t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian Arsanit – dlaczego warto?

2022-08-10
Styropian Arsanit – dlaczego warto?

Arsanit to polska firma, która oferuje swoim Klientom wysokiej jakości i niezawodne materiały budowlane. Jednym z nich jest styropian EPS, który jest chętnie wybierany przez wymagających Klientów. Gdybyśmy mieli określić w jednym zdaniu, dlaczego warto wybrać styropian Arsanit, musielibyśmy powiedzieć, że za dobry stosunek jakości do ceny. W ofercie Arsanit znajdziesz wszystkie styropiany budowlane oraz systemy ociepleń każdej grubości oraz każdego rodzaju. Oznacza to, że producent spełnia wszelkie potrzeby ociepleniowe wszystkich Klientów.
Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym na rynku budowlanym wyróżnia się oferta styropianu marki Arsanit?
 2. Jak kształtują się ceny styropianu Arsanit?


fasada classic styropian arsanit

Czym na rynku budowlanym wyróżnia się oferta styropianu marki Arsanit?

Oferta styropianów marki Arsanit jest niezwykle bogata. Poszczególne produkty można podzielić na dwie główne kategorie — styropian biały i styropian grafitowy, który wyróżnia się podwyższonymi parametrami izolacyjnymi.

Styropian fasadowy Arsanit — jakie produkty są dostępne na rynku?

Decydując się na styropian fasadowy Arsanit możesz liczyć na produkt wysokiej jakości wykonany z najwyższej jakości surowców. Do produktów z tej kategorii, które są dostępne na rynku, można zaliczyć:

 • Fasada Classic,
 • Standard,
 • Extra,
 • Extra EPS 70, który wyróżnia się współczynnikiem przenikania ciepła lambda na poziomie 0,045-0,038.

Chcąc wykorzystać do ocieplenia budynku grafitowy styropian Arsanit do fasad, możesz skorzystać z poniższych propozycji: Thermo Lambda 033, 032 i 031. Wspomniane przy nazwie numery oznaczają deklarowany współczynnik przenikania ciepła dla poszczególnych grup produktowych.

farsanit styropian thermo fasada standard

Styropian godny polecenia do izolacji dachów skośnych, płaskich, podłóg, parkingów i fundamentów

Izolacja dachów, podłóg parkingów i fundamentów jest niezwykle ważna. Dlatego też zawsze powinieneś wybrać dobry jakościowo styropian. W tym celu marka Arsanit przygotowała wyjątkowy styropian techniczny. Wśród dostępnych produktów dostępnych na rynku można wyróżnić:

 • Thermo Dach/Podłoga Standard 040,
 • Thermo Lambda Dach/Podłoga 032,
 • Thermo Dach/Podłoga 038,
 • Thermo Podłoga 035,
 • Parking Classic 035,
 • Thermo Parking 035 EPS 200.

Wspomniane materiały izolacyjne poza dobrymi parametrami cieplnymi wyróżniają się na rynku doskonałą wytrzymałością na ściskanie (w tym wypadku ten parametr jest równie ważny jak lambda).

arsanit styropian grafitowy

Styropian Arsanit o specjalistycznym zastosowaniu

W ofercie Arsanit można także znaleźć styropiany techniczne, które wyprodukowano w celu specjalistycznego zastosowania. Mowa tutaj o styropianie Arsanit Thermo Acustik Podłoga, dzięki któremu z powodzeniem można zredukować hałas i wytłumić dźwięki, które dobiegają z zewnątrz lub z niższych kondygnacji budynku.

Kolejnym specjalistycznym produktem jest styropian wodoodporny Arsanit Thermo Aqua 038 EPS 100 oraz Thermo Aqua Standard 036 EPS 120. Proponowane rozwiązania to niezwykle twarde, mocne i przede wszystkim wodoodporne płyty styropianowe, które są niezastąpione, jeśli chodzi i izolację fundamentów, piwnic, a także placów, na których ma być ułożona kostka brukowa.

styropian grafitowy Arsanit

Styropian z nanosrebrem — specjalna oferta od Arsanit

Arsanit wychodzi naprzeciw potrzeb Klientów, dlatego tworzy coraz to nowsze rozwiązania, które mają sprawić, że będą mogli stworzyć najlepszą izolację termiczną. Dlatego też w ofercie producenta pojawiły się płyty styropianowe Arsanit z nanosrebrem. Jak powszechnie wiadomo - nanosrebro jest jednym z najlepszych sposobów, jeśli chodzi o zabezpieczenie zarówno ciała, jak i domu (zwłaszcza jeśli chodzi o warstwę izolacyjną budynku) przed pojawiającymi się bakteriami, pasożytami, czy pleśnią i grzybami oraz pozostałymi szkodnikami. Jak się zatem okazuje, nie wydając dużej ilości pieniędzy możesz mieć nie tylko ciepły, ale także doskonale strzeżony i zabezpieczony od mikroorganizmów i chemicznych zagrożeń dom.

plyty styropianowe arsanit samogasnące grafitowe

Jak kształtują się ceny styropianu Arsanit?

Szukając wysokiej jakości styropianu w dobrej cenie, którym bez problemu będzie można ocieplić cały dom, trzeba powiedzieć, że styropian Arsanit wydaje się być bezkonkurencyjny. Cena jednej paczki w sklepie renowa24.pl rozpoczyna się już od 67,80 zł (dane z sierpnia 2022 roku).

Ceny poszczególnych produktów uzależnione są nie tylko od przeznaczenia, ale także tego, czy jest to styropian grafitowy, czy biały oraz od jego grubości. Marka oferuje produkty, których grubość może wynosić między 1 a 30 cm. Dzięki temu jesteś w stanie dostosować produkty do swoich potrzeb, a także projektu domu, który chcesz ocieplić.

styropian arsanit thermo dach podłoga standard

Podsumowanie

Chcesz ocieplić dom najlepszym na rynku styropianem, za który nie zapłacisz majątku? Jeśli tak, najlepszym wyborem z pewnością będzie styropian Arsanit. Poza doskonałą ceną i wysoką jakością surowców, z których wykonano ten materiał izolacyjny, warto także zwrócić uwagę na zróżnicowane współczynniki przewodzenia ciepła (lambda), które z powodzeniem można dobrać do prawidłowego zaizolowania budynku. Jeśli zatem ocieplisz budynek produktami marki Arsanit, możesz mieć pewność, że nie tylko zaoszczędzisz, ale przede wszystkim stworzysz trwałą i wytrzymałą izolację termiczną na wiele lat.

styropian arsanit fasada classic

Przeczytaj także:

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel