Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto stosować ciepły montaż?

2022-09-09
Dlaczego warto stosować ciepły montaż?

Najbardziej newralgicznym miejscem w każdym obiekcie, przez które ucieka ciepło, są okna. Zwłaszcza te, które zostały zamontowane w nieprofesjonalny sposób. To właśnie przy oknach mostki ciepła są najbardziej widoczne i odczuwalne. Z pomocą może przyjść jednak ciepły montaż okien, który pozwoli domownikom osiągnąć komfort termiczny. Oczywiście sam system ciepłego montażu najlepiej zainstalować jeszcze na etapie budowy domu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go np. podczas wymiany okien w danym budynku. Czym jest ciepły montaż i dlaczego warto go zastosować? Dowiesz się z poniższego materiału.


Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym jest ciepły montaż okien?
 2. Na czym polega ciepły montaż okien?
 3. Jak przeprowadzić ciepły montaż okien krok po kroku?
 4. Czym jest ciepły montaż okien BDX?
 5. Dlaczego warto zdecydować się na ciepły montaż okien BDX od Velux?
 6. Czy warto inwestować w ciepły montaż okien?


Ciepły montaż okien – co to jest?

Najogólniej rzecz ujmując ciepły montaż to jedna z nowoczesnych technik montażu okien. Dzięki niemu z sukcesem eliminuje się mostki termiczne, co przekłada się na wyższy komfort ciepła i redukcję strat energii cieplnej. Tradycyjne rozwiązania dotyczące montażu stolarki okiennej są coraz częściej wypierane z rynku ze względu na mniejszą skuteczność ochrony obiektu przed utratą ciepła.

Ciepły montaż okien – na czym polega?

Ciepły montaż okna polega na uszczelnieniu stolarki okiennej w taki sposób, aby jak najmocniej zredukować straty ciepła, co w przeciwnym razie grozi powstaniem pleśni i wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Oczywiście wielu z nas może się zastanawiać, dlaczego inwestować w ciepły montaż, skoro na rynku mamy energooszczędne okna. To prawda! Jednak nawet najbardziej energooszczędne okna nie sprawdzą się, jeśli ich montaż nie zostanie przeprowadzony w profesjonalny sposób. Wybierając opcję ciepłego montażu, będziemy mieć gwarancję, że mostki termiczne nie będą miały miejsca. Specjalistyczna taśma do ciepłego montażu okien gwarantuje mocną szczelność izolacyjnej warstwy w okiennym złączu. Piana izolacyjna zapewniająca izolację akustyczną i termiczną jest dodatkowo chroniona przed tę taśmę, aby m.in. para wodna nie odcisnęła na niej swojego piętna.

Okna – ciepły montaż – krok po kroku

Ciepły montaż okien opiera się na trzech głównych krokach:

 • Nałożeniu pierwszej warstwy, czyli izolacji termicznej stworzonej z pianki poliuretanowej.
 • Zaaplikowaniu drugiej warstwy chroniącej piankę montażową przed wilgocią. Wszystko dzięki paroszczelnej taśmie okiennej, która nie pozwala na przedostanie się wilgoci do szczelin między ramą okienną a ścianą.
 • Zastosowaniu trzeciej warstwy zewnętrznej, która chroni przed wodą i wilgocią wynikającą z opadów atmosferycznych.Warstwa ta jest stworzona z taśmy paroprzepuszczalnej.

Ciepły montaż okna za pomocą taśmy paroprzepuszczalnej jest jednym z najlepszych rozwiązań chroniących budynek przed utratą ciepła.Produkty te są wyjątkowo elastyczne i przyczepne, i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby je tynkować i malować.

okna dachowe z kołnierzem

Ciepły montaż okien BDX – co to?

Znany i renomowany producent okien dachowych, rolet, markiz i inteligentnych rozwiązań do obiektów mieszkalnych i nie tylko – VELUX, proponuje swoim klientom ciepły montaż okien BDX, który gwarantuje komfort termiczny. System ten zapewnia najlepsze połączenie okna z warstwami izolacyjnymi dachu. Składa się z:

 • Ramy izolacyjnej BDX– wykonanej z dwóch warstw polietylenu, posiadającej dwa stopnie twardości. Precyzyjnie dopasowuje się do okna i budowy dachu, co pozwala na gwarancję ocieplenia powierzchni okna na zewnątrz.
 • Wokółokiennej izolacji BFX– stworzonej z włókniny polipropylenowej plisowanej, która wspaniale dopasowuje się do okna i budowy łat. Zapewnia ochronę przed wiatrem i wilgocią, bez ryzyka zaniku wentylacji niższych warstw dachu.
 • Rynny odwadniającej – o budowie teleskopowej chroniącej przed wilgocią, która może namnażać się pod pokryciem dachowym.

okna dachowe BDX

Dlaczego warto zdecydować się na ciepły montaż okien BDX od Velux?

Jeżeli zależy Ci na energooszczędnym rozwiązaniu do Twojego domu, ciepły montaż okien BDX od producenta Velux jest tym, czego szukasz. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

 • Może być montowany na każdym rodzaju dachu.
 • Zapewnia 100% izolacji termicznej.
 • Gwarantuje brak mostków termicznych.
 • System jest bardzo prosty w montażu.Otrzymasz szczegółową instrukcję, która przeprowadzi Cię przez całą instalację krok po kroku.
 • Posiadając poddasze, nie będziesz martwić się o ucieczkę ciepła.
 • Firma Velux wychodzi naprzeciw swoim klientom, co oznacza, że jeśli będziesz mieć problem z montażem systemu, uzyskasz od niej kontakt do specjalistów.
 • Możesz zyskać aż 20 lat gwarancjina okna Nowej Generacji zamontowane wraz z systemem BDX od Velux. Wystarczy wypełnić i przesłać formularz, dzięki któremu zyskasz przedłużoną gwarancję.

okna dachowe

Ciepły montaż okna – podsumowanie

Z pewnością chcąc uzyskać komfort termiczny, ale i akustyczny, warto zdecydować się na przeprowadzenie ciepłego montażu okien. Rozwiązanie to pozwala zyskać wiele korzyści, nawet estetycznych, ponieważ taśma paroprzepuszczalna do okien, która wykorzystywana jest w zestawie, nie pozwoli na pojawienie się pleśni na ścianach i nieprzyjemnego zapachu wilgoci. Inwestując w tę opcję można więcej zyskać niż stracić. Oprócz producenta Velux, swoje rozwiązanie przedstawia również firma Fakro. Zapoznaj się więc i z zestawem izolacyjnym Fakro XDP Thermo.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Przeczytaj także:

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-17
wsio ok
pixel