Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działa poziomnica laserowa PRO?

2022-08-26
Jak działa poziomnica laserowa PRO?

Poziomnica to jedno z podstawowych narzędzi, które są wykorzystywane w budownictwie. Niewątpliwie jest to narzędzie, z którego korzystają specjaliści na całym świecie. Poziomnica laserowa to nowoczesny odpowiednik tradycyjnego przyrządu, który przydaje się zarówno profesjonalnym budowniczym, jak i amatorom, którzy remontują kuchnię lub łazienkę. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć urządzenia, które oferuje marka PRO — jeden z liderów na rynku, jeśli chodzi o narzędzia budowlane. Czym na tle innych wyróżnia się poziomnica laserowa PRO? Jakie ma zalety? Na zadane pytania odpowiadamy poniżej.Z artykułu dowiesz się:

  1. Kiedy zaczęto stosować pierwsze poziomnice?
  2. Czym wyróżnia się poziomnica laserowa?
  3. Co to są lasery krzyżowe i jak je wykorzystać w pracach remontowo-budowlanych?
  4. Na jakie atuty poziomnicy laserowej PRO warto zwrócić uwagę?


laser PRO LR-500D

Kiedy zaczęto stosować pierwsze poziomnice?

Pierwsze, najprostsze narzędzia, które służyły do wyznaczania prostych linii oraz poziomowania, wykorzystywane były już przez starożytnych budowniczych, którzy budowali drogi oraz wznosili świątynie. Do wykonania pomiarów wystarczyły im wówczas zwykłe linijki wyposażone w ciężarki.

Ciekawe jest to, że przez tysiące lat (praktycznie do końca XX wieku) kształt poziomnic oraz zasada ich działania praktycznie nie uległy zmianie. Znana wszystkim klasyczna poziomnica wodna, którą można nabyć w każdym sklepie budowlanym, wykorzystuje niewielkie zbiorniczki wodne z podziałką, w których znajdują się bąbelki powietrza. Dzięki nim z powodzeniem można wyznaczyć pion i poziom. Tego typu narzędzia mają jednak wiele ograniczeń. Dlatego też na rynku pojawiły się ich elektroniczne odpowiedniki, które mają za zadanie niwelować błędy pomiarowe. Warto mieć na uwadze, że użytkownicy bardzo cenią to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskały na popularności.

W sklepach budowlanych dostępne są poziomnice laserowe, z których mogą korzystać nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy (w tym wypadku mowa o tańszych rozwiązaniach, jakie można wykorzystywać przy pracach domowych).

zestaw narzędzi marki PRO

Czym wyróżnia się poziomnica laserowa?

Poziomnica laserowa jest urządzeniem elektronicznym, które pozwala wyznaczyć poziom lub pion przy użyciu wiązki czerwonego światła laserowego. Wiązka, padając na ścianę, widoczna jest w postaci prostej linii. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi samodzielnie rysować i wyznaczać linii, na których mu zależy. Warto podkreślić, że poziomnicy laserowej nie trzeba przykładać bezpośrednio do powierzchni, z którą się pracuje. Urządzenie działa bowiem z odległości. Maksymalne oddalenie narzędzia zależy od zasięgu lasera i jego siły.

Kolejnym atutem poziomnicy laserowej jest to, że z powodzeniem można połączyć ją ze statywem lub uchwytami i w razie potrzeby regulować jej wysokość.

laser PRO AQ40

Co to są lasery krzyżowe i jak je wykorzystać w pracach remontowo-budowlanych?

Należy mieć na uwadze, że na rynku dostępne są bardziej zaawansowane modele, które mogą wyświetlać więcej niż jedną wiązkę światła. Nazywa się je poziomnicami krzyżowymi. W zależności od ustawień użytkownik może wyznaczać przecinające się lub prostopadłe linie, które tworzą kąty proste. Rozwiązanie to jest więc bardzo przydatne w czasie rozmaitych remontów.

Profesjonalne i najbardziej skomplikowane poziomnice krzyżowe mogą wyświetlać nawet do ośmiu wiązek lasera. Można nimi swobodnie zarządzać, układając rozmaite figury geometryczne. Niektóre z nich potrafią także wyświetlać linie w wielu płaszczyznach, tzw. lasery płaszczyznowe.

laser wieloliniowy PRO

Na jakie atuty poziomnicy laserowej PRO warto zwrócić uwagę?

Marka PRO, mając na uwadze potrzeby Klientów, przygotowała bogatą ofertę poziomnic laserowych, które przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane urządzenia:

  • Laser wieloliniowy PRO-AQ4DG (zielona wiązka), który generuje 4 płaszczyzny 360° oraz dwie poziome i dwie pionowe wiązki przecinające się pod kątem 90°. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest także wyznaczenie dokładnych skosów (dzięki możliwości pracy z zablokowanym wahadłem). Urządzenie bez problemu można zamontować na tyczce rozporowej z gwintem ¼'' i ⅝''.
  • Laser wieloliniowy PRO-AQ3DG (zielona wiązka) to poziomnica, która generuje trzy płaszczyzny 360° - jedną poziomą i dwie pionowe, które przecinają się pod kątem 90°. Urządzenie charakteryzuje klasa szczelności IP54.
  • Laser krzyżowy PRO-AQ180G (zielona wiązka) - urządzenie generuje dwie linie, które przecinają się pod kątem 90°. Dzięki magnetycznemu kompensatorowi narządzenie samo się poziomuje. Może także wyznaczać skosy, na co pozwala funkcja blokady wahadła.

laser wieloliniowy marki PRO

Podsumowanie

Poziomnice laserowe PRO to rozwiązania bardzo zaawansowane, które pomogą każdemu budowlańcowi wyznaczyć pion, poziom, a nawet skosy. Jeśli zależy Ci na urządzeniach prostych w obsłudze, które wyróżniają się na rynku wysoką jakością i zaawansowaną technologią, narzędzia marki PRO będą najlepszym rozwiązaniem.

laser PRO AQ180G

Przeczytaj także:

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-25
Ok
pixel