Kalkulator, który pomoże obliczyć ilość i grubość styropianu
Ile styropianu potrzeba, by ocieplić budynek? Można obliczyć to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy skorzystać z kalkulatora w sklepie renowa24.pl. We współpracy z marką Arsanit przygotowaliśmy praktyczne narzędzia do wyliczenia liczby płyt styropianowych do pokrycia wskazanego metrażu powierzchni. Sprawdź, jak ich używać!
Spis treści:
- Ile styropianu zamówić?
- Kalkulator paczek styropianu
- Kalkulator zamiany styropianu
- Jak kupować płyty styropianowe?
Ile styropianu zamówić?
Precyzyjne obliczenie ilości styropianu do ocieplenia budynku przynosi wiele korzyści. Dzięki niemu można lepiej oszacować koszty prac termoizolacyjnych. Ponadto to dobry sposób na uniknięcie opóźnień na budowie, ponieważ fachowcy posiadają dokładnie tyle materiału, ile potrzeba i z pewnością go nie zabraknie. Świetnym rozwiązaniem jest przelicznik styropianu, który w kilka chwil określi liczbę płyt do wyłożenia określonej powierzchni. Proponujemy dwa kalkulatory, bazujące na płytach styropianowych dostępnych w naszej ofercie.
Kalkulator paczek styropianu
Pierwszy kalkulator oblicza, ile paczek styropianu potrzeba do ocieplenia budynku. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić trzy pola: metraż powierzchni, rodzaj i grubość płyty styropianowej. Po naciśnięciu na przycisk „Oblicz” pojawi się wynik. Narzędzie opiera się na produktach Arsanit i Magnetic, które dostępne są w grubości od 1 do 30 cm. Klienci mogą wybierać spośród płyt prostych, frezowanych i modeli AQUA, wyróżniających się większą odpornością na wodę.
Dla przykładu, przy powierzchni 120m2 potrzeba 60 paczek prostych płyt styropianowych o grubości 15 cm. W przypadku styropianu frezowanego o tej samej grubości będą to 64 paczki. Uzyskany wynik można wykorzystać do oszacowania kosztu zakupu materiału. Wystarczy pomnożyć go przez cenę jednej paczki.
Kalkulator zamiany styropianu Arsanit
Zdarzyć się może, że klientowi nie będzie odpowiadał styropian, jaki został założony przez projektanta. Wówczas może skorzystać z drugiej propozycji kalkulatora, dostępnego na stronie renowa24.pl, gdzie uda mu się obliczyć grubość alternatywnego styropianu, idealnie wpisującego się w założenia projektu. Rozwiązanie to pozwoli wybrać produkt, który zapewni taki sam, jeśli nie lepszy współczynnik przewodzenia ciepła, jaki ma bazowy styropian.
W tym wypadku wystarczy z listy wybrać bazowy styropian, który oznaczony był na projekcie, wpisać jego grubość i jednocześnie wybrać interesujący klienta zamiennik. Kalkulator przeliczy, jakiej grubości powinien być wybrany produkt.
Na powyższym przykładzie dokładnie widać, że grubość wybranego na początku styropianu Thermo Fasada, pokrywa się z grubością zamiennika Thermo Aqua Standard i wynosi 10 cm.
Jak kupować płyty styropianowe?
Opisane przeliczniki pomagają w wyborze materiałów izolacyjnych. Dzięki nim łatwiej porównać ceny określonych rozwiązań i dobrać odpowiednią liczbę płyt. W sklepie renowa24.pl można liczyć na dodatkowe korzyści, na przykład promocje na styropian i darmową dostawę. Nasze Biuro Obsługi Klienta chętnie przeprowadzi też indywidualną konsultację i doradzi, ile materiału należy przeznaczyć do realizacji określonej inwestycji. Zachęcamy do śledzenia najnowszego katalogu płyt styropianowych i składania zamówień.
FAQ
Jak korzystać z kalkulatora styropianu?
Kalkulator styropianu składa się z kilku pól, które należy wypełnić. Wskazuje się w nich metraż powierzchni i rodzaj płyt styropianowych. Wynik uzyskiwany jest automatycznie, po kliknięciu w polecenie „Oblicz”. Przeliczenia można przeprowadzać wielokrotnie, bez żadnego limitu.
Do czego przydaje się przelicznik styropianu?
Korzystając z kalkulatora styropianu, można dobrać optymalną ilość materiału do planowanej inwestycji. To też świetny sposób na porównywanie cen różnych rozwiązań i oszacowanie części kosztów związanych z termomodernizacją budynku.
Ile styropianu potrzeba do ocieplenia budynku?
Ilość styropianu potrzebnego do ocieplenia budynku zależy od jego rodzaju i grubości. Im grubsze płyty, tym więcej materiału trzeba zakupić. Warto jednak pamiętać, że przekłada się to jakość izolacji budynku i skuteczniej chroni go przed zmianami temperatur.
Aneta Wojtczak (red. Monika Karpińska)
Aneta Wojtczak Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować. |
Przeczytaj także:
- Jaki styropian do ocieplenia domu z cegły?
- Jaki styropian zastosować do ocieplenia wewnątrz?
- Dotacje na termomodernizację w ramach programu „Czyste Powietrze”
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.