Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian ARSANIT czy TERMO ORGANIKA

2021-09-08
Styropian ARSANIT czy TERMO ORGANIKAPrawidłowe ocieplenie budynku to podstawa jego prawidłowej termomodernizacji. Warto zatem dokonując wyboru materiału pochylić się nad propozycją kilku producentów. W dzisiejszym wpisie chcemy porównać dla Ciebie styropian dwóch firm — ARSANIT i TERMO ORGANIKA. Mamy nadzieję, że dzięki rzetelnym informacjom będziesz w stanie wybrać najlepsze rozwiązanie.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czego spodziewać się po styropianie TERMO ORGANIKA?
 2. Jaką ofertę styropianów ma dla Ciebie ARSANIT?
 3. Styropian którego producenta warto kupić?


styropian Arsanit czy Termo Organika

Kupno styropianu to dla wielu osób nie lada problem. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ na rynku jest sporo tego typu materiałów budowlanych. Nasze porównanie styropianu ARSANIT i TERMO ORGANIKA ma na celu ułatwienie Ci dokonania ostatecznego wyboru. Sprawdź zatem ofertę obu producentów. Na wstępie powiemy, że jest ona niezwykle bogata, co sprawia, że wybór nie będzie należał do najłatwiejszych.

Czego spodziewać się po styropianie TERMO ORGANIKA?

TERMO ORGANIKA to jeden z największych producentów styropianu w Polsce. Swoją działalność firma rozpoczęła w 1997 roku i od pierwszych chwil istnienia oferuje Klientom najwyższej jakości, ciągle unowocześniany styropian. Co więcej, od 2021 roku TERMO ORGANIKA proponuje także Kompletny System Ociepleń dla ścian zewnętrznych (ETICS), dzięki któremu Klienci otrzymują wszystkie komponenty potrzebne do kompletnego ocieplenia budynku.

Aby producent mógł proponować Klientom najlepsze rozwiązania, zatrudnia zespół naukowców, którzy w firmowych laboratoriach codziennie intensywnie pracują nad poprawą jakości oferowanych produktów, szukając rozwiązań, które będą idealne dla wymagającego Klienta XXI wieku.

TERMO ORGANIKA może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Producent może pochwalić się złotą nagrodą Budowlana Marka Roku 2015 w kategorii "Styropian". W tym samym roku producent otrzymał także tytuł "Konsumencki Lider Jakości 2015" za najbardziej rozpoznawalną markę.

TERMO ORGANIKA regularnie poddaje się niezależnym kontrolom jakości tworzonych produktów, dzięki czemu rokrocznie uzyskuje prestiżową Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej.

styropian Arsanit czy Termo Organika

Jak przedstawia się oferta TERMO ORGANIKI?

Oferta produktowa TERMO ORGANIKI jest niezwykle bogata. Producent proponuje swoim Klientom najwyższej jakości styropiany:

 1. Fasadowe:
  • GOLD Fasada
  • SILVER Fasada
  • DALMATYŃCZYK PLUS Fasada
  • DALMATYŃCZYK Fasada
  • TERMONIUM PLUS Fasada
  • TERMONIUM Fasada
  • GALAXY Fasada

 2. Dach-Podłoga
  • GOLD Dach-Podłoga
  • SILVER Dach-Podłoga
  • DALMATYŃCZYK Dach-Podłoga
  • TERMONIUM PLUS Dach-Podłoga
  • TERMONIUM Dach-Podłoga
  • SUPERAKUSTIC Podłoga

 3. Parking
  • TERMONIUM PLUS Parking
  • TERMONIUM Parking

 4. Fundament
  • TERMONIUM PLUS Fundament
  • TERMONIUM Fundament

Poza podstawowymi rodzajami styropianów, TERMO ORGANIKA oferuje także Klientom styropiany specjalne, polistyren ekstrudowany XPS oraz płyty poliizolacyjne (PIR), które charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła.

styropian Arsanit czy Termo Organika

Jaką ofertę styropianów ma dla Ciebie ARSANIT?

ARSANIT powstał w 2002 roku. Początkowo była to niewielka firma, która zajmowała się produkcją podstawowej chemii budowlanej. Dynamiczny rozwój sprawił, że obecnie producent posiada nowoczesne i wydajne linie produkcyjne pozwalające mu na tworzenie styropianów, tynków i innych materiałów budowlanych. ARSANIT oferuje także całościowe systemy ociepleń, dzięki którym Klient jest w stanie bez zbędnych problemów docieplić budynek.

Dzięki rozwojowi i innowacyjnemu myśleniu producent dostarcza na rynek najwyższej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, które są chętnie stosowane zarówno przez Klientów indywidualnych, jak i firmy budowane i wykończeniowe.

Warto mieć także na uwadze, że ARSANIT jest firmą z całkowicie polskim kapitałem, która dzięki efektywnemu zarządzaniu i własnym pomysłom sukcesywnie się rozwija.

styropian Arsanit czy Termo Organika

Jakiej oferty styropianów spodziewać się po ARSANIT?

Oferta produktowa ARSANIT jest niezwykle bogata. Producent słusznie podkreśla, że oprócz styropianu i innych produktów chemii budowlanej, w jego ofercie można znaleźć kompleksowe systemy dociepleń: THERMA+ oraz THERMA+ W. To rozwiązanie jest oparte na wysokiej klasy styropianie, który gwarantuje optymalne parametry jakościowe całego systemu. A jeśli o styropianie mowa, ARSANIT proponuje swoim Klientom wysokiej klasy styropiany THERMO, dzięki którym można stworzyć wysokiej klasy izolację termiczną lub akustyczną. W bogatej ofercie produktowej można znaleźć styropiany wodoodporne, samogasnące, a także płyty termoizolacyjne.

Co warto sprawdzić, zanim ostatecznie wybierzesz styropian?

Zanim ostatecznie wybierzesz styropian, warto sprawdzić kilka istotnych informacji, które sprawią, że będziesz miał pewność, iż Twój wybór jest dobry. Kwestie, o których nie można zapomnieć to:

 1. Czy producent poddaje się częstym kontrolom pozwalającym ocenić jakość produktów i ich zgodność z przepisami budowlanymi?
 2. Czy producent dostarcza Klientowi wszelkie atesty, aprobaty techniczne i deklaracje zgodności?
 3. Czy po zważeniu styropianu, jego waga mieści się w granicach gęstości, jaką zadeklarował producent na opakowaniu? (zależność tę sprawdź zawsze przed zakupem styropianu)
 4. Jakie wartości współczynników i parametry styropianu deklaruje producent (klasa reakcji na ogień, współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenie ściskające itp.)?
 5. Czy na opakowaniu styropianu widnieje znak CE (zgodność z normą techniczną)?
 6. Czy styropian się nie kruszy?

Jeżeli po sprawdzeniu powyższych informacji okaże się, że wybrany przez Ciebie styropian wypadł pozytywnie, możesz bez obaw wykorzystać go do ocieplenia.

Styropian którego producenta warto kupić?

Jeżeli chcesz, aby styropian spełniał Twoje oczekiwania, kupuj ten materiał budowlany zawsze od sprawdzonego producenta. Najlepiej wybierać znane i cenione przedsiębiorstwa, które bardzo często łączą się w grupy lub stowarzyszenia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będą oferowały najwyższej jakości styropian, którego wartość poparta jest atestami i aprobatami technicznymi.

Choć zakup styropianu od niezależnego producenta może być tańszy, nie zawsze będzie lepszym rozwiązaniem. Takie przedsiębiorstwa mogą zaniżać deklarowane wartości parametrów, przez co wykonane ocieplenie budynku nie będzie spełniało norm prawnych oraz oczekiwań właściciela budynku.

styropian Arsanit czy Termo Organika


Przeczytaj także:Zapoznaj się z bogatą ofertą styropianów na renowa24.pl!!


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Buduj i remontuj razem z nami!

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.48 / 5.00 124 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-05
:)
2021-08-08
Wszystko ok. Okna dobrze zabezpieczone i zapakowane na palecie. Szybka i bezproblemowa dostawa.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel