t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kilka słów o styropianie – jego podział, właściwości i inne istotne informacje, które pozwolą podjąć słuszne decyzje zakupowe

2021-01-12
Kilka słów o styropianie – jego podział, właściwości i inne istotne informacje, które pozwolą podjąć słuszne decyzje zakupowe

 

Nie ulega wątpliwości, że odkąd styropian pojawił się na rynku, stał się najczęściej wykorzystywanym materiałem dociepleniowym. Nie ma się czemu dziwić. Nie od dziś bowiem wiadomo, że styropian posiada wiele zalet, których nie można przypisać do innych materiałów dociepleniowych. Mowa tutaj przede wszystkim o trwałości, lekkości, a także łatwej obróbce i montażu. Aby jednak cieszyć się doskonałymi parametrami styropianu. warto przed jego zakupem poznać kilka szczegółów na jego temat. Okazuje się bowiem, że niezwykle istotny jest jego podział, a także właściwości. Co warto wiedzieć na ten temat?

 


Z artykułu dowiesz się:


“styropian,

Wybierając styropian, jako materiał dociepleniowy, należy kierować się nie tylko jego ceną, ale także właściwościami i odpowiednią budową. Przyglądając się walorom, jakie niesie ze sobą wykorzystanie wspomnianego produktu, okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

Standardowy styropian dostępny na rynku tworzony jest przede wszystkim z polistyreny ekspandowanego, który z kolei tworzy się z podgrzanych i spienionych granulek polistyrenu. Zadaniem wspomnianego procesu jest powiększenie objętości granulatu, z którego tworzony jest styropian. Wspomniane granulki umieszcza się finalnie w specjalnych formach, co pozwala na stworzenie bryły styropianowej, którą w późniejszym czasie tnie się na płyty i inne formy, a następnie sezonuje. Każdy producent styropianu musi pamiętać o tym, aby niezwykle dokładnie przeprowadzić ten proces. Tylko wtedy może zagwarantować swoim Klientom stabilność wymiarową produktu.

Jak wygląda podział styropianu ze względu na wytrzymałość mechaniczną?

Wytrzymałość mechaniczna to jeden z najważniejszych parametrów, na który zawsze trzeba zwrócić uwagę. To ona decyduje bowiem o odporności produktu na ściskanie. Warto zwrócić uwagę na to, że poziom wytrzymałości styropianu na ściskanie musi być określony w nazwie styropianu. Takie wymagania stawiają przed producentami obecnie obowiązujące normy. Poziom, jaki producent deklaruje podaje się w kPa. Dodatkowo styropian oznacza się literami EPS (z angielskiego: Expanded PolyStyrene). Przykładowo — jeśli a opakowaniu ze styropianem znajdziecie hasło EPS 80 oznacza to, że wytrzymałość produktu na ściskanie powinna być mniejsza niż 80 kPa.

Każdy, kto kupuje styropian powinien wiedzieć, że z naprężeniami ściskającymi danego materiału dociepleniowego idzie w parze wytrzymałość produktu na zginanie, które dla styropianu wynosi min. 50 kPa. Warto mieć tutaj na uwadze, że to właśnie ten parametr ma zasadniczy wpływ na to, w jakich sytuacjach można wykorzystać określony styropian. I tak:

  • styropiany o najniższej wytrzymałości na zginanie (EPS 50 i EPS 60)doskonale sprawdzą się na fasadach;
  • styropianami o średniej wytrzymałości — EPS 70 - z powodzeniem można docieplić budynek;
  • styropianem o wysokiej wytrzymałości — EPS 100 - można izolować piwnice, podłogi i dachy.
  • wybierając styropian EPS 200 możecie liczyć na największą wytrzymałość, co oznacza, że produkt idealnie sprawdzi się tam, gdzie występują duże obciążenia mechaniczne. Mowa tutaj o garażach, czy parkingach. Można go także wykorzystać do izolacji tarasów.
“styropian,

Jak wygląda podział styropianu ze względu na gęstość produktu?

Gęstość styropianu ma ogromne znaczenie. To właśnie od niej zależy współczynnik przewodzenia ciepła produktu. Im wyższy jest parametr, tym większa jest waga styropianu. Oznacza to także, że taki styropian będzie miał znacznie lepszy współczynnik przewodzenia ciepła, a tym samym większe parametry izolacyjne. Wybór płyt styropianowych o odpowiedniej gęstości ma ogromne znaczenie. Stąd też porównamy poniżej dostępne na rynku produkty. I tak jeśli wybierzecie:

  • płyty styropianowe, których gęstość wynosi 12 kg/m3, musicie liczyć się z tym, że będą niezwykle lekkie oraz miękkie. Jak możesz się spodziewać — jest to jeden z gorszych materiałów dociepleniowych, ponieważ szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Będą zatem dobrym materiałem w miejscach, w których obciążenia są niewielkie lub w ogóle nie występują. Wspomniany wyżej styropian sprawdzi się jako forma wypełnienia ścian zewnętrznych szkieletowych, a także materiał dociepleniowy stosowany do dachów drewnianych, a dokładniej do docieplenia miejsc pomiędzy krokwiami. Mogą być także elementem izolacyjnym w konstrukcjach, w których wymaga się jej umieszczenia pomiędzy kolejnymi elementami (np. podczas docieplania drewnianych stropów między belkami). Doskonale sprawdzi się także pod winylową oblicówką.
  • płyty styropianowe o gęstości minimum 15 kg/m3 to produkt, który doskonale sprawdzi się do docieplenia ścian metodą lekką mokrą. Można je wykorzystać także przy ocieplaniu stropów od spodu, które stworzono nad piwnicą, a także do ocieplania nadproży.
  • płyty styropianowe o gęstości 20 kg/m3 - ten produkt idealnie nadaje się do izolacji stropodachów, a także podłóg na gruncie. Można je wykorzystać także na podłogach, na których planowane jest położenie ogrzewania podłogowego. Produkt sprawdza się także przy docieplaniu tarasów.
  • płyty styropianowe o najwyższej gęstości (30 kg/m3 oraz 40 kg/m3) - prezentowany produkt niezwykle rzadko stosuje się w budownictwie jednorodzinnym. Tego typu budynki nie są raczej narażone na tak ogromne obciążenia, jak w przypadku budynków produkcyjnych, przemysłowych, czy też użyteczności publicznej.
“styropian,

Postać styropianu — jak wygląda jego podział ze względu na tę właściwość?

Szukając odpowiedniego styropianu na pewno natknęliście się na wiele jego rodzajów. Zanim zatem podejmiecie ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się, która postać styropianu będzie w Waszym przypadku najlepsza. Poniżej zatem wymienimy wszystkie postaci, jakie znajdują się na rynku, nie zapominając o najważniejszych parametrach oraz polecanej miejsce, w którym można go wykorzystać.

Najbardziej popularny produkt — płyty styropianowe

Płyty styropianowe to najchętniej wybierany produkt, który posiada gładkie lub frezowane na pióro wpust albo zakład krawędzie.

Decydując się na ten produkt, warto mieć na uwadze, że jednym z lepszych rozwiązań jest styropian frezowany. Rozwiązanie to pozwala na idealne dopasowanie krawędzi, co zapobiega pojawieniu się mostków termicznych, a tym samym utracie ciepła, do której najczęściej dochodzi na styku płyt.

Standardowe płyty, jakie można spotkać w ofercie rynkowe mają wymiary 500x1000 mm. Ich grubość waha się między 10 a 500 mm.

Producenci oferują także tzw. płyty specjalne.

Płyty styropianowe elastyczne — ich znakiem rozpoznawczym jest wysoki parametr izolacji akustycznej

Wysoki parametr izolacji akustycznej to znak rozpoznawczy płyt styropianowych elastycznych, który wyróżnia go na rynku spośród innego asortymentu. Warto zwrócić na niego uwagę, jeśli zależy Wam na cichym domu.

Płyty elastyczne doskonale tłumią odgłosy kroków, dlatego też nadają się idealnie do wyłożenia podłóg pływających, podłóg, na których ułożone zostanie ogrzewanie podłogowe lub do wyłożenia stropów.

“styropian,

Płyty styropianowe ryflowane — doskonałe do ocieplania ścian

Płyty ryflowane są produktem, jaki przypadnie do gustu osobom, którym zależy na dokładnym ociepleniu ścian wykonanych w konstrukcji szkieletowej, na które w końcowym etapie nakłada się tynk cienkowarstwowy.

Ryflowanie, które znajduje się na tej stronie płyty, którą przykleja się do muru sprawia, że właściciel budynku zapewnia swobodną wentylację pomiędzy położoną warstwą ocieplenia a poszyciem szkieletu. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie ryzyka pojawienia się niebezpiecznego zawilgocenia ścian.

Płyty perforowane — sprawdzą się przy świeżo wzniesionych ścianach

Płyty styropianowe perforowane to produkt, jaki przypadnie do gustu osobom, którym zależy na dociepleniu świeżo wybudowanych, mokrych ścian. Wspomniany styropian posiada bowiem specjalne otwory, które pozwalają na swobodny przepływ pary wodnej.

Płyty sprężyste i ocieplania przestrzeni między krokwiami nie będzie straszne

Sprężyste płyty styropianowe są produktem, który pomoże Wam ocieplić wszelkie konstrukcje szkieletowe, a także przestrzenie między krokwiami. Produkt charakteryzuje się łatwym montażem. Wszystko za sprawą fabrycznych nacięć, które nadają płytom styropianowym określoną sprężystość.

Wodoodporne płyty styropianowe i docieplenie trudnych elementów budynku staje się proste

Wodoodporne płyty styropianowe na rynku występują w kolorze niebieskim albo zielonym. Produkt spośród innych dostępnych na rynku wyróżnia się niską nasiąkliwością.

Przyglądając się charakterystycznym właściwościom tego produktu, można śmiało stwierdzić, że sprawdzi się w 100% podczas docieplania ścian fundamentowych, a także podłóg na gruncie, cokołów, czy odwróconych dachów. Doskonale sprawdzi się także na wylewkach podłogowych. Jak zatem widać, wodoodporny styropian jest rozwiązaniem idealnym wszędzie tam, gdzie poszczególne elementy budynku są narażone na bezpośredni kontakt z wodą, parą wodną i wilgocią.

“styropian,

Płyty jednowarstwowe i dwuwarstwowe, które zostały laminowane papą

Płyty laminowane papą to rozwiązanie dla osób, którym zależy na maksymalnym skróceniu czasu, w jakim ma zostać zaizolowany budynek. Doskonale sprawdzają się podczas docieplania dachów płaskich oraz lekko spadzistych. W tym wypadku pokrycie dachowe jest przyklejane bezpośrednio do położonej izolacji termicznej.

Płyty jednowarstwowe lub dwuwarstwowe, które laminowane są geowłókniną

Tego rodzaju płyty styropianowe są niezwykle charakterystyczne. Ich znakiem rozpoznawczym są specjalne kanaliki wyfrezowane, które można odnaleźć pod warstwą filtracyjną wykonaną z geowłókniny.

Tak stworzony produkt umożliwia swobodny odpływ wody, dzięki czemu możliwe jest skuteczne docieplenie ścian w piwnicach, a także fundamentów.

Płyty jednowarstwowe i dwuwarstwowe, które wykończono płytą gipsowo-kartonową

Jest to produkt stworzony dla osób, którym zależy na szybkim wykończeniu budynków. Dzięki budowie 2w1 z powodzeniem można jednocześnie ocieplić i wykończyć lekkie ściany działowe, jak również poddasze.

Płyty jednowarstwowe i dwuwarstwowe, które wykończono płytą wiórową

Płyty styropianowe, które wykończono płytą wiórową są kolejnym produktem, który pozwala szybko wykończyć budynek. Tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się tam, gdzie właściciel chce zamontować ogrzewanie podłogowe. Można je jednak wykorzystać do ocieplenia drewnianych stropów. Sprawdzą się także pod panelami, wykładziną parkietem, czy terakotą.

Spieniony polistyren, zwany granulatem

Granulat, czyli inaczej spieniony polistyren stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest określona sprężystość. Można go także wykorzystać w miejscach trudnodostępnych lub takich, które mają skomplikowane kształty, a co za tym idzie — nie da się ich docieplić tradycyjną płytą styropianową.

Granulat jest wykorzystywany przez niektórych inwestorów jako dodatek do wyrobów betonowych, które charakteryzują się niskim stopniem obciążenia. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się znacznie ich izolacyjność i obniża się ciężar.

“styropian,

Paski styropianowe zwane taśmami dylatacyjnymi

Niezbyt grube paski wykonane ze styropianu, które nazywa się paskami dylatacyjnymi, to rozwiązanie, jakie wykorzystuje się w miejscach, w których trzeba oddzielić wylewkę od ścian lub słupów konstrukcyjnych. Dzięki takiemu postępowaniu znacznie ogranicza się ryzyko powstania pęknięć.

Styropianowe profile elewacyjne o różnych wymiarach i kształtach

Dekoracyjne gzymsy, cokoły, czy opaski, które montuje się w otworach drzwiowych i okiennych to jedno z zastosować styropianowych profili elewacyjnych. Produkty mają różne wymiary i kształty, bardzo często niezwykle ozdobne.

Profile elewacyjne zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na eleganckim wykończeniu detali, przy jednoczesnym ich ociepleniu metodą lekką mokrą.

Chcąc estetycznie wykończyć powierzchnię, profil należy przykleić do warstwy zbrojącej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, warto dodatkowo przymocować je mechanicznie. Na zamocowanych profilach układa się następnie zbrojenie z siatki szklanej, które następnie pokrywa się warstwą zaprawy. Następnie właściciel może pokryć całość tynkiem cienkowarstwowym albo pomalować na dowolny kolor.

Szalunki tracone — kolejnym rodzajem styropianu. Cóż to takiego?

Szalunki tracone z pewnością przypadną do gustu wymagającym klientom, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach. Mianem tym określa się system kilkunastu różnych, ale pasujących do siebie niczym układanka elementów styropianowych, z których w szybkim tempie można wykonać ściany zewnętrzne budynku, wypełniając je w kolejnym kroku betonem konstrukcyjnym.

“styropian,

Kolor styropianu — jakie rodzaje można wyróżnić na rynku?

Choć wiele osób słysząc „styropian” wyobraża sobie od razu białe płyty, dobrze jest pamiętać o tym, że rynek obfituje także w produkty w innych barwach. Zapoznając się z poszczególnymi kolorami styropianów należy zwrócić uwagę nie tylko na stosowane domieszki, ale także przeznaczenie produktu. Okazuje się bowiem, że właśnie w tym celu producenci tworzą styropian o innym wybarwieniu niż biały.

Biały styropian

Podstawowa wersja styropianu ma kolor biały. Produkt charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek domieszek, co oznacza, że w całości składa się z polistyrenu ekspandowanego.

Dalmatyńczyk

Jest to jeden z nowszych rodzajów styropianu. Jego znakiem rozpoznawczym są czarne kropki na białym tle. Wspomniane ciapki to dodatek grafitu, który znacznie podnosi właściwości termoizolacyjne produktu.

Srebrnoszary styropian

Szary styropian nazywany także grafitowym ma doskonałe parametry termoizolacyjne, które w stosunku do podstawowego, białego styropianu jest większy nawet o 30%.

Niebieskie i zielone płyty

Niebieski lub zielone płyty styropianowe to produkty wodoodporne, które można wykorzystać w trudnych warunkach, np. do docieplenia fundamentów i ścian, które narażone są na wilgoć.

Nowość na rynku — styropian różowy i pomarańczowy

Ostatnio na rynku pojawił się nowy produkt — styropian różowy i pomarańczowy. Znakiem rozpoznawczym produktu jest nie tylko jego charakterystyczny kolor, ale również specjalny, ochronny filtr pigmentowy, którym pokryto produkt. Dzięki niemu na styropian jest o wiele trwalszy. Wszystko za sprawą mniejszego oddziaływania promieni UV na produkt.

Jakie są najważniejsze właściwości styropianu?

Zaletą styropianu, którą zauważa każdy użytkownik produktu, są doskonałe parametry izolacyjności cieplnej. Te wynikają z niskiego współczynnika przewodzenia ciepła. Wspomniany parametr jest niezwykle istotny, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę zaostrzone normy, które weszły w życie od 1 stycznia 2021 roku. Obecnie współczynnik przewodzenia ciepła nie może przekraczać 0,20 W/(m2・K). Chcąc sprostać wytycznym najnowszych norm, warto wybierać styropian grafitowy. To właśnie on wpisuje się w trendy energooszczędne.

Kiedy wybierasz styropian Magnetic lub produkt innego producenta pamiętaj o tym, że właściwości termoizolacyjne, które posiada produkt, zostają zachowane przez cały okres, w jakim użytkownik korzysta z budynku.

Kolejną właściwością, której nie można odmówić styropianowi, jest jego niezwykła trwałość. Produkt dodatkowo nie gnije i nie dopuszcza do rozwoju grzybów, co powinno być niezwykle ważne dla alergików.

Istotną zaletą styropianu jest jego duży opór dyfuzyjny. Właściwość ta oznacza, że po położeniu styropianu na ścianach dwuwarstwowych i trójwarstwowych nie gromadzi się para wodna. Oznacza to, że ściany bez względu na porę roku są cały czas suche. Istotny jest także fakt, że styropian pod wpływem wody lub pary wodnej nie wchłania płynu, dzięki czemu nie pęcznienie, a tym samym nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych. Co więcej, jest także odporny na działanie rozmaitych wodnych roztworów, w tym kwasów, soli i zasad.

Niewielka waga styropianu to kolejny atut, którym na tle innych materiałów termoizolacyjnych wyróżnia się styropian. Dzięki temu właściciel budynku nie musi obawiać się, że nałożona na ściany warstwa izolacyjna za bardzo obciąży budynek. Na uwagę zasługuje także fakt, że styropian jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także jest produktem ekologicznym. W jego składzie nie znajdzie się pochodnych chloru i fluoru, które odpowiedzialne są za zniszczenia warstwy ozonowej. Co więcej, także produkcja styropianu jest praktycznie bezodpadowa, dzięki czemu produkt jest przyjazny środowisku.

Choć mogłoby się wydawać, że styropian nie ma żadnych wad, okazuje się, że także ten produkt ma mankamenty. Jego największym problemem jest brak odporności na wysokie temperatury i ogień, a także organiczne rozpuszczalniki. Warto przy tym mieć na uwadze, że styropian się nie zapala, a tylko kurczy. Również tempo rozprzestrzeniania się ognia jest niezwykle małe.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, chcąc jak najlepiej wykorzystać parametry styropianu, jest jego ochrona przed promieniowaniem UV. Osłaniając elewację podczas układania docieplenia, unikniecie żółknięcia białego styropianu, odkształceń szarego produktu, a także jego pylenia. Wspomniane problemy nie występują przy stosowaniu nowych produktów z ochronnym pigmentem, jakie niedawno pojawiły się na rynku.

Jaki styropian wybrać, aby być z niego w 100% zadowolonym?

Wybierając odpowiedni produkt, warto mieć na uwadze, że zwykły styropian EPS tworzony jest z granulatu, który prasowany jest do postaci bloku, a następnie cięty na płyty o określonym wymiarze. Kiedy powstaną, ich powierzchnia staje się porowata, co ma wpływ na większą nasiąkliwość produktu.

Kolejnym z rodzajów styropianów jest XPS, czyli styrodur. Wspomniane rozwiązanie tworzy się w określonych układach. Gotowy produkt to gotowe płyty o konkretnych rozmiarach. Ich produkcja polega a wtłaczaniu granulatu, aby następnie go spienić. Dzięki temu płyty mają jednorodną postać. Płyty nie są porowate, dzięki czemu mają niezwykle niską nasiąkliwość. Styrodur jest także bardziej wytrzymały niż EPS.

Nie da się ukryć także, że EPS jest jednym z najtańszych produktów. Jeżeli zatem zależy Ci na oszczędnościach, powinieneś wybrać właśnie ten produkt. Jego cena waha się między 150 a 200 zł/m3.

Osoby, którym zależy na lepszych parametrach użytkowych, często wybierają droższy produkt, jakim jest styropian grafitowy. Jego cena rozpoczyna się od ok. 200 zł/m3, a jeśli dodatkowo wybiorą produkt o podwyższonej odporności na działanie wilgoci i ściskanie, cena może rozpoczynać się od 350 zł/m3.

Najdroższym z produktów jest oczywiście styropian XPS. Za metr sześcienny tego produktu trzeba zapłacić minimum 400 zł, a najwyższej jakości styrodur może kosztować od 650 zł/m3. Cechuje go jednak duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, doskonale sprawdza się tam, gdzie panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak widać powyżej, różnorodność produktowa i cenowa sprawia, że wybór nie jest łatwy. Każdy zatem musi odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym mu tak naprawdę zależy — czy na wysokiej jakości produktu, czy maksymalnym obniżeniu kosztów.

Jaki styropian sprawdzi się, jeśli planujecie ogrzewanie podłogowe?

Zadaniem styropianu, który stosuje się pod ogrzewanie podłogowe, jest przede wszystkim ograniczenie wszelkich strat ciepła, które wynikają z różnicy temperatur, jaka pojawia się pomiędzy gruntem a zainstalowanym systemem.

Choć rynek oferuje wiele rozwiązań, najczęściej stosuje się w tym wypadku styropian, który z jednej strony pokryty jest powłoką folii aluminiowej. Można także wykorzystać tutaj maty styropianowe lub płyty elastyczne.

Wymienione produkty nie tylko chronią budynek przed utratą ciepła, ale także ułatwiają układanie ogrzewania. Ich grubość powinna wynosić od 2 do 5 cm.

Jaki styropian wybrać do ocieplenia poddasza?

Choć styropian rzadko stosuje się do docieplenia poddasza, warto mieć na uwadze, że dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła produkt jest odpowiedni do wykonania tego typu prac. Decydując się na docieplenie styropianem, dobrze jest wybrać produkt z dużą zawartością grafitu.

Który produkt jest lepszy — styropian czy wełna mineralna?

Chcąc porównać styropian do wełny mineralnej, trzeba pamiętać o tym, że są to dwa różne materiały termoizolacyjne, które mają różną charakterystykę. Wybierając zatem odpowiedni produkt do docieplenia budynku, trzeba zwrócić uwagę na jego specyfikę, wymagania inwestora, a także miejsce, w którym ma znaleźć się docieplenie.

Styropian doskonale sprawdza się kiedy chcecie ocieplić:

  • ściany zewnętrzne,
  • balkony,
  • piwnice,
  • ściany fundamentowe,
  • garaże.

Będzie także doskonałym materiałem termoizolacyjnym do docieplenia podłóg na gruncie, a jeśli wybierzecie jego twardszą odmianę, możecie go także położyć na stropach.

Wełna mineralna to materiał izolacyjny, który doskonale sprawdza się podczas docieplania budynków, które szczególnie narażone są na pożar. Sprawdzi się zatem idealnie przy budynkach wykonanych z drewna. Dzięki wysokiej izolacji akustycznej będzie także doskonała do ocieplenia domów, które znajdują się przy hałaśliwych ulicach.

Jak widać powyżej — nie ma rozwiązań idealnych. Trzeba wziąć pod uwagę wiele wytycznych i rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Nie przegap okazjiPolecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-25
Ok
pixel