Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób usnąć tynki strukturalne Termo Organika?

2021-09-12
W jaki sposób usnąć tynki strukturalne Termo Organika?

 

Decydujesz się na remont mieszkania lub domu? Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre renowacje obejmują większy zakres prac, niż tylko pokrycie ścian i sufitów nową farbą. Dzieje się tak często przy starszych budynkach, w których powierzchnia może być tak zniszczona, że konieczne będzie jej wymiana. Jedynym rozwiązaniem jest skucie tynku strukturalnego i nałożenie nowego. Jednym z dostępnych produktów na rynku są tynki strukturalne TERMO ORGANIKA. Wiesz, że właśnie taki produkt nałożono na Twoje ściany i zastanawiasz się nad tym, jak je usunąć? Przeczytaj nasz artykuł, a to zadanie przestanie być dla Ciebie tajemnicą.

 

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest i czego spodziewać się po tynku strukturalnym TERMO ORGANIKA?
  2. Czy usuwanie tynku strukturalnego TERMO ORGANIKA jest konieczne?
  3. Jak prawidłowo przygotować podłoże do usunięcia starego tynku?
  4. Jak prawidłowo i bezpiecznie usunąć tynk strukturalny TERMO ORGANIKA?

jak usunąć tynki strukturalne Termo Organika

Czym jest i czego spodziewać się po tynku strukturalnym TERMO ORGANIKA?

Tynki strukturalne TERMO ORGANIKA są chętnie wybierane przez inwestorów i wykonawców, ponieważ odznaczają się zarówno doskonałymi właściwościami, jak i bardzo dobrą wydajnością, co nie jest bez znaczenia, jeśli chcesz pokryć sporą powierzchnię. Tynki tego producenta można z powodzeniem wykorzystać na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, dlatego są to produkty, po które chętnie sięgają zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy robót. Mając na uwadze ich wysoką jakość oraz popularność, renowa24.pl także daje Ci możliwość zamówienia najlepszych produktów, do których należą:

Zanim jednak udasz się na zakupy, sprawdź, w jaki sposób usunąć stary tynk strukturalny TERMO ORGANIKA.

jak usunąć tynki strukturalne Termo Organika

Czy usuwanie tynku strukturalnego TERMO ORGANIKA jest konieczne?

Zanim zdecydujesz się na usunięcie tynku strukturalnego TERMO ORGANIKA, dokładnie obejrzyj ściany. Może bowiem okazać się, że tynk nie jest w najgorszym stanie i wystarczy zaszpachlować niewielkie ubytki, a następnie je wygładzić.

Tynk należy skuć jedynie w momencie, kiedy jest on bardzo zniszczony - jest spękany i nie trzyma się dobrze muru, a także w momencie, gdy pojawią się na nim glony, grzyby i inne wykwity, które pojawiły się na elewacji wskutek szkodliwego działania wilgoci.

Jak prawidłowo przygotować podłoże do usunięcia starego tynku?

Niestety usuwanie tynku strukturalnego TERMO ORGANIKA ze ścian nie należy do czystych prac, dlatego zanim je rozpoczniesz, dobrze zabezpiecz pomieszczenie. Pył, który pojawi się podczas pracy może być problematyczny, dlatego wynieś jak najwięcej rzeczy z pomieszczenia, w którym będziesz wykonywał prace remontowe. Meble i rzeczy, których nie możesz wynieść dokładnie zabezpiecz folią i taśmą klejącą.

Pomyśl także o sobie. Opadające elementy tynku wbrew pozorom mogą być niebezpieczne także dla Ciebie. Pamiętaj zatem o założeniu okularów ochronnych, maski przeciwpyłowej oraz roboczych rękawiczek. Przydadzą się także bezpieczne buty robocze — najlepiej takie z zabezpieczonymi blachą noskami oraz przylegająca do ciała odzież robocza.

jak usunąć tynki strukturalne Termo Organika

Jak prawidłowo i bezpiecznie usunąć tynk strukturalny TERMO ORGANIKA?

Istnieje kilka możliwości usunięcia starego tynku strukturalnego TERMO ORGANIKA z powierzchni ściany. Do najczęściej wybieranych zaliczamy:

  • usuwanie tynku przy użyciu przecinaka i młotka — młotek i przecinak są najprostszymi narzędziami budowlano-remontowymi, które zazwyczaj masz pod ręką. Nie są także skomplikowane w użyciu. Ręczne usuwanie tynku sprawdzi się wtedy, kiedy powłoka słabo trzyma się ściany, a do usunięcia masz niewielki fragment. Skuwanie tynku należy rozpocząć od środka, kierując się w stronę rogów pomieszczenia. Przecinak przykładaj do tynku stojąc bokiem do ściany. Jeżeli okaże się, że niektórych fragmentów tynku nie możesz usunąć, zwilż je wodą za pomocą pędzla, odczekaj kilka minut i ponownie przystąp do skuwania.
  • usuwanie tynku przy użyciu elektronarzędzi — jest to zdecydowanie efektywniejsze rozwiązanie. W tym wypadku możesz posłużyć się szeroka gamą narzędzi. Jednym z nich jest wiertarka udarowa, do której należy przymocować dłuto, którego szerokość wynosi 40-80 mm. Wykorzystując szlifierkę do betonu, zamontuj na niej odpowiedni talerz szlifierski. Możesz także zdecydować się na specjalistyczną frezarkę do tynku, dzieki której nie tylko będziesz mógł ustawić odpowiednią głębokość, ale także usunąć każdy tynk strukturalny TERMO ORGANIKA i produkty innych producentów.

Jak widać powyżej, jeśli dobrze przygotujesz się do zadania, usuwanie tylko strukturalnego TERMO ORGANIKA nie będzie niczym trudnym. Musisz tylko odpowiednio przygotować pomieszczenie, siebie i ściany do renowacji, a w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się nowymi, pięknymi wnętrzami, które przez wiele lat będą zdobiły Twoje mieszkanie.

jak usunąć tynki strukturalne Termo Organika

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą tynków strukturalnych TERMO ORGANIKA na renowa24.pl!!

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl
Buduj i remontuj razem z nami!

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
2021-12-02
Szybko i sprawnie
pixel