Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wygodnie użytkować poddasze mieszkalne?

2021-06-22
Jak wygodnie użytkować poddasze mieszkalne?

  

Wygodne użytkowanie poddasza mieszkalnego będzie możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zapewnisz sobie na nim idealne warunki. Mając przyjazne otoczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, możesz lepiej korzystać z takiej przestrzeni. Inwestycja w odpowiednie ułatwienia i rozwiązania przyniesie Ci w przyszłości wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest znaczne podniesienie komfortu życia, który przełoży się na każdy inny aspekt codzienności.

  


Dzięki dobrze zagospodarowanej przestrzeni, w której masz dostęp do wygodnych narzędzi podniesie się jakość naszego wypoczynku oraz pracy. Od czego zatem zacząć, aby wygodnie użytkować poddasze mieszkalne? To bardzo ważne pytanie, na które z chęcią odpowiemy. W tym przypadku w pierwszej kolejności warto skupić się na oknach. To przez nie wpada do naszego pomieszczenia światło słoneczne, dzięki nim dostarczasz sobie świeże powietrze oraz regulujesz temperaturę w pomieszczeniu. Dobrze, aby były one zatem wygodne w użyciu.

Z artykułu dowiesz się:

 1. jak poprawić jakość życia na poddaszu
 2. czym właściwie są inteligentne okna dachowe
 3. jakie sterowanie produktami VELUX wybrać


poddasze, okna dachowe na poddaszu, okna dachowe Velux, Velux Active, system Velux Active

Inteligentne okna dachowe – pierwszy krok do poprawienia jakości życia

Zaczynając od pierwszego elementu, który wpłynie na poziom zadowolenia z korzystania z poddasza, skupimy się na oknach dachowych. Poddasze to miejsce, które latem bardzo szybko się nagrzewa. Nie zawsze masz czas na to, aby otwierać, zamykać i zasłaniać okna dachowe tak, aby przewietrzyć pomieszczenie z całodniowego zastoju gorącego powietrza. Wychodząc z domu na cały dzień, niekoniecznie chcesz zostawiać otwarte okna. Co w takiej sytuacji zrobić, aby utrzymać na poddaszu optymalne warunki? Najlepiej zainwestować w inteligentne okna dachowe, które zrobią wszystkie te czynności za Ciebie.

Czym właściwie są inteligentne okna dachowe?

poddasze, okna dachowe na poddaszu, okna dachowe Velux, Velux Active, system Velux Active

Inteligentne okna dachowe to nowoczesny sposób na rozwiązanie wielu kwestii. Ich głównym zadaniem jest odciążenie Cię od ciągłego kontrolowania zamykania i otwierania. To specjalny typ okien dachowych, które uzbrojone są w inteligentny system VELUX ACTIVE with NETATMO. Dzięki temu możesz zapomnieć o ręcznym kontrolowaniu wszystkich okien w domu.

Jakie sterowanie produktami VELUX wybrać?

poddasze, okna dachowe na poddaszu, okna dachowe Velux, Velux Active, system Velux Active

Jeżeli zainteresowały Cię inteligentne okna dachowe, to z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób możesz nimi sterować. Służy do tego kilka metod, które mają w sobie dodatkowe funkcje.

 • Sterowanie oknami dachowymi jednym przyciskiem – do jednej z prostszych metod, dzięki którym szybko zamkniesz wszystkie okna w domu, należy metoda, która sprowadza się do wciśnięcia jednego przycisku. Zadziała ona wtedy, gdy wybierzesz system elektrycznego sterowania VELUX INTEGRA, który dostępny jest w dwóch wariantach. Wystarczy, że zamontujesz przycisk przy drzwiach wyjściowych i będziesz mógł jednym ruchem zamknąć wszystkie okna bez obaw, że któreś pominąłeś. Oszczędzi Ci to stresu w pracy, kiedy zastanawiałbyś się, czy na pewno wszystkie okna sprawdziłeś.

  Ważne jest tutaj to, aby wszystkie okna były sparowane z pakietem startowym VELUX ACTIVE. Producent zadbał o to, aby opanowanie tego systemu było jak najłatwiejsze, dlatego wraz z produktem dostaniesz instrukcję, w której znajdziesz wszystkie wskazówki i wyjaśnienia.

 • Sterowanie za pomocą aplikacji – kolejną metodą, za pomocą której szybko skontrolujesz status swoich okien, jest sterowanie nimi za pomocą aplikacji. W tym przypadku pojawia się kilka nowych możliwości. Mając aplikację VELUX ACTIVE na swoim smartfonie lub tablecie, możesz: - zamknąć i otworzyć okna, - sprawdzić, czy okna są otwarte, czy zamknięte, - zasłonić i odsłonić dowolne rolety, które są podłączone do systemu, - sprawdzić, jakiej jakości jest powietrze w Twoim domu, - ustawić tryb automatycznego otwierania i zamykania okien o ustalonej porze, - ustawić tryb automatycznego odsłaniania i zasłaniania rolet o wybranej porze.

  Zaletą tej metody jest możliwość sterowania oknami z poziomu aplikacji, będąc zupełnie poza domem.

 • Sterowanie automatyczne – automatyczne sterowanie oknami to najwygodniejsza metoda, dzięki której możesz zapomnieć o manualnym otwieraniu i zamykaniu ich. System VELUX ACTIVE został stworzony do tego, aby zapewnić konsumentom jak najlepsze warunki w ich otoczeniu. Jest to możliwe ze względu na obecność w nim specjalnego czujnika klimatu poddasza. Dzięki niemu system VELUX ACTIVE podejmie za Ciebie decyzję o tym, kiedy otworzyć lub zamknąć okna. Oto funkcje, które spełnia: Wyrównanie temperatury – zależnie od ustawień, system zareaguje na zmiany temperatury i w zależności od jej poziomu otworzy lub zamknie okna dachowe. W tym przypadku może także zasłonić lub odsłonić rolety. Kontrola wilgotności powietrza – w momencie, gdy system zarejestruje zbyt wysoką wilgotność powietrza, otworzy okna, aby ją obniżyć. Przewietrzenie poddasza – zbyt wysokie stężenie CO2 zarejestrowane przez czujnik zostanie zrównane przez uchylenie okien. Kontrola statusu okien i warunków atmosferycznych – system połączony ze stacją meteorologiczną, dostosuje okna do nadchodzących warunków pogodowych. Dzięki każdej z tych funkcji z pewnością odczujesz poprawę jakości Twojego życia. Uregulowany poziom wilgotności oraz stężenia dwutlenku węgla znacznie wpłynie na polepszenie Twojego wypoczynku. Wybierz system dostosowany do Twoich potrzeb i ciesz się nim na swoim poddaszu.

Przeczytaj także:

Jak zamontować świetliki

Jak w automatyczny sposób sterować oknami dachowymi Velux

 Zainteresowany oknami od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta okien dachowych na renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-25
Ok
pixel