Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

okna dachowe 3-szybowe

2070 Ilość produktów

Okna trzyszybowe zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4 lub 6 mm oddzielone ramką dystansową. Ramka ta ma za zadanie utrzymanie tafli szkła w pozycji pionowej w odpowiedniej odległości. Szerokość komory to 10-18 mm, ale najczęściej jest to 16 mm. Komorę wypełnia argon - gaz o dobrych właściwościach izolacyjnych. Zastosowane na szybach powłoki ciepłochronne lub selektywne poprawiają izolacyjność okien.

Wybór idealnych okien nie jest prosty. Jest to inwestycja na wiele sezonów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wybrać okna, które będą posiadały elementy najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Okna trzyszybowe stanowią rozwiązanie energooszczędne. Pozwala ono zmniejszyć współczynnik przenikania ciepła poniżej poziomu 1 Uw. Potrójny pakiet szybowy jest dodatkowo wypełnione gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem), który powoduje zmniejszenie przenikalności termicznej. Produkty z dodatkowymi okuciami i powłoką niskoemisyjną posiadają współczynnik poniżej 0,6 Uw. Stolarka okienna taka została przystosowana do wykorzystania w domach pasywnych, ponieważ takie 3-szybowe okna pozwalają na spore oszczędności w zimie oraz ograniczenie przenikania ciepła w lecie. Wybierając okna znaczenie ma nie tylko liczba warstw Warto pamiętać, że izolacyjność termiczna jest liczona dla całego okna (pakietu szybowego, ramki dystansowej, ramy). Dużą rolę odgrywa również liczba komór w ramach np. okna z PCV. Im więcej komór, tym większa izolacyjność termiczna. Drewniana stolarka okienna nie posiada komór. W oknach drewnianych kluczową rolę odgrywa grubość ramy oraz sposób wpuszczenia pakietu szybowego.

Zalety okien 3-szybowych:

  • Okna trzyszybowe lepiej chronią nasz dom przed wychłodzeniem budynku. Ich ogólny współczynnik przenikania ciepła jest około 20% niższy.
  • Okna trzyszybowe o 10 % lepiej izolują przed promieniowaniem słonecznym latem.
  • Dzięki zastosowaniu szyby zespolonej dwukomorowej i dwóch lub trzech zestawów uszczelek okna trzyszybowe energooszczędne lepiej izolują dom od hałasu. W zależności od typu okna i producenta wskaźnik izolacyjności akustycznej może wynieść 40-49 dB. Okna dwuszybowe zespolone osiągają izolacyjność akustyczną w przedziale 30-40 dB.
Zaufane Opinie IdoSell
4.47 / 5.00 169 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-05
:)
2021-08-18
Wszystko w najlepszym porządku. Pozdrawiam i polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel