Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trwałość okien dachowych VELUX — na co należy zwrócić uwagę?

2020-11-14
Trwałość okien dachowych VELUX — na co należy zwrócić uwagę?


Decydując się na okna dachowe musisz mieć na uwadze, że muszą one przetrwać znacznie więcej, niż tradycyjne fasadowe produkty. Dlatego też szukając odpowiednich produktów, warto skupić się na oknach VELUX, które są nie tylko funkcjonalne, ale także niezwykle trwałe. Producent zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że oferowany przez niego asortyment będzie wystawiony na ciężkie warunki atmosferyczne, np. na silne opady deszczu, gradu, czy śniegu, a także ekstremalne zmiany temperatury. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie okien dachowych VELUX?
Z artykułu dowiesz się:


“okna

Okna dachowe VELUX to rozwiązanie dla wymagających. Producent wiedząc, że będą zmagały się z rozmaitymi warunkami atmosferycznymi zadbał o to, aby każdy model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują Klientom trwałość okien, a także skuteczną barierę przed wiatrem, opadami i zimnym powietrzem. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę kupując okna dachowe od firmy VELUX?

Jakie testy przechodzą wszystkie okna dachowe oferowane przez VELUX?

Konstruktorzy okien dachowych VELUX zadbali o każdy szczegół produktów, jakie trafiają na rynek. Dzięki specjalnym testom, jakie przeprowadza się, zanim okna VELUX zostaną sprzedane, mogą zapewnić Klientów, że oferowane produkty są odporne nie tylko na upływ czasu, ale przede wszystkim na zmieniające się warunki pogodowe. Wybierając okna dachowe VELUX, możesz zatem mieć pewność, że przechodzą wiele testów w ekstremalnych warunkach, np, test śniegowo-lodowy lub test w tunelu wiatrowym. Co sprawdzają eksperci producenta? Odpowiedź poniżej:

“okna

  • test wytrzymałości okuć — każde okno, zanim trafi do użytkowników jest otwierane i zamykane 25 tysięcy razy;
  • test cech technicznych — konstruktorzy sprawdzają okna pod względem redukcji emisji dwutlenku węgla. W tym wypadku biorą pod uwagę zarówno energooszczędność produktów, jak i ich zdolność do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii;
  • test wodoszczelności i wytrzymałości — wspomniane aspekty sprawdza się w tunelu aerodynamicznym, w którym prędkość wiatru dochodzi do 144 km/h;
  • test przyspieszonej ekspozycji na promieniowanie UV — tutaj istotna jest dla producenta wytrzymałość oblachowania na przestrzeni lat;
  • test odporności na uderzenia — jest to bardzo ważny test, który obrazuje, jak wysokiej jakości produkty oferuje VELUX. Podczas sprawdzania wytrzymałości 50-kilogramowe wahadło imituje bardzo mocne uderzenia w szybę;
  • test śniegowo-lodowy — tutaj pracownicy Działu Jakości sprawdzają, jak okna wytrzymują ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, śnieg, czy topnienie powstałego w czasie zimy lodu.

Powyższe testy pokazują, że okna dachowe VELUX to produkt wysokiej jakości, godny polecenia każdemu.

Co ma wpływ na trwałość okien dachowych VELUX?

VELUX, dzięki wielu testom wymienionym wyżej, oferuje swoim Klientom rozmaite, trwałe rozwiązania, którymi mogą cieszyć się przez wiele lat. O trwałości proponowanych produktów opowiada w poniższym filmie jeden z ekspertów producenta:

Specjalna konstrukcja oblachowania, która ma ogromny wpływ na trwałość produktów VELUX to znak rozpoznawczy asortymentu wspomnianego producenta. Kształt i układ tego elementu nie tylko osłania okno dachowe przed wiatrem, ale także działa jak rynna. Odprowadza bowiem nadmiar wody znajdujący się na oknie poza jego obrys.

Nie bez znaczenia są także tutaj materiały, jakie wykorzystano podczas montażu wybranego produktu. Warto mieć na uwadze, że okno dachowe jest integralną częścią dachu, co w praktyce oznacza, że powinno być szczelnie połączone z tą częścią domu i odpowiednio docieplone, aby nie stać się mostkiem termicznym. Dlatego też montując okno dachowe w poszyciu nie powinno zapominać się o:

  • właściwym osadzeniu okna w konstrukcji dachowej;
  • prawidłowym zaizolowaniu całego połączenia;
  • zamontowaniu pokrycia dachowego zgodnie ze sztuką dekarską oraz instrukcją przekazaną przez producenta.

“okna

Aby mieć pewność, że okno zostało prawidłowo zamontowane, dzięki czemu przez wiele lat będzie służyło użytkownikom, warto do tego zadania zatrudnić wykwalifikowanego dekarza oraz użyć dedykowanych produktowi kołnierzy uszczelniających, które zapewnią prawidłowe, szczelne połączenie okna z dachem oraz bezpieczne odprowadzanie opadów atmosferycznych poza okno dachowe.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-03
Obsługa ok, troche długo się czeka ok 3 tygodni, ale Tylko jedna roleta velux dkl mk08 z 4 kupionych dobrze wygląda na oknie, reszta jest pomarszczona przy prowadnicach i wystają czarne magnesy z materiału przy prowadnicach. Tragedia.
2021-08-18
Wszystko w najlepszym porządku. Pozdrawiam i polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel