t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szeroka i komplementarna oferta okien dachowych Velux w sklepie renowa24pl. Dlaczego warto

2020-04-28
Szeroka i komplementarna oferta okien dachowych Velux w sklepie renowa24pl. Dlaczego warto

Decydując się na urządzenie poddasza mieszkalnego, wiele osób zastanawia się nad wyborem okien dachowych. Przyglądając się ofercie rynkowej i mnogości produktów, można mieć problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Mając to na uwadze, w dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was zestawienie okien dachowych, jakie oferuje jeden z największych producentów tego typu produktów — firma VELUX. Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże podjąć, choć części osób słuszną decyzję.

VELUX, jako firma z wieloletnim doświadczeniem dba o to, aby jej klienci zawsze otrzymywali produkty najwyższej jakości, które są dopasowane do ich potrzeb. Dlatego też proponuje swoim klientom:

  1. tradycyjne okna dachowe;
wiertarka
  1. okna dachowe do dachów płaskich;
wiertarka
  1. dachowe świetliki tunelowe.
wiertarka

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się podziałem tradycyjnych okien dachowych. Czym wyróżniają się poszczególne produkty? Jakie okna dachowe można znaleźć w ofercie?

Tradycyjne okna dachowe

Decydując się na tradycyjne okna dachowe, musisz wiedzieć, że firma VELUX przygotowała dla Ciebie trzy rodzaje produktów:

 1. standard — w którym znajdziesz produkty łatwe w obsłudze i funkcjonalne. W tym wypadku możesz wybierać spośród okien drewnianych oraz okien drewniano — poliuretanowych, które cechuje wysoka odporność na wilgoć. Decydując się na ten rodzaj, możesz liczyć zarówno na górne, jak i dolne otwieranie.
 2. standard plus — są to okna dachowe dwukomorowe, które pozwolą użytkownikowi zainwestować w lepszy komfort i efektywność energetyczną. Wyposażono jest w pakiety 3-szybowe, które spełniają obecne i przyszłe normy dotyczące energooszczędności. Nie wymagają większej konserwacji, a do tego mają doskonałą izolacyjność termiczną, pozwalającą utrzymać ciepło na poddaszu.
 3. okna premium — są to produkty, które pozwolą stać się poddaszu miejscem pełnym komfortu i luksusu. Posiadają wiele funkcji, dzięki który ich użytkowanie stanie się jeszcze bardziej intuicyjne. W tej kategorii, poza cechami wyżej wymienionych modeli, znajdziesz także np. możliwość automatycznego sterowania oknami.
wiertarka

Podział okien ze względu na możliwość otwierania i materiał wykonania

Decydując się na okna dachowe VELUX, musisz mieć na uwadze, że różnią się one nie tylko rozmiarami, ale także materiałem wykonania. Producent, mając na uwadze, że każdemu użytkownikowi zależy na innych cechach produktu, podzielił je na kilka kategorii.

Okna dachowe drewniane z górnym otwieraniem

W tej grupie produktów możesz znaleźć:

 • okna Standard — GZL 1051, które wyróżnia się energooszczędnością, a także łatwym myciem szyb. Konstrukcja została wykonana w systemie ThermoTechnology; co więcej — możesz liczyć na wentylację, nawet jeśli okno jest zamknięte
 • okna Standard Plus — GLL 1061 - od swoich poprzedników różnią się wyższą izolacyjnością termiczną, dodatkowymi uszczelkami i wysoce energooszczędnym pakietem trzyszybowym. Można w nich odnaleźć także system Pick&Click!®, który pozwala samodzielnie zamontować rolety
 • okna Premium — okno dachowe z szybą energooszczędną GGL 3068 - poza cechami poprzedników, tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na potrójną szybę, którą producent wypełnił argonem oraz na powłokę antyroszeniową. Dodatkowo szyba jest bezpiecznie klejona od wewnątrz.
wiertarka

Okna dachowe drewniane z dolnym otwieraniem

Podobnie, jak przy wyżej wymienionych propozycjach, w tym wypadku producent także postawił na trójstopniowy podział. Okna z dolnym otwieraniem posiadają te same cechy co z górnym, z tą różnicą, że w typie Standard GZL 1051B można odnaleźć już system Pick&Click!®. Jeżeli chodzi o Standard Plus, tutaj producent oferuje swoim klientom okno dachowe GLL 1061B, które poza wariantem otwierania, nie różni się niczym od okna Standard Plus 1061. Jeżeli natomiast chodzi o Okno dachowe klapowo-obrotowe GPL 3070, które jest wariantem Premium, producent oferuje poza wszystkimi ww. cechami dodatkowo widok panoramiczny oraz możliwość uniesienia skrzydła do kąta 45 stopni.

Okna dachowe drewniano — poliuretanowe — górne otwieranie

Decydując się na ten rodzaj okien, klient musi mieć na uwadze, że tak naprawdę oferowane okna różnią się od drewnianych jedynie powłoką poliuretanową. Wszystkie właściwości okien z górnym otwieraniem są identyczne. W ofercie okien drewniano — poliuretanowych z górnym otwieraniem, klient może znaleźć:

 • okna dachowe Standard GLU 0051
 • okna dachowe Standard Plus GLU 0061
 • okno dachowe z szybą energooszczędną GGU 0068.
wiertarka

Okna dachowe drewniano — poliuretanowe dolne otwieranie

Decydując się na ten rodzaj okien, użytkownik musi mieć na uwadze, iż powinien spodziewać się innych funkcji. Poniżej przedstawiamy podział produktów i elementy, w które wyposażono okno, a które z pewnością zaskoczą niejedną osobę:

  1. Okno dachowe Standard — GLU 0051B - wyposażono je w rdzeń pokryty poliuretanem i zintegrowaną wentylację. Dodatkowo klient może liczyć na filtr zatrzymujący nie tylko owady, ale także kurz. Okna rekomendowane są do pomieszczeń o wysokich ściankach kolankowych o podwyższonej wilgotności
  2. okno dachowe Standard Plus — GLU 0061B - poza cechami okien Standard, produkt ten wyróżnia także energooszczędny pakiet 3-szybowy oraz lepsza izolacja cieplna i dźwiękowa. Decydując się na obniżony montaż, można także liczyć na atrakcyjną cenę zestawu
  3. okno dachowe Premium — klapowo — obrotowe GPU 0070 - poza cechami swoich poprzedników, ten produkt posiada dodatkowo możliwość otwierania do kąta 45 stopni i panoramiczny widok. Wyróżnia go także system Pick&Click!®.
wiertarka

Różne wielkości okien

Jak można się spodziewać, poza standardami, okna dachowe VELUX można podzielić także ze względu na ich różne rozmiary. Do najczęściej wybieranych z oferty należą:

 • Okna dachowe VELUX 78x118,
 • Okna dachowe VELUX 78x140,
 • Okna dachowe VELUX 78x160,
 • Okna dachowe VELUX 66x118.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel