t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Automatyczne sterowanie oknami dachowymi VELUX - zobacz jakie to wygodne!

2021-06-08
Automatyczne sterowanie oknami dachowymi VELUX - zobacz jakie to wygodne!

    

Okna dachowe stanowią bardzo ważną część naszego wnętrza. Sprawiają, że przestrzeń staje się optycznie większa i bardziej przestronna. Dostarczają do pomieszczeń naturalne światło i pozwalają na komfortowe warunki pracy czy wypoczynku. Poddasze to miejsce, w którym niełatwo utrzymać odpowiednią dla nas temperaturę. Jest to bowiem miejsce, gdzie przez zmienne warunki panujące za oknem najszybciej może się wychłodzić, a także nagrzać. Okna dachowe pozwalają zatem na podwyższenie komfortu przebywania na poddaszu dzięki możliwości wietrzenia czy uszczelnienia pomieszczenia. Warto zatem nie ograniczać się tylko i wyłącznie do ręcznego otwierania i zamykania okien. Dzięki nowej technologii zastosowanej w oknach VELUX ta czynność może być jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa. Dodatkowo do wyboru są dwie opcje, aby okna i sterowanie nimi jeszcze bardziej dopasowały się do twoich potrzeb.

    


Z artykułu dowiesz się:

  1. jak sterować oknami dachowymi za pomocą jednego przycisku
  2. czym jest aplikacja VELUX ACTIVE
  3. dlaczego warto skorzystać z aplikacji VELUX ACTIVE


VELUX ACTIVE, okna dachowe VELUX, poddasze z oknami Velux, aplikacja VELUX ACTIVE

Sterowanie oknami jednym przyciskiem

Taki komfort w naszym domu zapewnić może system elektrycznego sterowania VELUX INTEGRA. Jest to spore ułatwienie. Nie trzeba przed wyjściem z domu sprawdzać z osobna każdego okna dachowego, aby upewnić się, że pod naszą nieobecność na pewno będą one zamknięte. Możesz zdecydować się na niego w momencie planowania remontu generalnego poddasza i termomodernizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy wybór okien dachowych VELUX, które zawierają w sobie system INTEGRA. Jeśli jednak nie planujesz generalnego remontu, system ten możesz zamontować również na oknach, które posiadasz i są utrzymane w dobrym stanie. Oznacza to, że nie powinny mieć uszkodzeń, a także powinny być odpowiednio szczelne. Gdy Twoje sterowane elektrycznie okna zostaną podłączone do zintegrowanego systemu, ich zamykanie będzie znacznie łatwiejsze. Taki komfort zagwarantuje Ci jeden przycisk. Jest on zawarty w pakiecie startowym VELUX ACTIVE.

Aby łatwość użytkowania okien sterowanych jednym przyciskiem była jeszcze lepsza, zamontuj go przy drzwiach wyjściowych. Każdorazowo przed wyjściem z domu będziesz mógł z niego skorzystać i być spokojnym, że okna Twojego poddasza na pewno są zamknięte. Powodzenie systemu gwarantuje tylko i wyłącznie sparowanie wszystkich okien z systemem VELUX ACTIV. W innym przypadku nie będziesz mógł sterować wszystkimi oknami i nie zaoszczędzisz sobie drogi na poddasze, aby zamknąć je ręcznie. Pakiet startowy zawiera w komplecie instrukcję, która pomoże Ci w konfiguracji systemu. Jest ona prosta i nie będzie wymagać dodatkowej wizyty fachowca w twoim domu, ponieważ bez problemu wykonasz ją sam.

Sterowanie oknami przy pomocy aplikacji VELUX ACTIVE

VELUX ACTIVE, okna dachowe VELUX, poddasze z oknami Velux, aplikacja VELUX ACTIVE

Jest to bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie, ponieważ telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją możesz zabrać ze sobą wszędzie. Generuje to dodatkowe korzyści z użytkowania smart technologii. Jednym z nich jest to, że w momencie zapomnienia o zamknięciu okien dachowych możemy to zrobić, będąc już poza domem. Tak samo wygląda sprawa, gdy chcesz przewietrzyć poddasze przed powrotem do domu, a warunki pogodowe na to pozwalają. Aplikacja pozwala także na odsłanianie i zasłanianie rolet czy markiz podłączonych do systemu, a także na kontrolę jakości powietrza w domu. Jeśli jesteś wielbicielem wietrzenia pokoju o stałych godzinach, aplikacja daje Ci możliwość ustawienia specjalnych trybów takich jak „dzień dobry” i „dobranoc”. Pozwala to wykonać tę czynność o określonych porach dnia, a także na sterowanie roletami.

Dodatkowe korzyści płynące z zainstalowania VELUX ACTIVE

VELUX ACTIVE, okna dachowe VELUX, poddasze z oknami Velux, aplikacja VELUX ACTIVE

Otwieranie i zamykanie okien dachowych dzięki przyciskowi czy aplikacji to nie wszystko. Działanie systemu jest połączone z czujnikiem klimatu poddasza. Dzięki niemu system może samodzielnie zdecydować na przykład o otwarciu czy zamknięciu okien, a także o zasłonięciu rolet. Jego decyzja będzie się opierać o temperaturę we wnętrzu, wilgotność w nim panującą oraz stężenie CO2. Gdy parametry będą odbiegać od pożądanej normy, wtedy system otworzy okna. Kolejną korzyścią płynącą z zainstalowania systemu jest monitorowanie pogody. Dzięki niemu możliwa jest szybka reakcja systemu na nadchodzący deszcz, czy zmianę temperatury. Dodatkowe ułatwienie mogą stanowić także rolety zewnętrzne VELUX INTEGRA. Okazują się pomocne, w momencie gdy zapomnisz o zamknięciu okien i nie masz czasu na użycie aplikacji. Mają one bowiem zamontowany czujnik deszczu. Gdy wyczują kontakt z kroplą wody, wtedy się zamykają..

Inwestycja w nowe technologie z założenia ma nam służyć przez długie lata. Wydawać by się mogło, że otwieranie i zamykanie okien przy pomocy jednego przycisku czy aplikacji, to jedyna korzyść płynąca ze smart rozwiązania zamontowanego w Twoim domu. Jak widać, nie jest to prawda. Należy zwrócić uwagę na jego pozytywny wpływ na nasze zdrowie czy wypoczynek. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie utrzymać odpowiedni klimat, o który tak ciężko na poddaszu i cieszyć się przewietrzonym pomieszczeniem, nawet tuż po powrocie do domu.

Przeczytaj także:

Montaż świetlików dachowych

Zmiana aranżacji poddasza dzięki produktom VELUX

 Zainteresowany oknami dachowymi od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta okien dachowych na renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel