Styropian Austrotherm czy Termo Organika
Coraz surowsze wymagania dotyczące energooszczędności przegród zewnętrznych, jakim muszą sprostać budynki mieszkalne sprawiają, że inwestorzy poszukują materiałów budowlanych o najlepszych parametrach izolacyjnych. Jednym z nich jest z pewnością styropian grafitowy, który obecnie najczęściej stosuje się do ocieplania budynków. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku dostępnych jest wiele produktów, postanowiliśmy porównać dla Ciebie dwóch producentów, którzy przez specjalistów uznawani są za jednych z najlepszych na rynku, jeśli chodzi o styropian grafitowy. Zastanawiasz się, czy wybrać styropian Austrotherm czy Termo Organika? Przeczytaj nasz artykuł, a na pewno będziesz wiedzieć, asortyment którego producenta wybrać.
Z artykułu dowiesz się:
- Jakimi parametrami powinien odznaczać się najlepszy styropian grafitowy?
- Który styropian grafitowy — Austrotherm czy Termo Organika będzie najlepszy?
- Jak kształtuje się cena poszczególnych produktów u obu producentów?
Jakimi parametrami powinien odznaczać się najlepszy styropian grafitowy?
Decydując się na styropian grafitowy powinieneś wiedzieć, że podejmujesz jedną z najlepszych decyzji. Wspomniany materiał odznacza się bowiem doskonałymi parametrami izolacji termicznej.
Współczynnik przewodzenia ciepła
Stopień izolacji termicznej określany jest za pomocą współczynnika przewodzenia ciepła, potocznie zwanego lambdą. Im mniejsza jest jego wartość, tym styropian ma lepsze właściwości termoizolacyjne.
Większość oferowanych na rynku styropianów fasadowych posiada zadeklarowany współczynnik na poziomie 0,33 - 0,36 W/mK. Fachowcy twierdzą, że nie jest to najgorszy wynik, dzięki któremu styropian o takiej lambdzie można z powodzeniem zastosować w wielu miejscach. Współczesne budownictwo, a konkretnie przepisy prawa stawiają jednak przed inwestorami coraz bardziej wyśrubowane wymagania, jakie muszą spełnić, jeśli chodzi o termoizolację.
Decydując się na styropian grafitowy fasadowy możesz mieć pewność, że deklarowana przez producentów, w tym także Austrotherm czy Termo Organikę lambda wynosi 0,031 - 0,032 W/mK. Jest to doskonały wynik, który pozwala styropianowi grafitowemu konkurować z innymi materiałami izolacyjnymi, np. wełną mineralną. Warto mieć na uwadze, że niski współczynnik przenikania ciepła styropianu sprawia, że można zastosować cieńszy materiał i uzyskać taki sam stopień ocieplenia, jak przy grubszym o wyższej lambdzie.
Grubość styropianu
Omawiając zalety i parametry styropianu grafitowego, nie możemy zapomnieć o legendarnej grubości. Decydując się na wspomniany produkt pamiętaj, że nie musisz wybierać najgrubszego materiału. Specjaliści do ociepleń wykorzystują styropian o grubości 10, 15 oraz 20 cm. Materiał o tej grubości wyróżnia się wysoką skutecznością, dzięki czemu zyskuje dobre opinie specjalistów. Aby uzyskać te same parametry, biały styropian EPS i XPS musiałby być grubszy, co dla inwestorów liczących każdy cm powierzchni mogłoby oznaczać spore utrudnienia. Jednym z nich jest konieczność montażu szerszych parapetów i wykonanie większych obróbek blacharskich, ponieważ gruby styropian sprawia, że przegrody zewnętrzne stają się automatycznie większe.
Zastanawiasz się pewnie teraz, który styropian — Austrotherm czy Termo Organika będzie w tym wypadku lepszy. Otóż produkty obu producentów będą w stanie sprostać wymaganiom, jakie stawia się budownictwu pasywnemu i energooszczędnemu.
Który styropian grafitowy — Austrotherm czy Termo Organika będzie najlepszy?
Szukając najlepszego styropianu, warto zwrócić uwagę na producentów, którzy mają doskonałą opinię zarówno wśród Klientów, jak i niezależnych ekspertów. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybrany styropian spełni nie tylko nasze oczekiwania, ale przede wszystkim będzie mieścił się w normach, jakie obecnie obowiązują. A warto dodać, że w myśl standardu WT 2021, parametry styropianu od 1 stycznia 2021 uległy zaostrzeniu. Styropian grafitowy znajduje się obecnie w ofercie wielu producentów. Warto jednak mieć na uwadze, że najlepsze opinie zbiera ten produkowany przez TERMO ORGANIKĘ i AUSTROTHERM. W ofercie tych marek znajdziesz styropian grafitowy o wspomnianych wyżej grubościach - 10, 15 i 20 cm oraz o współczynniku lambda, który mieści się w przedziale 0,031 W/mK.
Jak kształtuje się cena poszczególnych produktów u obu producentów?
Jeszcze do niedawna kupno styropianu grafitowego wiązało się ze sporym wydatkiem. Obecnie, jednak kiedy wymogi prawne zostały zaostrzone, można spotkać się z bardziej przystępną ceną tego materiału budowlanego. Zastanawiasz się, jak kształtują się ceny styropianu Termo Organika oraz Austrotherm? Poniżej prezentujemy odpowiedź na Twoje pytanie.
Styropian Termo Organika Galaxy
Styropian Termo Organika Galaxy jest materiałem wysokiej jakości,. Producent deklaruje, że współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,033 W/mK.
Produkt dostepny jest w wersji frezowanej i tradycyjnej. Produkt występuje w wielu wariantach, jednak do najpopularniejszych należą te o grubości 10, 12, 15 i 20 cm.Decydując się na ten produkt musisz pamiętać, że cena będzie uzależniona od ilości styropianu w opakowaniu i jego grubości. Koszt będzie wynosiło między 43 a 54 zł za opakowanie.
Styropian Austrotherm EPS 031
Styropian Austrotherm EPS 031 to styropian, który na rynku wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, który wynosi 0,031 W/mK.
Co więcej jego cechą charakterystyczną jest wysoka wytrzymałość na zmienne warunki pogodowe. Nic zatem dziwnego, że posiada wiele pozytywnych opinii wśród inwestorów. Produkt dostępny jest w wielu wariantach, a jego cena uzależniona jest od grubości i kształtuje się na poziomie 54 - 56 zł/opakowanie.Powyżej przedstawiliśmy Ci informacje na temat jednych z najlepszych marek styropianów na rynku. Teraz przyszedł czas, abyś podjął ostateczną decyzję. Liczysz na to, że wskażemy Ci jedną konkretną markę? Nic z tych rzeczy. Uważamy bowiem, że zarówno Termo Organika, jak i Austrotherm to doskonali producenci, którzy tworzą styropian najwyższej jakości.
Przeczytaj także:
Zapoznaj się z bogatą ofertą styropianów na renowa24.pl!!
Aneta Wojtczak Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować. |
|
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.