t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ocieplić garaż blaszany?

2021-04-29
Jak ocieplić garaż blaszany?

Wiele osób decyduje się na postawienie blaszanego garażu ze względu na niskie koszty kupna. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że budowla ta sprawdzi się jako konstrukcja tymczasowa. Jeśli inwestor chciałby, aby służyła mu przez wiele lat, powinien ją odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym sposobem będzie z pewnością ocieplenie. Rozwiązanie to pozwoli uniknąć nie tylko dodatkowych wydatków związanych z samochodem, ale również z samym garażem. Na co zwrócić uwagę, chcąc ocieplić blaszany garaż? Jaki styropian się sprawdzi?
Zachęcamy do posłuchania naszego artykułu - jak ocieplić garaż blaszany?:

Wiele osób decyduje się na kupno blaszaka, jednak już w czasie pierwszego spadku temperatur, często żałują swojej decyzji. Dobrze jest zatem zastanowić się, czy taka inwestycja jest opłacalna, a jeśli tak, to w jaki sposób w przyszłości docieplić blaszak, aby nie było z nim problemów, a w szczególności z panującym w skrywanym w nim pojeździe chłodem. Ocieplenie jest w tym wypadku niezwykle istotne. Co należy rozumieć przez docieplenie blaszanego garażu? To nie tylko pokrycie stalowej blachy tynkiem akrylowym lub farbą, ale również zabezpieczenie go styropianem. Element wymieniony jako ostatni, odgrywa w tym wypadku niezwykle ważną rolę. Warto zatem zastanowić się, jaki produkt wybrać, aby mieć pewność, że blaszak będzie przez wiele lat prawidłowo docieplony.

ocieplenie garaz

Docieplić od wewnątrz, czy na zewnątrz?

Jak ocieplić garaż blaszany — to pytanie zadaje sobie wielu właścicieli takich obiektów. Tymczasem okazuje się, że konstrukcję można docieplać zarówno z wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Eksperci radzą, aby wewnątrz układać styropian nie grubszy, niż 3 cm. Produkt montuje się przy użyciu pianki montażowej lub specjalnego kleju. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko niski koszt wykonania (o który bardzo często chodzi inwestorom), ale przede wszystkim uczucie ciepła, które wita użytkownika od samych drzwi. Montując styropian po wewnętrznej stronie, właściciel garażu powinien mieć na uwadze wysokość temperatur, w jakich styropian i produkt, który ma go przykleić, będą ze sobą współgrać. Aby zmniejszyć ryzyko odpadania styropianu, można jednocześnie ocieplić blaszak od zewnątrz lub na warstwę docieplenie przymocować płytę OSB albo płytę pilśniową.

O ile docieplenie od wewnątrz można wykonać samodzielnie, o tyle ocieplenie garażu blaszanego od zewnątrz jest bardziej skomplikowane, dlatego warto poprosić o pomoc fachowców. Zastanawiając się nad tym, jaki styropian wybrać do ocieplenia blaszaka z zewnątrz, należy pamiętać o fundamentalnej rzeczy — grubość styropianu będzie zależna od wielkości dachu, jaki został położony na blaszaku. Materiał dociepleniowy nie może bowiem wystawać poza obrys konstrukcji, w przeciwnym wypadku podczas opadów cała woda będzie spływać na ocieplenie. Decydując się na tę formę docieplenia, dobrze jest pamiętać o tym, że sam styropian, aby mógł zostać zamontowany, musi być wsparty specjalnym szkieletem, który montuje się do ścian garażu. Jak widać, wspomniany sposób wymaga o wiele więcej pracy, jednak dzięki temu, że garaż zostaje dodatkowo wzmocniony, jest chętniej wybierana przez inwestorów. Takie rozwiązanie jest nie tylko trwalsze, niż ocieplenie wykonane wewnątrz, ale również nie zabiera powierzchni, która dla wielu jest niezwykle ważna.Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel