Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okpol – wyłazy Reset 2 i 3 szybowe – w który zainwestować?

2022-08-05
Okpol – wyłazy Reset 2 i 3 szybowe – w który zainwestować?Okpol – wyłazy Reset 2 i 3 szybowe – w który zainwestować?Okna dachowe montowane są zazwyczaj na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 15 a 90°. Na dachach płaskich 0/2 do 15°. Na rynku okien i wyłazów dachowych brakuje rozwiązań, które można zamontować na dachach skośnych, których kąt jest mniejszy niż 15°. Na szczęście OKPOL znalazł rozwiązanie idealnie wpisujące się w tę niszę — okna i wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem EPDM, które można z powodzeniem montować na dachach o nachyleniu od 5°. Mając na uwadze, że to rozwiązanie może przydać się wielu inwestorom odwiedzającym nasz sklep, w dzisiejszym wpisie opowiemy o wyłazach dwu- i trzyszybowych RESET.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym jest linia RESET, którą stworzył OKPOL?
 2. Czym wyróżnia się wyłaz dachowy 2-szybowy RESET WVR V6?
 3. Jakich cech można spodziewać się po wyłazie dachowym 3 szybowym RESET WVR V8?


wyłaz dachowy na dachu

Czym jest linia RESET, którą stworzył OKPOL?

Linia RESET to propozycja marki OKPOL, z której mogą skorzystać właściciele domów i budynków użyteczności publicznej. W ofercie dostępne są okna oraz wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem, który wykonano z mieszanki EPDM. Jest to elastomer, który wyróżnia się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także kwasów. Dzięki niemu użytkownik wyłazów może liczyć na doskonałą izolację przed wilgocią oraz posiada doskonałe właściwości izolacyjne.

trzy wyłazy dachowe zamontowane w połaci

Decydując się na to rozwiązanie, użytkownik może liczyć na to, że wybrany produkt będzie można:

 • zamontować w dachu, którego kąt nachylenia wynosi od 5° (w przypadku wyłazu 3-szybowego WVR V8 kąt nachylenia wynosi między 5 a 65°.
 • przeprowadzić szybką instalację, która zajmuje do 30 minut. Cały zestaw jest bezpieczny i szybki w montażu. Kołnierze nie posiada ostrych elementów, dzięki czemu nie można mówić o skaleczeniu.
 • wykorzystać jeden kołnierz do większości pokryć dachowych — produkt w zestawie RESET jest uniwersalny, dzięki czemu z powodzeniem można wykorzystać go do większości popularnych pokryć dachowych, a także do zestawów KOMBI.

otwarty wyłaz dachowy

Czym wyróżnia się wyłaz dachowy 2-szybowy RESET WVR V6?

Decydując się na rozwiązania marki OKPOL, należy zwrócić uwagę, że w kolekcji RESET wyróżnia się wyłazy dachowe 2-szybowe i 3-szybowe. Jeśli wybierzesz wyłaz dachowy dwuszybowy RESET WVR V6 możesz liczyć na produkt:

 • zintegrowany z kołnierzem EPDM, który wykorzystuje się w pomieszczeniach nieużytkowych — nieogrzewanych;
 • wyposażony w ekstrudowane aluminium;
 • posiadający w pakiecie szybowym szybę hartowaną;
 • zbudowany z klejonego drewna sosnowego;
 • poprawiający izolację przeciwwilgociową (za sprawą szczelnego połączenia wyłazu z membraną dachową);
 • pozwalający na zmianę kierunku otwierania skrzydła z prawej na lewą i odwrotnie, nawet jeśli wyłaz dachowy został już zamontowany;
 • który szczelnie przylega do pokrycia dachowego;
 • odprowadza wilgoć poza obrys wyłazu poprawiając tym samym izolację;
 • który wyposażony został we wspornik dachówki, który ułatwia szczelne zamontowanie wyłazu na dachu;
 • wyposażony w ogranicznik zamknięcia skrzydła, który zapobiega zatrzaśnięciu się wyłazu;
 • posiadający kliny uszczelniające EPDM, dzięki którym można uszczelnić boczne połączenia wyłazu z połacią dachu;
 • z możliwością zablokowania go w trzech pozycjach;
 • jaki można zamontować w połaci dachu o nachyleniu miedzy 15 a 75°.

uchylony wyłaz dachowy

Jakich cech można spodziewać się po wyłazie dachowym 3 szybowym RESET WVR V8?

Kolejnym produktem, który spotkać można w kolekcji RESET jest wyłaz dachowy 3-szybowy Versa WVR V8, który stosuje się w nieużytkowych i nieogrzewanych poddaszach. Na uwagę zasługuje fakt, że występuje on w różnych wielkościach, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie dobrać rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Jednym z najważniejszych elementów wyłazu 3-szybowego WVR V8 jest to, że pakiet szybowy tego produktu ma aż 24 mm. Wyłaz wyposażono w szybę hartowaną szybę zewnętrzną oraz wewnętrzną laminowaną (klasa P2A). Szkło hartowane jest odporne na gradobicie.

wyłaz dachowy Okpol

Wspomniany wyłaz wykonano z dobrze zaimpregnowanego, klejonego drewna sosnowego. Model ten posiada rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła, który umożliwia jego otwarcie w trzech pozycjach, a także ogranicznik zamknięcia.

Decydując się na to rozwiązanie, użytkownicy mogą liczyć także na listwę kominiarską pozwalającą bezpiecznie wyjść na dach. Zabezpiecza bowiem ona stolarkę przed naciskiem obuwia na dolną część ościeżnicy.

Skrzydło wyłazu Versa WVR V8 można zamontować na dowolną stronę — lewą lub prawą. Co więcej o tym, na którą stronę będzie otwierał się produkt, użytkownik może zadecydować w dowolnym momencie, nawet po zamontowaniu go w połaci dachu.

Kolejną cechą szczególną wyłazu jest to, że można montować go w zespoleniach poziomych, pozostawiając pomiędzy jednym wyłazem a drugim jedynie 12 cm przerwy.

Jak widać powyżej, wyłaz 3-szybowy RESET WVR V8 posiada podobne właściwości, co jego 2-szybowy odpowiednik. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami polega przede wszystkim na rodzaju pakietu szybowego i możliwości montażu. Otóż wyłaz 3-szybowy z powodzeniem można zamontować na dachach o kącie nachylenia między 5 a 75°. Dzięki uniwersalnemu kołnierzowi można go zastosować w większości pokryć dachowych.

profil szybowy wyłazu dachowego

Podsumowanie

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości wyłazie, który przez wiele lat będzie spełniał swoje funkcje, koniecznie postaw na VERSA RESET WVR V8, który wyróżnia się na tle innych rozwiązań zintegrowanym z wyłazem kołnierzem RESET, który wykonano z EPDM oraz bezpiecznym pakietem 3-szybowym.

Decydując się na kupno wyłazu z linii RESET możesz otrzymać rozwiązanie zaawansowane technologicznie, które powstało wskutek wielu badań, opinii fachowców oraz chęci dbania o portfele klientów, ich bezpieczeństwo oraz ochronę środowiska.

nowoczesny design wyłazu dachowego OKPOL


Przeczytaj także:


Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-25
Ok
pixel