Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różnice między roletą antywłamaniową a osłonową

2022-04-05
Różnice między roletą antywłamaniową a osłonową

 

Roleta osłonowa a roleta antywłamaniowa — tak naprawdę niewiele osób wie, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma produktami. Okazuje się jednak, że oba produkty znacznie różnią się od siebie, a rozbieżności są widoczne już na pierwszy rzut oka. Choć niektórzy twierdzą, że każda roleta zewnętrzna jest jednocześnie antywłamaniowa, w rzeczywistości tak nie jest. Chcąc zatem odpowiednio zabezpieczyć swój dom przed nieproszonymi gośćmi, warto na początku wiedzieć, że rolety antywłamaniowe muszą posiadać specjalne atesty, które będą potwierdzały ich właściwości. Czym jeszcze się wyróżniają? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym wyróżnia się zewnętrzna roleta osłonowa?
 2. Czym rolety antywłamaniowe różnią się od osłonowych?
 3. Które rolety warto wybrać — zwykłe czy antywłamaniowe?

rolety zewnętrzne do okien dachowych

Czym wyróżnia się zewnętrzna roleta osłonowa?

Rolety zewnętrzne do okien dachowych, takie jak rolety zewnętrzne VELUX to rozwiązanie, które jest chętnie wybierane przez użytkowników poddaszy. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkty tego typu posiadają dużo zalet, do których należą m.in.:

 • ochrona poddasza przed nadmiernym nagrzewaniem się — dzięki specjalnej konstrukcji, rolety zewnętrzne do okien dachowych są w stanie osłonić użytkowników poddasza przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a tym samym — przed nagrzewaniem.
 • komfortowe korzystanie z pomieszczeń znajdujących się na poddaszu — zewnętrzne rolety do okien dachowych znacznie ułatwiają korzystanie z komputera, oglądanie telewizji czy sen w ciągu dnia;
 • wspomaganie utrzymania właściwej temperatury we wnętrzach — dobrze dobrane rolety zewnętrzne do okien dachowych pozwolą stworzyć odpowiednią izolację termiczną, które zagwarantuje na poddaszu optymalną temperaturę. Oznacza to, że latem mieszkanie będzie chronione przed upałem, a zimą przed utratą ciepła zgromadzonego wewnątrz.
 • możliwość ochrony użytkowników przed nadmiernym hałasem — wybierając rolety zewnętrzne, dobrze jest skupić się na takich, które mają właściwości akustyczne. Dzięki nim będą mogły zmniejszyć hałas, jaki do pomieszczeń przedostaje się z zewnątrz.

Warto podkreślić, że choć klienci nazywają osłonowe rolety zewnętrzne antywłamaniowymi, tak naprawdę nie posiadają one żadnych atestów, które to potwierdzają.

rolety antywłamaniowe w salonie na poddaszu

Czym rolety antywłamaniowe różnią się od osłonowych?

Rolety antywłamaniowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko na oknach i drzwiach tarasowych. Powinno się je także wykorzystywać także na oknach dachowych, bo tylko wtedy można mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie bezpieczne.

Rolety antywłamaniowe nie tylko wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, ale także zbudowane są ze wzmocnionych materiałów, które znacznie utrudniają włamywaczom możliwość dostania się do domu. Warto również mieć na uwadze, że rolety antywłamaniowe posiadają odpowiednie atesty oraz klasy, które jasno określają, przed jakim rodzajem włamania chronią użytkownika.

Dzięki tym rozwiązaniom właściciele domów i mieszkań mogą mieć pewność, że ich własność jest bezpieczna. Co więcej, warto tutaj podkreślić, że podobnie jak zewnętrzne rolety osłonowe, chronią także pomieszczenia przed przegrzewaniem się pomieszczeń, zapewniają użytkownikom intymność, a także pozwala zaciemnić pomieszczenia.

WAŻNE!

 

Każda roleta antywłamaniowa powinna:

 • mieć certyfikat, który potwierdzi, że przeszła określone badania stwierdzające, że posiada odpowiednie właściwości;
 • być uwzględniona w już w projekcie domu, dzięki czemu możliwe będzie zastosowanie je w systemach podtynkowych;
 • być wyprodukowana z zupełnie innych profili niż osłonowe rolety zewnętrzne;
 • być montowane do muru zgodnie w zaleceniami producenta;
 • być sterowanie elektrycznie, ponieważ ich specjalna budowa sprawia, że są dość ciężkie.
zewnętrzne rolety antywłamaniowe do okien dachowych zamontowane w sypialni

Które rolety warto wybrać — zwykłe czy antywłamaniowe?

Osoby, które chcą nabyć rolety zewnętrzne, często patrzą jedynie na cenę rozwiązania. Zwykłe osłonowe produkty kuszą często niską ceną. Czy jednak można liczyć na tę samą funkcjonalność, jaką mają zewnętrzne rolety antywłamaniowe? Okazuje się, że jeśli użytkownikowi zależy na zaciemnieniu pomieszczeń, ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem, czy ucieczką ciepła oraz ochronie przed hałasem dobiegającym z zewnątrz — wówczas tradycyjne rolety zewnętrzne w niczym nie różnią się od tych antywłamaniowych. Zarówno rolety antywłamaniowe, jak i osłonowe zbudowane są z czterech elementów:

 • pancerza;
 • prowadnic;
 • mechanizmu pozwalającego obsługiwać rolety;
 • skrzynki, w której skryty jest zwinięty produkt.

Można zatem rzec — po co przepłacać? Okazuje się, że różnice pomiędzy omawianymi rozwiązaniami widać, jeśli kupującemu zależy na bezpieczeństwie. Rolety antywłamaniowe są bardziej masywne, ponieważ wypełnienie płaszcza produktu wykonane jest z twardej żywicy (a nie jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, które wypełniono jedynie pianką poliuretanową). Do wspomnianej budowy dochodzą jeszcze inne zabezpieczenia, które chronią roletę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też, jeżeli zależy Ci nie tylko na podstawowych funkcjach rolety, ale także na bezpieczeństwie domowników i Twojego majątku, zdecyduj się na produkt z właściwościami antywłamaniowymi.

Podsumowanie

Tradycyjne rolety zewnętrzne nabywane są w celu ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem się, hałasem, czy promieniowaniem słonecznym, czy wścibskim spojrzeniem sąsiada. Są to funkcje, które spełniają także rolety wewnętrzne. Prawdziwym powodem, dla którego inwestorzy decydują się na montaż rolet zewnętrznych, jest bezpieczeństwo. Jeżeli myślisz podobnie, wybierz certyfikowane rolety antywłamaniowe, które będą w stanie uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed niechcianym włamaniem.

rolety zewnętrzne do okien dachowych zamontowane w dachu dwuspadowym

 

Przeczytaj także:

 

 


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel