t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc — jak i czym to zrobić?

2021-09-07
Ocieplanie trudno dostępnych miejsc — jak i czym to zrobić?

 

W każdym domu i mieszkaniu znajdzie się takie miejsce, które będzie trudno ocieplić. Jak to zrobić? Jakich produktów użyć, aby mieć pewność, że zadanie to zostanie dobrze wykonane? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będą materiały sypkie lub samorozprężalne. Zastanawiasz się, gdzie wprowadzić takie materiały i dlaczego tradycyjne rozwiązania nie działają? W dzisiejszym artykule chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Które miejsca trudno ocieplić w tradycyjny sposób?
  2. Jakie materiały sprawdzą się do ocieplenia trudno dostępnych miejsc w budynku?
  3. Dlaczego standardowe materiały ociepleniowe nie działają w trudno dostępnych miejscach?

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Nie ulega wątpliwości, że fundamentalną kwestią, która ma ogromny wpływ na prawidłową funkcjonalność budynku, jest jego odpowiednia izolacja. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie komfortu termicznego pomieszczeń, a także znaczna poprawa jakości powietrza. Klucze do sukcesu jest z pewnością zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych. Pamiętaj — jeśli wybierzesz nieprawidłowe materiały ociepleniowe, możesz odczuwać dyskomfort związany z temperaturą, jaka panuje w budynku, zarówno zimą, jak i latem. Czym zatem ocieplić trudno dostępne miejsca? Jaki asortyment sprawdzi się w tym wypadku i dlaczego nie zadziałają tutaj standardowe rozwiązania?

Które miejsca trudno ocieplić w tradycyjny sposób?

Ściany, ścianki działowe, czy skosy znajdujące się na poddaszu czy przestrzenie, które znajdują się nad podwieszanymi sufitami to miejsca, które trudno prawidłowo ocieplić. Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o płyty gipsowo-kartonowe, czy podłogi ułożone na legarach. Są to tylko niektóre miejsca, jakie mogą sprawiać problemu ekipom budowlanym zajmującym się ocieplaniem domu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy odpowiedni materiał, a nawet tak trudne zadanie uda się zrealizować.

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Jakie materiały sprawdzą się do ocieplenia trudno dostępnych miejsc w budynku?

Jeżeli chcesz pozbyć się wszystkich mostków termicznych, a tym samym dobrze docieplić trudno dostępne miejsca, wybierz piankę poliuretanową lub wełnę celulozową. Dzięki nim nawet ocieplenie ościeżnic drzwi i okien nie będzie niczym trudnym.

Wełna celulozowa to materiał ekologiczny i w pełni hipoalergiczny, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z różnymi alergiami. Zarówno ona, jak i pianka to materiały bardzo lekkie, co sprawia, że nie obciążają dodatkowo konstrukcji budynku. Co więcej, są także trwałe, więc właściciel może mieć pewność, że przez wiele lat jego dom będzie dobrze ocieplony, a on nie będzie musiał martwić się mostkami termicznymi.

Chcesz mieć pewność, że w Twoim domu wszystkie trudnodostępne miejsca zostaną dobrze ocieplone? Wynajmij profesjonalną firmę, która wykona całościowe ocieplenie budynku. Pozwoli Ci to nie tylko spać spokojnie, ale także móc dociekać swoich praw, jeśli okaże się, że w budynku pojawiły się mostki termiczne.

Porada eksperta:

Ocieplając budynek musisz pamiętać, że materiał ociepleniowy nie tylko dociepla i pozwala pozbyć się mostków termicznych. Dzięki niemu jesteś w stanie także wyciszyć wnętrze. Dlatego też warto zadbać o ten element. Dobrze docieplone wnętrza są ciepłe i ciche zimą oraz chłodne latem.

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Czym jest sypka celuloza?

Nowym produktem, który szybko podbił serca budowlańców jest sypka celuloza. Jest to produkt, który wdmuchiwany jest w trudnodostępne miejsca metodą “blow in”. Produkt ten tworzy się ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków makulatury gazetowej. Dzięki możliwości przetworzenia naturalnych włókien celulozy, z których tworzy się granulat izolacyjny, producenci realizują zasadę 3R (z ang. Reduce, Reuse, Recycle), czyli: jeśli nie musisz — nie kupuj zbędnych rzeczy, użyj powtórnie tego, co zostało już wyprodukowane, utylizuj. Wspomniane zasady promują ekologiczny styl życia. Sypka celuloza ma naturalną zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, którą można odnaleźć w powietrzu. Rozwiązuje to realny problem, ponieważ człowiek codziennie wydala z siebie około 10 litrów wody. Dzięki takiej termoizolacji jesteś zatem w stanie znacznie poprawić mikroklimat wnętrz, co nie jest bez znaczenia dla alergików, dzieci, czy osób starszych.

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Dlaczego standardowe materiały ociepleniowe nie działają w trudno dostępnych miejscach?

Czeka Cię ocieplenie budynku i przyszła Ci do głowy wełna mineralna? Musisz wiedzieć, że nie spełni ona swojej funkcji na poddaszu. Choć wełnę mineralną bardziej dopasujesz niż styropian, na poddaszu i ona będzie problematyczna. Chcąc dokładnie ocieplić to miejsce musisz wybrać taki materiał, który dokładnie wypełni każdą szczelinę, dzięki czemu unikniesz mostków termicznych. Wybierając wełnę mineralną możesz mieć pewność, że prędzej, czy później będziesz musiał ponieść konsekwencje swoich decyzji. Mowa tutaj nie tylko o powstaniu mostków termicznych, które spowodują ucieczkę ciepła, ale także możliwości pojawienia się zawilgocenia konstrukcji. To ostatnie może skutkować pojawieniem się grzyba na ścianach i suficie, a także spadkiem właściwości izolacyjnych materiału. Co więcej, istotne jest także to, że zastosowanie nieodpowiedniej izolacji w trudno dostępnych miejscach może spowodować podwyższenie rachunków za ogrzewanie nawet o kilkaset złotych.

Szukając odpowiedniego materiału dociepleniowego do trudno dostępnych miejsc, warto wybrać sypką celulozę, która jak widać, będzie eliminowała wiele niedogodności, które mogą pojawić się, jeśli budynek będzie nieodpowiednio docieplony. Wpływa nie tylko na jakość powietrza, ale także oszczędność energii, a co za tym idzie — także oszczędność finansową.

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą styropianów i dedykowanym im akcesoriów na renowa24.pl!!



Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Nie przegap okazjiPolecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel