FAQ - Twoje pytanie, nasza odpowiedź

2019-10-16
FAQ - Twoje pytanie, nasza odpowiedź
Co to jest FAQ? FAQ (Frequently Asked Questions) jest to zbiór często zadawanych pytań przez klientów i odpowiedzi na te pytania. FAQ ma na celu udzielenie Państwu odpowiedzi w szybki sposób bez konieczności kontaktowania się z działem obsługi sklepu internetowego. Dzięki temu mogą Państwo zaoszczędzić czas i szybko znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytania.

Skąd wzięło się FAQ? Frequently Asked Questions, czyli zestaw pytań i odpowiedzi był wykorzystywany na pierwszych serwerach uczelnianych w USA. Administratorzy zaczęli tworzyć takie zbiory, ze względu na ciągłe pojawianie się tych samych pytań od nowych użytkowników. Początkowo FAQ cieszyło się zainteresowaniem głównie wśród administratorów serwerów, dawało to możliwość wielu szybkich rozwiązać w poruszaniu się w Internecie. Dzisiaj Frequently Asked Questions jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez firmy w branży e-commerce.

W jakim celu FAQ zostało stworzone? Głównym celem FAQ na naszej stronie jest ułatwienie Państwu zakupów w sklepie internetowym Renowa24.pl. Dzięki częstym zestawom pytań i odpowiedzi mogą Państwo znaleźć szybką odpowiedź na dane pytanie, tym samym stając się niezależnym podczas zakupów w naszym markecie internetowym. To dla Państwa postanowiliśmy umieścić FAQ na stronie Renowa24.pl. Mamy wielką nadzieję, że informacje zawarte w Frequently Asked Questions dostarczą podstawowych informacji na temat robienia zakupów w naszym sklepie, metod płatności, kosztów dostawy czy zwrotów i reklamacji. FAQ ma na celu ułatwić i usprawnić cały proces zakupów, a ten artykuł został stworzony z myślą o tym, aby przybliżyć Państwu znaczenie FAQ.

I. Zakupy i transport
 1. Czy muszę posiadać konto, aby dokonać zakupów w sklepie internetowym Renowa24.pl?
 2. Możesz zrobić zakupy bez rejestracji, lecz założenie konta zwiększy wygodę robienia zakupów na naszej stronie. Po założeniu konta będziesz miał dostęp do swojej historii zamówień oraz zwrotów, a także informację o promocjach i dostępnych rabatach.

 3. Czy można odebrać towar osobiście?
 4. Tak, ale najpierw należy ustalić to z obsługą sklepu, a gotowe i potwierdzone zamówienie można odebrać w jednym z dwóch magazynów; we Wrocławiu przy ulicy Opolskiej 182 w godz. 8-16 oraz w Legnicy ul. Wałbrzyska 4 w godz. 8-16.

 5. Jakie są koszty dostawy?
 6. Koszty dostawy różnią się w zależności od rozmiaru towarów oraz sposobu płatności. Przy każdym znajduje się podana informacja dotycząca kosztów dostawy bądź prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

 7. Czy istnieje możliwość otrzymania faktury VAT za zakupiony towar?
 8. Tak, wystawiamy faktury VAT, a także wystawiamy faktury unijne.

 9. Jaka firma przewozowa dostarcza wasze przesyłki?
 10. Dostawy kurierskie realizujemy za pośrednictwem firmy DHL i Pekaes.

 11. Czy wysyłacie towar za granicę?
 12. Realizujemy tylko wysyłki w granicach Polski.

 13. Czy przesyłki wysyłane przez wasze sklepy z zamówieniami klientów są ubezpieczone?
 14. Tak, wszystkie nadawane przesyłki kurierskie wysyłane przez nasze sklepy internetowe są ubezpieczone.

 15. Czy jest możliwość sprawdzenia statusu zamówienia?
 16. Tak, status zamówienia można sprawdzić na naszej stronie renowa24.pl w sekcji „moje konto” w zakładce „moje zamówienie”.

 17. Buduję dom i potrzebuję materiałów budowlanych, czy jest możliwość aby wasz sklep był ich dostawcą ?
 18. Tak, jeżeli posiadasz własną firmę lub budujesz dom możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta za pomocą e-mail: sklep@renowa24.pl, chatu lub dzwoniąc na numer 717119509, a my przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty dotyczącej dostarczania materiałów budowlanych.

  II. Płatność

 19. W jaki sposób mogę dokonać płatności za zakupiony towar?
 20. Płatności można dokonać za pośrednictwem przelewu oraz płatności za pobraniem za którą dolicza się dodatkową opłatę w wysokości 10,00 zł brutto doliczaną jednorazowo do całości przesyłki.

 21. Jakie rodzaje płatności są możliwe w Waszym sklepie ?
 22. Nasz sklep oferuje takie formy płatności jak: szybki przelew, zwykły przelew elektroniczny, przelew tradycyjny, BLIK, płatność za pobraniem oraz zakupy na raty za pośrednictwem Alior Banku. Istnieje także możliwość płatności gotówką i kartą płatniczą przy odbiorze osobistym.

  III. Zwroty i reklamacje

 23. Otrzymałem zamówienie, lecz nie spełniło ono moich oczekiwań, czy mogę ten towar zwrócić ?

 24. Tak, można zwrócić zamówiony towar bez podania przyczyny w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia na podstawie tzw. odstąpienia od umowy zawartej na odległość - więcej informacji na ten temat zapraszamy do sekcji odstąpienie od umowy: odstąpienie od umowy

 25. W jaki sposób mogę dokonać zwrotu - odstąpienia od umowy?
 26. Aby dokonać zwrotu na podstawie odstąpienia od umowy prosimy o zapoznanie się z sekcją odstąpienie od umowy

 27. Otrzymałem zamówienie, ale niestety towar jest uszkodzony , co mam zrobić w takiej sytuacji ?
 28. W takiej sytuacji uszkodzony towar może podlegać reklamacji lub wymianie. W pierwszej kolejności należy sporządzić protokół reklamacyjny, ponieważ jest to podstawa uznania reklamacji, a następnie zrobić zdjęcia uszkodzonego towaru. Spisany protokół wraz ze zdjęciami należy wysłać na adres e-mail: sklep@renowa24.pl lub pocztą na adres ul. Opolska 182, 52-014 Wrocław, z dopiskiem „e-commerce”.

 29. Jaki jest czas realizacji reklamacji?
 30. Każdą reklamację czy zwrot realizujemy w ciągu 14 dni roboczych.

 31. Jakie rozwiązania podejmujecie w przypadku reklamacji?
 32. W zależności od uszkodzenia produktu istnieją dwie możliwość: naprawa produktu lub wymiana na nowy. To producent decyduje, która z tych opcji zostanie wybrana.

  IV. Inne
 33. Czy mogę skontaktować się z biurem obsługi klienta jeszcze przed dokonaniem zakupu?

 34. Tak, jeżeli klient potrzebuje pomocy lub ma pytanie, na które nie może znaleźć odpowiedzi na stronie sklepu internetowego, może skontaktować się z naszym biurem obsługi dzwoniąc na numer 71 711 95 09 w godzinach od 8 do 17, wysyłając e-mail na adres sklep@renowa24.pl lub pisząc na chacie Renowa24.pl.
 35. Czy moje dane wykorzystane na potrzeby sklepu internetowego są poufne?

 36. Tak, zgodnie z ustawą mówiącą o ochronie danych osobowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest AB Bechcicki Sp. z o.o. Powyższe dane zbieramy wyłącznie w celu obsługi zamówienia, które składasz w naszym sklepie rejestrując się w naszym serwisie, w związku z czym mogą być one przekazywane firmom kurierskim lub innym podmiotom pośredniczącym w dostarczeniu zakupionych towarów do Użytkowników, operatorom systemów płatności (w przypadku wybrania tej formy płatności) oraz instytucjom kredytującym zakup towarów (w przypadku zakupu towaru na raty). Wszelkich czynności związanych z przetwarzaniem danych, które nam udostępniasz dokonujemy na podstawie i w zakresie udzielonej nam przez Ciebie zgody. Po więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych zapraszamy na stronę:

  https://renowa24.pl/Polityka-Prywatnosci-cabout-pol-10.html
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel