Ile kosztuje okno dachowe?

2020-07-22
Ile kosztuje okno dachowe?

Dobre doświetlenie poddasza to podstawa jego komfortowego użytkowania. Dopływ światła naturalnego można zapewnić dzięki zamontowaniu typowych okien w specjalnej nadbudówce zwanej lukarną lub instalację okien połaciowych. Którą opcję wybrać? Jakie okna będą tańsze? Ile kosztują okna dachowe?

Osoby, które wybierają okna dachowe, cenią je nie tylko za dobry efekt wizualny i prostotę wykonania, ale także skuteczne doświetlenie poddasza. Co więcej, do ich wykorzystania mobilizuje niektórych także atrakcyjna cena produktu. A jeśli o niej mowa — ile kosztuje okno dachowe? Na co zwrócić uwagę podczas jego kupna?

Od czego uzależniona jest cena okna dachowego?

W zależności od potrzeb, zarówno okna dachowe drewniane, jak i wykonane z PVC można montować jako samodzielne jednostki lub w zestawach (w układzie poziomym lub pionowym). Ich montaż nie wpływa na wygląd dachu, warto jednak mieć na uwadze, że znacznie prościej montuje się je, kiedy dach dopiero powstaje. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować je także w istniejącym już dachu.

okno dachowe, ile kosztuje okno dachowe, cena okna dachowego, okno dachowe cena, okno dachowe koszt zakupu, okno dachowe koszt

Decydując się na okna dachowe, wiele osób zastanawia się nad ceną okna dachowego. Okazuje się, że wybierając produkt, warto skupić się na kilku czynnikach, które mają na nią znaczny wpływ. Należą do nich:

 • materiał z jakiego wykonano dany model — PVC, drewno, drewno pokryte poliuretanem;
 • rodzaj szkła, z jakiego wykonano szybę — hartowana lub laminowana;
 • sposób otwierania — najtańszą opcją są okna obrotowe, a najdroższą — uchylno-obrotowe;
 • wentylacja — niektóre okna producenci wyposażają w nawiewniki; w innych wentylacja ukryta jest w okuciach;
 • rodzaj kołnierza izolacyjnego;
 • automatyki — droższe będą z pewnością te okna, które producent wyposażył w dodatkowe czujnik, np. deszczu, czy też w możliwość sterowania elektronicznego — przy użyciu pilota lub aplikacji w telefonie.
 • kolor okna — można wybrać standardowy lub inny, należący do palety RAL.

okno dachowe, ile kosztuje okno dachowe, cena okna dachowego, okno dachowe cena, okno dachowe koszt zakupu, okno dachowe koszt

Dodatkowe akcesoria a cena okna dachowego

Decydując się na dodatkowe akcesoria do okien dachowych, należy liczyć się z tym, że cena produktu wzrośnie. Wszystko zależy od tego, jakie produkty zostaną dobrane oraz czy będą obsługiwane manualnie, czy elektrycznie. Do najczęściej dobieranych akcesoriów należą:

 • żaluzje — ich cena rozpoczyna się od ok. 150 zł;
 • rolety wewnętrzne — od ok. 80 zł (tutaj w grę wchodzi nie tylko rodzaj sterowania, ale także stopień zaciemnienia);
 • rolety plisowane — w zależności od wielkości — od ok. 250 zł;
 • rolety zewnętrzne — od ok. 850 zł (jeżeli użytkownikowi zależy na sterowaniu elektrycznym rolety, musi liczyć się z wyższym kosztem — od ok. 1000 zł), np. wysokiej jakości roletę na okno dachowe MAGNETIC można nabyć już za niecałe 2500 zł;
 • moskitiery — ceny zaczynają się od 280 zł;

okno dachowe, ile kosztuje okno dachowe, cena okna dachowego, okno dachowe cena, okno dachowe koszt zakupu, okno dachowe koszt

Jak widać powyżej — ceny okien dachowych uzależnione są od wielu czynników. Chcąc wybrać właściwe, warto rozejrzeć się wśród modeli znacznie wcześniej. Mając konkretne wymagania, warto skontaktować się ze specjalistami dystrybutora takiego jak Reowa24.pl, którzy znają temat. Wraz z nimi z pewnością uda się dobrać idealne okna, dopasowane zarówno do możliwości finansowych, jak i wymagań klienta.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel