t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian grafitowy – charakterystyka produktu

2020-09-24
Styropian grafitowy – charakterystyka produktu

Odmian dostępnych styropianów na rynku jest naprawdę wiele. Ostatnimi czasy jeden z nich cieszy się jednak coraz większą popularnością. Mowa o styropianie grafitowym, który posiada lepsze właściwości niż zwykły biały, dzięki czemu coraz więcej inwestorów decyduje się na jego zakup. Jednak tak jak w przypadku wszystkich innych materiałów izolacyjnych, tak i w przypadku grafitowego styropianu, powinno się zwracać uwagę na jego przechowywanie oraz inne ważne aspekty, aby można było wykorzystać jego techniczne możliwości do cna.

styropian, styropian grafitowy, styropian elewacyjny, jaki styropian do ocieplenia ścian

Dlaczego styropian grafitowy jest cieplejszy?

Wybierając materiał do ocieplenia budynku, powinniśmy zwracać uwagę na współczynnik lambda, który odpowiada za możliwość przewodzenia ciepła. Styropian grafitowy to materiał uważany za cieplejszy, ponieważ w przypadku, kiedy weźmiemy taką samą grubość styropianu białego i grafitowego, to okazuje się, że ten drugi wykazuje aż o 25% wyższe możliwości izolacyjne niż pierwszy. Dla kupującego oznacza to tylko jedno – niższe rachunki energię! Dzięki temu okazuje się, że warstwa styropianu wcale nie musi być gruba, aby dobrze chroniła ściany przed chłodem. W miejscach, gdzie musiałby być położony biały styropian o grubości 20 cm, my możemy założyć styropian grafitowy o grubości 15 cm. Jest to idealne rozwiązanie, które można zastosować w przypadku stolarek okiennych lub drzwiowych. Wówczas cały otwór nie będzie aż tak głęboki.

Dlaczego styropian grafitowy jest lepszy niż biały?

Pierwsze dwie zalety styropianu grafitowego zostały wymienione już wcześniej. Natomiast to nie wszystko. Oprócz tego:
  • Może on być izolatorem wykorzystanym w każdej części domu – od dachu aż po fundamenty.
  • Dodatkowo nie dość, że materiału do ocieplenia domu będzie potrzeba mniej, to jeszcze nie będzie potrzeby, aby zakupić siatkę zbrojącą, wypraw tynkarskich czy łączników mechanicznych.
  • Styropian grafitowy jest przyjazny dla środowiska oraz dla naszego portfela.
  • Dzięki cieńszym warstwom tego materiału przy oknach, nie będą one aż tak osłonięte, co sprawi, że do domu czy mieszkania, wpadać będzie większa ilość światła.
  • Cena styropianu grafitowego jest wyższa niż białego, jednak po pierwsze szybciej montuje się grafitowy, a po drugie zaoszczędzimy, ponieważ nie trzeba będzie dokupować wielu dodatkowych akcesoriów.

Dlaczego styropian grafitowy może dopadać od ściany?

Materiał ociepleniowy, jakim jest styropian grafitowy, posiada wiele zalet. Jednak nie jest ogołocony również i z wad. Jedną z nich jest brak odporności na działanie promieni słonecznych, co może być problemem, ponieważ ocieplenie na ściany zakłada się w miesiącach wiosenno-letnich. Pozostawienie płyt styropianu grafitowego w nasłonecznionym miejscu, może doprowadzić nawet do jego stopienia. Jeśli materiał ten jest już usadowiony na ścianach i nie zakryje się go odpowiednią siatką, a słońce grzeje, wówczas dochodzi do jego rozszerzenia, a kiedy słońce zajdzie, do jego skurczenia co powoduje powstanie szczelin pomiędzy płytami. Jest to właśnie ten moment, kiedy styropian może całkowicie lub częściowo odpadać od ściany. Wówczas nie pozostaje nic innego niż zdjęcie materiału i zastąpienie go nowym, ponieważ nawet uszczelnienie dziur i pozbycie się nierówności, to zabieg, który wystarczy na kilka lat i styropian i tak trzeba będzie zdjąć i zastąpić nowym, a to dodatkowy, wysoki koszt. O tym, jaki styropian grafitowy wybrać dla swoich potrzeb, dowiecie się z tego miejsca.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel