t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalkulator, który pomoże obliczyć ilość i grubość styropianu

2020-01-09
Kalkulator, który pomoże obliczyć ilość i grubość styropianu

Osoby, które budują domy lub chcą docieplić już istniejące budynki, często mają problem z tym, ile i jakiej grubości styropian kupić, aby mieć pewność, że system dociepleń w 100% będzie spełniał swoje funkcje. Mając to na uwadze, sklep renowa24.pl w porozumieniu z producentem styropianu Arsanit zamieścił na stronie stworzone przez niego dwa przejrzyste kalkulatory, dzięki którym można obliczyć nie tylko ilość paczek potrzebnych do ocieplenia budynku, ale również zamienić poszczególne produkty na inne. Jest to ogromne ułatwienie dla klientów, którzy chcą dokonać zakupu właściwego produktu, również jego ilości. Jak działają? Dlaczego warto z nich skorzystać? O tym opowiemy poniżej.

Kalkulator m2 na paczki

Decydując się na produkty Arsanit oraz Mgnetic i chcąc mieć pewność, że dokona się słusznego wyboru nie tylko ilości, ale również rodzaju produktu, warto skorzystać z przygotowanych przez fachowców kalkulatorów. Można je odnaleźć bezpośrednio na stronie renowa24.pl (dla ułatwienia podajemy bezpośredni link: https://renowa24.pl/Kalkulator-Arsanit-cinfo-pol-71.html).
kalkulator, kalkulator styropianu

Użycie pierwszego z nich pozwoli klientowi obliczyć ilość paczek styropianu, który będzie potrzebny do ocieplenia budynku. Jak widać na powyższej fotografii, wystarczy podać powierzchnię ścian, które chce się ocieplić, wybrać rodzaj płyty (czy ma być prosta, frezowana, czy z funkcją AQUA) oraz grubość, jaką klient chce zastosować, a kalkulator przeliczy te dane na ilość paczek, jaka będzie potrzebna klientowi do zrealizowania założonego planu.

kalkulator, kalkulator styropianu

Kalkulator zamiany styropianu Arsanit

Zdarzyć się może, że klientowi nie będzie odpowiadał styropian, jaki został założony przez projektanta. Wówczas może skorzystać z drugiej propozycji kalkulatora, dostępnego na stronie renowa24.pl, gdzie uda mu się obliczyć grubość alternatywnego styropianu, idealnie wpisującego się w założenia projektu. Rozwiązanie to pozwoli wybrać produkt, który zapewni taki sam, jeśli nie lepszy współczynnik przewodzenia ciepła, jaki ma bazowy styropian.

kalkulator, kalkulator styropianu

Bezpośredni link do kalkulatora: https://renowa24.pl/Kalkulator-Arsanit-cinfo-pol-71.html

W tym wypadku wystarczy z listy wybrać bazowy styropian, który oznaczony był na projekcie, wpisać jego grubość i jednocześnie wybrać interesujący klienta zamiennik. Kalkulator przeliczy, jakiej grubości powinien być wybrany produkt.

kalkulator, kalkulator styropianu

Na powyższym przykładnie dokładnie widać, że grubość wybranego na początku styropianu Thermo Fasada, pokrywa się z grubością zamiennika Thermo Aqua Standard i wynosi 10 cm.

Wspomniane wyżej kalkulatory są ogromnym ułatwieniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z remontami. Jest to rozwiązanie idealne, jeśli klient ma zamiar ocieplić starszy budynek. Nie posiadając projektu, w którym zostało jasno określone, jakiego materiału ociepleniowego użyć (rodzaj styropianu, jego grubość i rodzaj płyty), można bez problemu obliczyć jego parametry. Co więcej, jeśli użytkownik będzie miał wątpliwości, zawsze może skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników Działu Obsługi Klienta, którzy znają wszystkie produkty i są w stanie doradzić i dobrać odpowiednią metodę ocieplenia.
Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel