Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym różni się system montażu okien Roto od konkurencji?

2022-08-14
Czym różni się system montażu okien Roto od konkurencji?

Okna dachowe ROTO to doskonałe rozwiązanie dla nowych, jak i modernizowanych budynków. Dzięki różnym rozwiązaniom użytkownicy poddasza z powodzeniem mogą stworzyć na poddaszu przyjemne wnętrza pełne światła i co ważne — zachowując przy tym najwyższy komfort użytkowania. Decydując się na te rozwiązania możesz liczyć nie tylko na wysoką jakość potwierdzoną 15-letnią gwarancją, ale również na nowoczesny system montażu okien, który wyróżnia markę ROTO na tle innych marek. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest Termo-blok WD?
  2. Dlaczego zestaw przyłączeniowy MDA jest tak ważny w nowoczesnym systemie montażu okien dachowych ROTO?
  3. Co warto wiedzieć o obniżonym montażu okien dachowych ROTO?


nowoczesny montaż okien dachowych ROTO

Czym jest Termo-blok WD?

Termo-blok WD stosowany przez markę ROTO jest jednym z głównych elementów potrzebnych do wykonania ciepłego montażu okna dachowego ROTO. Jest to fabrycznie zamontowany system izolacji termicznej okna, który został wykonany z materiałów odpornych na promieniowanie UV oraz proces utleniania (mowa tutaj o polipropylenie lub polietylenie).

Termo-blok WD to rozwiązanie, które wyróżnia się spośród innych podobnych doskonałą termoizolacyjnością. Dzięki niemu producent mógł poprawić parametr cieplny oferowanych okien nawet o 15%. Co więcej, stanowi także doskonałą barierę akustyczną, co oznacza, że nie przechodzą przez nie niepożądane dźwięki z zewnątrz w czasie, kiedy okno jest zamknięte.

Termo-BLOK WD został zamontowany na całej wysokości ramy okiennej, co pozwoliło na skuteczne zminimalizowanie mostków termicznych na całym obwodzie. Specjalna konstrukcja sprawia, że zapewnia wyjątkową szczelność połączenia, eliminując jednocześnie zjawisko kondensacji pary wodnej na poszczególnych elementach okna.

mężczyzna wyglądający przez okno dachowe ROTO

Fartuch z folii paroizolacyjnej — istotna część Termo-blok WD

Fartuch z folii paroizolacyjnej to integralna część Termo-blok WD. Dzięki temu elementowi możliwe jest zapewnienie szczelnego połączenia okna z izolacją przeciwwilgociową znajdującą się na dachu. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD wraz ze wspomnianym fartuchem paroizolacyjnym jest ogromnym ułatwieniem, jeśli chodzi prac wykonawców odpowiedzialnych za docieplenie wnęki okiennej oraz wykonanie szczelnej izolacji przeciwwilgociowej.

Jeśli wybrałeś okna, które nie są wyposażenie wspomniane wyżej elementy, możesz mieć pewność, że prawidłowe docieplenie ramy okiennej, która znajduje się w wąskiej przestrzeni pomiędzy krokwiami, będzie dla wykonawcy nie lada wyzwaniem. Wciskanie wybranego materiału dociepleniowego w szczeliny, których szerokość wynosi zaledwie 2-3 cm jest naprawdę trudnym zadaniem. warto mieć na uwadze, że nie gwarantuje także ciągłości izolacji, co w konsekwencji może oznaczać powstanie niechcianych mostków termicznych.

Warto mieć na uwadze, że jeśli wybrane okno dachowe nie zostało fabrycznie wyposażone w dobrze dobrany fartuch, wówczas szczelne połączenie wewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej i ramy okiennej także może okazać się bardzo trudne.

części okna dachowego ROTO

Dlaczego zestaw przyłączeniowy MDA jest tak ważny w nowoczesnym systemie montażu okien dachowych ROTO?

Zazwyczaj okna dachowe dostępne na rynku montuje się powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Firma ROTO chcąc uzupełnić niewystarczającą ochronę, jaką daje okno dachowe w połączeniu z konstrukcją dachu, zaprojektowała specjalny zestaw przyłączeniowy MDA.

Wspomniany element stworzono z profili termoizolacyjnych, które wykonano z niezwykle twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Dodatkowo wzmocniono go drewnianymi listwami.

W skład zestawu przyłączeniowego MDA wchodzą również:

  • śruby mocujące;
  • rolka taśmy uszczelniającej;
  • cztery odcinki taśmy klejącej Primur;
  • instrukcja montażu.

Dzięki temu zestawowi producent zapewnił poprawę parametru cielnego całego okna dachowego nawet o 0,1 W/(m2K). Warto również mieć na uwadze, że montaż zestawu przyłączeniowego MDA sprawia także, że okno otrzymuje dodatkową hydro-, wiatro- i termoizolację. Element ten pozwala także ograniczyć ryzyko powstania kondensatu pary wodnej, który zbierać się może na ościeżnicy okna.

nowoczesne okna dachowe ROTO zamontowane w różnych mieszkaniach

Co warto wiedzieć o obniżonym montażu okien dachowych ROTO?

Podstawowa różnica między obniżonym montażem a tradycyjnym polega na tym, że okno dachowe jest niżej umieszczane w konstrukcji dachu. Aby osiągnąć taki efekt, stosuje się specjalny kołnierz, który wyposażony jest w dodatkowe akcesoria. Dzięki niemu możliwy jest montaż okna do 12 cm głębiej, niż kiedy jest ono montowane w standardowej zabudowie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania może mieć pewność, że okno dachowe będzie w mniejszym stopniu narażone na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych — a w szczególności niekorzystnej dla niego — niskiej temperatury.

Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie ryzyka powstania mostków termicznych w zabudowie okna, dzięki czemu można mówić o lepszych parametrach cieplnych. Zastanawiając się nad tym rozwiązaniem, musisz wiedzieć, że w żaden sposób nie ogranicza ono funkcjonalności okien dachowych, jeśli chodzi o ich użytkowanie, a także montaż akcesoriów zewnętrznych, takich jak dedykowane rolety czy markizy.

kobieta stoi w salonie i wygląda przez okno dachowe ROTO

Jeśli chcesz skorzystać z obniżonego montażu montując okna dachowe ROTO, musisz wiedzieć, że marka oferuje Klientom aż trzy rodzaje kołnierzy wykorzystywanych do pogłębionego montażu:

  • Do okien z serii Designo oraz dachów, których kąt nachylenia waha się między 30 a 65° producent poleca kołnierz ETL. Dzięki niemu możliwe jest obniżenie montażu okna dachowego o 6 lub 12 cm poniżej standardowego poziomu.
  • Do okien z najnowszej linii RotoQ można zastosować dwa rodzaje kołnierzy: EDJ oraz EDN. Pozwolą one na obniżony montaż w dachach o kącie nachylenia 20-90° o 4 cm.

kobieta obserwująca krajobraz z zewnątrz przez okno dachowe ROTO

Podsumowanie

Nowoczesny system montażu okien dachowych, jaki proponuje marka ROTO sprawia, że nawet najbardziej wymagający Klienci są w stanie wybrać najlepsze na rynku rozwiązanie i stworzyć komfortowe poddasze mieszkalne, które przez wiele lat będzie funkcjonalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych systemów montażu proponowanych przez ROTO, zachęcamy do kontaktu.

gabinet na poddaszu wyposażony w nowoczesne okna ROTO

Przeczytaj także:

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel