DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKIE OKNA LUB OD 2000 PLN Dowiedz się więcej
Kup okno Magnetic Neo i odbierz kołnierz RUC za 1 zł Skorzystaj
t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian Termo Organika Gold dach podłoga otrzymał pozytywny wynik kontroli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

2021-07-20
Styropian Termo Organika Gold dach podłoga otrzymał pozytywny wynik kontroli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego


Każdy inwestor chciałby, aby wybierane przez niego materiały budowlane były zgodne z założeniami przepisów budowlanych. Producenci tych rozwiązań dokładają wszelkich starań, aby ich produkty przeszły pozytywnie szczegółowe kontrole. Dziś chcemy pochwalić się sukcesem jednego z nich. TERMO ORGANIKA, bo tego producenta mamy na myśli zanotowała pozytywny wynik kontroli, dla styropianu TERMO ORGANIKA Dach Podłoga. Chcesz wiedzieć, na jakie parametry zwracał uwagę Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i jak na tle kontroli wypadł wspomniany produkt? Czytaj dalej nasz artykuł, a zyskasz pewność, że jest on godny uwagi.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czego można dowiedzieć się z wyników kontroli prowadzonych przez GUNB oraz WINB?
  2. Gdzie można sprawdzić wyniki przeprowadzonych dotychczas kontroli?
  3. Które produkty budowlane są najczęściej badane?
  4. Co miało wpływ na pozytywny wynik kontroli styropianu TERMO ORGANIKA GOLD Dach Podłoga — szczegóły raportu?


styropian Termo Organika, Termo Organika Gold dach podłoga

Czego można dowiedzieć się z wyników kontroli prowadzonych przez GUNB oraz WINB?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego prowadzą kontrole, których celem jest zbadanie jakości wyrobów budowlanych. Każdy z nich poddawany jest badaniom (jest ich co najmniej kilkaset), które mają na celu wykazanie, czy zadeklarowane przez producenta parametry techniczne są zgodne ze stanem faktycznym.

Przyglądając się udostępnianym na stronach rządowych raportom nie sposób nie zauważyć, że wyniki przeprowadzonych kontroli wciąż są niezadowalające. Większość badanych próbek nie jest zgodna z tym, co zostało zadeklarowane w kartach produktu, czy na opakowaniach. Istnieją jednak takie wyroby, które każdą kontrolę przechodzą pozytywnie. Należy do nich choćby styropian TERMO ORGANIKA GOLD dach podłoga, który po raz kolejny uzyskał pozytywny wynik przeprowadzonych badań.

Gdzie można sprawdzić wyniki przeprowadzonych dotychczas kontroli?

O wadliwych materiałach budowlanych słyszy się już od 2016 roku. To właśnie wtedy media zaczęły alarmować o niespełnianiu zadeklarowanych przez producentów wartości. Wg prasowych doniesień materiały budowlane, które sprawdzano w 2015 roku nie przeszły pozytywnie przeprowadzanych badań. Choć producenci robili wszystko, aby sprostać wymaganiom, w kolejnych latach sytuacja nie poprawiła się znacząco. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak kształtowały się wyniki badań w poszczególnych latach, wejdź na stronę www.gunb.gov.pl, gdzie będziesz mógł przejrzeć raporty jakościowe materiałów budowlanych od 2016 roku.

Które produkty budowlane są najczęściej badane?

Poprzednie i obecne lata pokazują, że GUNB i WINB najchętniej badany jest styropian. TO właśnie do niego kontrolerzy mają zawsze największe zastrzeżenia.

styropian Termo Organika, Termo Organika Gold dach podłoga

Co miało wpływ na pozytywny wynik kontroli styropianu TERMO ORGANIKA GOLD Dach Podłoga — szczegóły raportu?

Mając na uwadze, że zarówno TERMO ORGANIKA, jak i specjaliści renowa24.pl otrzymują wiele pytań związanych z tym, czy styropian tego producenta był poddawany badaniom oraz jakie wyniki otrzymał, jako autoryzowany dystrybutor rozwiązań tej firmy chcemy, a nawet musimy pochwalić się, że zarówno w 2021 roku, jak i w latach poprzednich styropian TERMO ORGANIKA przechodził kontrole GUNB i za każdym razem wyniki kontroli nie budziły żadnych zastrzeżeń. Oznacza to, że oferowany Klientom asortyment spełniał zadeklarowane parametry!

Istotne jest to, że do lipca 2021 roku parametry wyrobów TERMO ORGANIKA były sprawdzane aż 17 razy! Każda kontrola zakończyła się POZYTYWNYM wynikiem, który jest potwierdzeniem wieloletniej polityki producenta, w której dużą wagę przykłada się do najwyższej jakości oferowanych Klientom produktów.

TERMO ORANIKA GOLD dach podłoga — styropian z pozytywnym wynikiem kontroli

Przyglądając się raportowi GUNB z 2021 roku nie można przejść obojętnie obok kolejnego produktu TERMO ORGANIKI, który uzyskał pozytywny wynik kontroli. W dokumencie można przeczytać (pozycja 56/2021), że styropian TERMO ORGANIKA GOLD dach podłoga spełnia poniższe parametry:

  1. Lambda 0,036 W/mK — wynik kontroli dla produktu - 0,036 W/mK — styropian spełnia deklarację;
  2. Opór cieplny na poziomie 1,65 m2K/W — wynik kontroli - 1,68 1,65 m2K/W — wyrób spełnia zadeklarowane wartości;
  3. CS(10)100kPa - wynik kontroli na poziomie 105,2 - styropian spełnił założenia deklaracji;
  4. BS150kPa - uzyskany wynik to 183,7kPa - produkt spełnia deklarację producenta.

Warto mieć na uwadze, że TERMO ORGANIKA jest jedynym producentem, które przy tak częstych kontrolach zawsze ma pozytywne wyniki badań! Jeżeli zatem zastanawiałeś się nad wyborem styropianu, po zapoznaniu się z tym artykułem nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości, który produkt wybrać.

styropian Termo Organika, Termo Organika Gold dach podłoga

Renowa24.pl jako autoryzowany dystrybutor materiałów budowlanych pochodzących od TERMO ORGANIKA cieszy się zatem podwójnie — nie tylko z sukcesu, jaki osiągnął producent, ale przede wszystkim z tego, że możemy zaoferować Ci najlepsze na rynku styropiany, które spełniają ciągle zawężane normy prawa budowlanego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat styropianów TERMO ORGANIKA? Skontaktuj się z pracownikami naszego sklepu, którzy z przyjemnością udzielą Ci wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania.

Przeczytaj także:

STYROPIAN SWISSPOR CZY TERMO ORGANIKA?

JAKIM STYROPIANEM OCIEPLIĆ TARAS? TOP 3 NAJLEPSZYCH

STYROPIAN FUNDAMENTOWY — JAKI WYBRAĆ?


Zapoznaj się z ofertą styropianów TERMO ORGANIKA na renowa24.pl!!

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel