Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Superenergooszczędne okna dachowe 4-szybowe — co warto o nich wiedzieć?

2021-03-11
Superenergooszczędne okna dachowe 4-szybowe — co warto o nich wiedzieć?

Utrzymujące ciepło, zapewniające ciszę, takie, w których można zamontować dodatkowe akcesoria. O czym mowa? O oknach marzeń, które spełniłyby oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czy jednak takie rozwiązania muszą pozostawać w sferze marzeń? Okazuje się, że nie. Producenci okien postarali się o to, aby spełnić oczekiwania kupujących i dać im produkty najwyższej jakości, które zapewnią im błogi spokój. Okna 4-szybowe, bo o nich mowa, stają się powoli standardem. Co zatem warto o nich wiedzieć?


 

Zachęcamy do posłuchania naszego artykułu o superenergooszczędnych oknach dachowych 4-szybowych:

Nie da się ukryć, że okna czteroszybowe są atrakcyjne nie tylko ze względu na wygląd, ale również na funkcjonalność. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób nie tylko pyta o ten produkt, ale również się na niego decyduje. Na co zwrócić uwagę wybierając wspomniane okna? Co można dzięki nim uzyskać? Okazuje się, że wiele, dlatego okna 4-szybowe powoli stają się standardem, wykorzystywanym w domach i mieszkaniach.

Znacznie lepszy współczynnik przenikania ciepła

Osoby budujące dom, szczególnie energooszczędny, zapewne znają tę wartość. Współczynnik przenikania ciepła przewija się bowiem praktycznie na każdym kroku — nie tylko podczas wyboru okien, ale także podczas wyboru ocieplenia ścian. Wspomniany współczynnik podawany jest na każdym produkcie związanym z termoizolacją, ponieważ taki wymóg nakłada na producentów polskie prawo. Wracając jednak do okien czteroszybowych - jak można się spodziewać będą one miały znacznie niższe U, aniżeli stosowane do tej pory standardowe okna. I w rzeczywistości tak jest.

4-szybowe

Okazuje się, że wartość współczynnika przenikania ciepła w drugim z wymienionych produktów wynosi 1,4 do 2,6 W/m²K, natomiast okna 4-szybowe, w zależności od tego przez kogo zostały wyprodukowane, obniżają ten współczynnik nawet do 0,8 W/m²K. Warto jednak pamiętać o tym, że choć okna czteroszybowe obniżają wspomniany wyżej współczynnik, nie wystarczy ich kupić, należy je jeszcze prawidłowo zamontować. Wówczas można mieć pewność, że dom będzie energooszczędny.

Cisza i spokój — na to można liczyć przy oknach czteroszybowych

Drugim z parametrów, o którym absolutnie nie można zapominać, chcąc mieć komfortowe mieszkanie jest izolacyjnośc akustyczna. Choć jest on kluczowy jedynie dla komfortu użytkowników, to właśnie na niego zwracają szczególną uwagę inwestorzy. Choć prawo nie mówi o tym, jaką izolacyjność akustyczną powinno mieć okno, wielu producentów, szczególnie okien 4-szybowych, podaje tę wartość w widocznym miejscu. Wiedzą oni bowiem, że informacja ta jest niezwykle istotna dla potencjalnych kupujących. Przyglądając się poszczególnym produktom, nie sposób nie zauważyć, że wspomniany parametr jest o wiele korzystniejszy, aniżeli w standardowych oknach. Te z 4-rema szybami mogą pochwalić się izolacyjnością akustyczną na poziomie 46-47 db, gdy okna standardowe zapewniają ciszę na poziomie 35 - 40 db. Wyposażając okna czteroszybowe w dodatkowe uszczelki, można jeszcze wzmocnić izolacyjność akustyczną. Warto mieć to na uwadze, jeśli wybiera się mieszkanie w hałaśliwym otoczeniu.

czteroszybowe

Za co jeszcze można pokochać okna 4-szybowe?

Choć najważniejszymi parametrami powinny być wspomniane powyżej, okna czteroszybowe są idealnym produktem dla wymagających inwestorów. Okazuje się bowiem, że producenci postawili również na specjalną komorę, w której z powodzeniem można umieścić żaluzje. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko wyglądają niezwykle atrakcyjnie, ale przede wszystkim nie wymagają regularnego czyszczenia, bo po prostu się nie brudzą. Zamontowane w środku lamele doskonale zabezpieczają użytkowników przed nadmiernym słońcem.

4-szybowe

Choć okna czteroszybowe są dla wielu innowacyjnym rozwiązaniem, coraz chętnie wybiera się je podczas budowy domów i mieszkań. Doskonale sprawdzają się w budownictwie pasywnym.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-25
Ok
2023-03-17
Wszytko ok
pixel