t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rodzaje okien dachowych FAKRO

2021-10-28
Rodzaje okien dachowych FAKRO

 

 

FAKRO jest polskim producentem okien i akcesoriów. Ich okna dachowe są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Rozwiązania technologiczne FAKRO zostały wielokrotnie nagrodzone w krajowych i międzynarodowych konkursach.

  
  

 

Z artykułu dowiesz się o:

  1. Jakie rodzaje okien dachowych oferuje FAKRO

 

Rodzaje okien dachowych FAKRO

FAKRO jest dynamicznie rozwijającym się polskim producentem okien i akcesoriów i stale poszerza swój asortyment. W kategorii okien dachowych znajdziemy następujące modele:

Uchylno-obrotowe preSelect MAX

Jest to najnowsze okno uchylno-obrotowe w ofercie FAKRO. Możecie uchylić skrzydło aż do kąta 45°. Tak szeroki zakres otwierania pozwala Wam na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. W tym modelu funkcja uchylna jest oddzielona od obrotowej. Zapewnia Wam to możliwość wyboru sposobu otwierania przy świetnej stabilności skrzydła okiennego.

Bezproblemową obsługę okna dachowego zapewni Wam klamka, która umieszczona jest na dole skrzydła. Dzięki niej możecie rozszczelnić okno na 2 sposoby. Zasuwka blokuje okno obrócone o 180°, co z pewnością ułatwi mycie i konserwację okna. Zakres montażu tego modelu okna wynosi 15-55° lub w specjalnej wersji 55-85°.

Okno dachowe FAKRO FPP-V U5 PRESELECT MAX 78x160 antracytowe

Uchylno-obrotowe preSelect

Jest to kolejny model w ofercie producenta FAKRO, który posiada dwie oddzielne funkcje otwierania: uchylną i obrotową. Funkcja uchylna działa w zakresie 0-35°. Natomiast funkcja obrotowa podobnie jak w poprzednim modelu wynosi do 180°.

Ten model okna jest standardowo dostępny z energooszczędnym pakietem szybowym U3. Ten model okna dachowego FAKRO również zabezpiecza przed włamaniem dzięki systemowi topSafe.

Okno dachowe FAKRO PPP-V U3 66x118

obsługa okna dachowego

Trzyszybowe okna obrotowe

Jest to jedna z najpopularniejszych konstrukcji okiennych. Zawias jest umieszczony w połowie wysokości okna. Klamka znajduje się na dole skrzydła i zapewnia wygodną obsługę. Trzyszybowe okna obrotowe FAKRO są wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego, które klejone jest warstwowo a impregnowane próżniowo. Okno posiada również 2 stopnie mikrouchylenia. W tym modelu zakres montażu wynosi 15-90°.

Oprócz wyposażenia z wyżej wymienionych modeli FAKRO, 3-szybowe okno obrotowe posiada również:

  • automatyczny nawiewnik V40P, który pomaga usuwać nadmiar wilgoci z pomieszczenia.
  • Technologię thermoPro, która ma na celu podnoszenie jakości i parametrów okien dachowych poprzez energooszczędność, trwałość, szczelność i prosty montaż.
  • Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego.

Okno dachowe FAKRO FTP-V U4 55x78 3-szybowe + kołnierz EHV-AT zestaw

Dwuszybowe okna obrotowe

Jest to również popularna konstrukcja okna dachowego. Charakteryzuje się tymi samymi właściwościami i funkcjami, co okno trzyszybowe. Jedyną różnicą jest pakiet szybowy, który składa się z dwóch szyb.

Okno dachowe FAKRO FTS U2 66x98

Obrotowe o podwyższonej odporności na wilgoć

Ten model okna jest przeznaczony do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności. Świetnie sprawdzi się w Waszych kuchniach, łazienkach czy suszarniach i pralniach.

Okno dachowe FAKRO PTP-V/PI U3 78x118

jadalnia na poddaszu

O podwyższonej osi obrotu

Są to modele okien dachowych, które otwierają się obrotowo, ale oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Jest to szczególnie praktyczne dla wysokich osób, które czasami mają problem z podejściem do krawędzi otwartego okna. Dół skrzydła pełni funkcję okna klapowego, z kolei górna część umożliwia dodatkowe doświetlenie pomieszczenia.

Zakres obrotu skrzydła w tym modelu wynosi 0 - 45°. Jest ono podtrzymywane przez nowoczesny mechanizm wspomagający. Dzięki niemu możecie zostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w wymienionym zakresie.

Jest to jedyny model okna na rynku, który przy montażu w dachu o nachyleniu  39 - 43˚ spełnia normę DIN 5034-1. Zgodnie z nią dolna krawędź okna powinna znajdować się na wysokości do 95 cm. Z kolei górna krawędź na minimum 220 cm od podłoża.

Okno dachowe FAKRO FYP-V U3 94x180

 

Super energooszczędne obrotowe

Jest to specjalny model okna dachowego FAKRO, który przeznaczony jest do energooszczędnych i pasywnych domów. Pakiet szybowy znajduje się w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła. Dzięki niej posiada poszerzone drewniane profile. W super energooszczędnym oknie FAKRO zastosowano aż 5 uszczelek. Obniżają one ryzyko wystąpienia mostków termicznych i wzmacniają właściwości izolacyjne okna.

W tym modelu zawias również jest zamontowany powyżej połowy wysokości okna.

Okna otwierane obrotowo z zawiasem umieszczonym powyżej połowy wysokości okna, dzięki czemu nawet wysoka osoba może komfortowo stać przy otwartym oknie.

Energooszczędne okna FAKRO wykonane są z wysokiej jakości drewna sosnowego, które jest dwukrotnie malowane ekologicznym lakierem akrylowym w naturalnym odcieniu. Zakres montażu tego modelu wynosi 15-70°.

Okno dachowe FAKRO FPW-V MAX U5 94x118 3-szybowe

pokój dziecięcy na poddaszu

 

Okna dachowe FAKRO - sprawdź więcej informacji

 

Przeczytaj także:Autor: Marta Bratuś

 

 


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-17
wsio ok
pixel