Co więcej — to, który będzie dla Ciebie lepszy zależy od wielu czynników, jak np. położenie budynku czy Twoje preferencje. Jeśli chcesz podjąć słuszną decyzję, zapytaj naszych specjalistów, którzy na pewno pomogą dobrać Ci najlepsze rozwiązanie.
Przeczytaj także:
- Tynk Baumit silikatowo-silikonowy – wydajność, zużycie
- Tynk silikonowy Ceresit- wydajność
- Do jakiej temperatury można kłaść tynk silikonowy?
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.