Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wysoka temperatura a okna do dachów płaskich VELUX — jak zadbać o komfort na poddaszu?

2021-03-05
Wysoka temperatura a okna do dachów płaskich VELUX — jak zadbać o komfort na poddaszu?


Ciepłe letnie powietrze, choć jest przyjemne w czasie odpoczynku, może dać się we znaki właścicielom poddasza z dachem płaskim. Okna do dachów płaskich mają to do siebie, że przez cały rok wpuszczają do pomieszczeń promienie słońca. Dlatego też, jeśli chcesz komfortowo mieszkać na poddaszu, zastanów się nad montażem funkcjonalnych akcesoriów do okien dachowych wykorzystywanych na płaskich dachach. Dzięki nim cały czas będziesz mógł kontrolować wpadające do wnętrza światło.
Z artykułu dowiesz się:

  1. jak zadbać o odpowiednią temperaturę mieszkania z oknami do płaskiego dachu VELUX
  2. czy markiza dedykowana oknom do dachów płaskich VELUX pozwoli ochłodzić poddasze
  3. na jakie inteligentne rozwiązania warto postawić chcąc schłodzić poddasze z dachem płaskim


“okna

Nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń i zbyt wysoka temperatura nie wpływają dobrze na samopoczucie właścicieli poddaszy. Mając to na uwadze VELUX stworzył rozwiązania, które pomogą im poprawić komfort życia. Nawet jeśli wyposażyłeś poddasze w trudnodostępne okna do płaskiego dachu VELUX, możesz liczyć na bezproblemową obsługę akcesoriów.

Jak zadbać o odpowiednią temperaturę mieszkania z oknami do płaskiego dachu VELUX?

Upały każdemu dadzą się we znaki. Wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Nowoczesne urządzenia dzięki swojej cichej pracy i designerskiemu wyglądowi stają się prawie niewidoczne. Warto jednak pamiętać o tym, że nie powinny całkowicie zastępować naturalnej wentylacji i wietrzenia pomieszczeń. Tylko otwieranie okien zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym zdrowy klimat.

Okna do dachu płaskiego VELUX zapewniają dostęp do naturalnego światła. Dają także możliwość wpuszczenia świeżego powietrza i schłodzenie pomieszczenia, w którym zostały zamontowane. Jeżeli chcesz bez problemu otwierać okna do dachów płaskich wspomnianego producenta, wybierz modele, które są sterowane elektryczne. Z pomocą przychodzi system VELUX INTEGRA®, który pozwala sterować oknem z poziomu naściennej klawiatury. Warto również podkreślić, że okna mają wbudowany czujnik, który sprawia, że samoczynnie się zamykają, kiedy na szybie pojawią się pierwsze krople deszczu.

“okna

Czy markiza dedykowana oknom do dachów płaskich VELUX pozwoli ochłodzić poddasze?

Kiedy na zewnątrz panuje upał pamiętaj o tym, aby zadbać o dodatkową ochronę, która nie pozwoli nagrzać się pomieszczeniom znajdującym się na poddaszu. Jeżeli Twój dom ma płaski dach, w którym zamontowano okna do dachów płaskich VELUX, do osłonięcia pomieszczeń możesz wykorzystać markizę. Produkt montuje się na zewnętrznej części okna. Przezroczysta, wytrzymała siatka, z której wykonano produkt zapewnia użytkownikom poddasza przyjemny chłód, nawet w czasie dużych upałów. Wszystko za sprawą blokowania promieni słonecznych, zanim te dotrą do okna i zdążą nagrzać szybę. Markiza jest w stanie zredukować ciepło nawet o 76%.

Podobnie jak okno do dachów płaskich VELUX również dedykowana mu markiza może być obsługiwana zdalnie. Jest zasilana solarnie, dzięki czemu oszczędzasz dodatkowo prąd i pieniądze, a jednocześnie dbasz o środowisko naturalne.

“okna

Na jakie inteligentne rozwiązania warto postawić chcąc schłodzić poddasze z dachem płaskim?

Inteligentne sterowanie klimatem jakim jest system VELUX ACTIVE pozwala skutecznie chronić poddasze mieszkalne przed wysoką temperaturą. Dzięki specjalnym czujnikom wspomniane rozwiązanie jest w stanie samodzielnie zarządzać oknami i markizami VELUX, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że wysoka temperatura nie będzie mu przeszkadzać. Istotne jest to, że właściciel poddasza może samodzielnie zaprogramować system zgodnie ze swoimi upodobaniami, jednak jeśli czujniki wykryją coś niepokojącego, np, zbyt duże stężenie dwutlenku węgla, zaczną zarządzać oknami w sposób, który pozwoli utrzymać na poddaszu komfortowe warunki.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-09
Super.
2021-12-02
Szybko i sprawnie
pixel