t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Technologie w oknach dachowych, które chronią przed bakteriami i drobnoustrojami - porady od Roto

2021-06-30
Technologie w oknach dachowych, które chronią przed bakteriami i drobnoustrojami - porady od Roto

 

 

W dzisiejszych czasach ogromną wagę przywiązujemy do wymagań pod względem czystości i higieny. Coraz częściej w naszych domach chcemy stosować wytyczne sanitarne, które obowiązują chociażby w szkołach, na dworcach, lotniskach i innych obiektach publicznych. Dbając o własne zdrowie i bezpieczeństwo staramy się dotykać jak najmniej przedmiotów i powierzchni w tym klamek okien dachowych, na których gromadzą się bakterie. 

 

 

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jak tradycyjnie walczyć z bakteriami i drobnoustrojami w naszych domach
  2. Czym jest technologia „Just Clean” zastosowana w oknach dachowych Roto
  3. Jakie możliwości zdalnej obsługi okien dachowych oferuje Roto

Walka z bakteriami i drobnoustrojami w naszych domach

Podając dłoń na powitanie wymieniamy się większą ilością drobnoustrojów niż w przypadku pocałunków. To właśnie dłonie są częścią ciała, która łapie najwięcej brudu. Szczególnie w trakcie dotykania poręczy schodów, drzwi, uchwytów w autobusie, używania wózków sklepowych czy przedmiotów w marketach. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele niebezpiecznych zarazków i grzybów znajduje się w przestrzeni publicznej i naszych domach. Do pracy lub domu zabieramy ze sobą nawet ponad 150 różnych gatunków bakterii.

Jak możemy z nimi walczyć? Jednym ze sposobów jest dezynfekowanie mieszkania czy miejsca pracy. Jest to jednak bardzo czasochłonne i nie jest w stanie zapewnić nam pełnej gwarancji ochrony przed niebezpiecznymi drobnoustrojami. Niestety prawda jest taka, że nawet najlepsze środki czyszczące nie są długotrwałym sposobem w walce z bakteriami. Już po kilku godzinach ci niechciani współlokatorzy mogą zacząć znowu się rozprzestrzeniać na umytej wcześniej przez Ciebie powierzchni. Dodatkowo w naszych domach jest wiele przedmiotów i powierzchni, które wydają nam się czyste lub zapominamy o ich sprzątaniu. Są to np. klamki od okien dachowych. Używasz ich nieraz kilkanaście razy w ciągu dnia, ale czy pamiętasz, kiedy ostatni raz je czyściłeś?

okna dachowe

Klamka z technologią „Just Clean”

Firma Roto w związku z aktualnymi potrzebami klientów proponuje rozwiązanie jakim jest klamka z technologią „Just Clean”. Jej zadaniem jest zabijanie drobnoustrojów, które gromadzą się na powierzchni uchwytu, zapewniając Ci jego bezwzględną czystość przy każdym dotknięciu.

Technologia ta działa dzięki zastosowanej powłoce z jonami srebra, którą jest pokryta powierzchnia klamki. W ciągu 24 godzin liczba patogenów może zmniejszyć się nawet o 99,9%. Srebro od wielu lat było wykorzystywany chociażby jako powłoka do przyrządów medycznych. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza właśnie jonom srebra, które przyklejają się do błony komórkowej bakterii. W ten sposób chronią Ciebie i Twoich bliskich poprzez hamowanie wydzielania enzymów drobnoustrojów a w końcu unieszkodliwienie bakterii.  

okna dachowe

Kolejne zalety zastosowania srebra na przedmiotach w naszych domach to:

  • stosunkowo niski koszt produkcji
  • możliwość poddania recyklingowi, czyli niezwykle ważny dla nas i naszej planety aspekt.

Oprócz klamek do okien dachowych Roto z technologią „Just Clean” w życiu codziennym jony srebra znajdziesz w:

  • środkach czyszczących
  • plastrach i bandażach
  • filtrach do wody, które zapobiegają rozwojowi grzybów i glonów
  • długopisy
  • myszki i klawiatury komputerowe.

Natychmiastowe i długotrwałe działanie antybakteryjne klamki "Just Clean" zapewni Tobie i Twojemu otoczeniu bezpieczeństwo przed różnego rodzaju szkodliwymi zarazkami i bakteriami. Wartym uwagi jest fakt, że ochrona ta działa bez użycia dodatkowych detergentów dezynfekujących, które mogą powodować podrażnienia Twojej skóry. Co również ważne klamka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV. Nie musisz się martwić myciem klamki specjalnymi środkami czystości, możesz ją czyścić tym, co znajdziesz w Twoim domu. Najważniejsze jest to, że technologia „Just Clean” jest nieszkodliwa dla naszych organizmów

Nowa klamka antybakteryjna "Just Clean" montowana jest fabrycznie w oknach dachowych z serii Designo R3/R6/R7/R8. Możesz również łatwo i wygodnie wymienić klamkę w obecnych oknach. Klamki te są dodatkowo dostępne dla wszystkich modeli Designo oraz RotoQ Q-4.

Zdalne sterowanie w oknach dachowych Roto

Kolejnym rozwiązaniem, które zmniejszy liczbę dotykanych przez Ciebie przedmiotów jest inteligentne, zdalne sterowanie. Zapewni w Twoich pomieszczeniach z oknami Roto odpowiednią jakość nie tylko tlenu, ale również temperatury i wilgotności, którą łatwo uzyskasz dzięki automatycznej funkcji wietrzenia okna. Jest ona dostępna w zestawie ze zdalnie sterowanym oknem RotoTronic. Możesz je obsługiwać za pomocą pilota lub przełącznika oraz zsynchronizować z sensorem jakości powietrza. W ten sposób unikniesz dotykania wszystkich klamek od okien dachowych. Wystarczy, że będziesz używać jednego pilota lub przełącznika i zadbasz o ich czystość.

Pilot i przełącznik

Zdalne sterowanie oknami oprócz bezpieczeństwa zapewniają Ci prawdziwy komfort. Możesz je zdalnie obsługiwać za pomocą pilota lub przełącznika. Rozwiązanie to będzie dla Ciebie szczególnie przydatne, jeśli zdecydowałeś się na montaż okien w trudno dostępnych miejscach. Wtedy idealnie sprawdzają się okna zdalnie sterowane - RotoTronic, które, w celu zdalnego sterowania pilotem lub przełącznikiem, wyposażono w napęd elektryczny.

okna dachowe

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z ofertą okien dachowych Roto na renowa24.pl.

Autor: Marta Bratuś

 

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel