t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Producenci najmniejszych okien dachowych

2020-11-20
Producenci najmniejszych okien dachowych

 

Okna dachowe szturmem weszły na budowlany rynek około 30 lat temu. Jednak wciąż wielu klientów boryka się z pytaniami, które zadają sobie przed ich zakupieniem. Przeważnie trudność polega na wybraniu odpowiedniej firmy, wymiaru okien, ich ilości oraz właściwości praktycznych, takich jak otwieranie podczas opadów śniegu czy przegrzewania pomieszczenia w okresie letnim. Zanim zdecydujemy się na wybrane okno dachowe, powinniśmy najpierw dowiedzieć się co nieco na temat ich możliwości i zastosowań.

 


Z artykułu dowiesz się:


“okno,

Jakie wymiary powinny mieć okna dachowe?

Na rynku znajdziemy wiele wymiarów okien dachowych, więc jest w czym wybierać. Jednak należy liczyć się z jedną ważną rzeczą – im więcej okien dachowych, tym lepiej, ponieważ wówczas mamy lepsze doświetlenie danego pomieszczenia. Producenci okien dachowych mówią jednogłośnie, że więcej mniejszych okien na poddaszu jest lepszym wyborem niż jedno duże. Minimalne wymogi odnośnie oświetlenia takiego pomieszczenia kształtują się następująco:

  • jeśli pomieszczenie ma być przeznaczone do zamieszkania przez ludzi, wówczas stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien wynosić 1:8. Więc jeśli np. pokój na poddaszu posiada wymiary 32 m2, wówczas ilość okien powinna wynosić łącznie 4 m2 i jest to liczba minimalna;
  • w przypadku kiedy pomieszczenie ma być przeznaczone do innego użytkowania, jako np. strych, wówczas minimalna liczba okien do wymiarów podłogi wynosi 1:12.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając okna dachowe?

“okno,

Jeśli już wiemy, jaki metraż okien dachowych potrzebujemy na poddasze, należy zastanowić się nad:

  • kątem pochylenia połaci dachowej, ponieważ im większy on jest, tym okno powinno być krótsze;
  • wybraniem więcej mniejszych okien, niż jednego większego, aby cieszyć się dobrym doświetleniem pomieszczenia;
  • typem okien dachowych, ponieważ na rynku jest ich bardzo dużo. Wyróżniamy m.in. z dwuszybowe, trójszybowe, plastikowe, drewniane, obrotowe, uchylno-obrotowe, wysokoosiowe, rozwierane.

Najmniejsze okna od znanych producentów

“okno,

Kiedy chcemy mieć naprawdę dobrze oświetlone pomieszczenie, wówczas warto wybrać nawet te najmniejsze okna dachowe na rynku. Oczywiście nie zapominajmy, że okna dachowe można zamówić również na wymiar, jednak niektórzy producenci starają się wyjść naprzeciw swoim klientom, oferując od razu małe wymiary okien. Możemy wyróżnić m.in. producentów takich jak:

  • Dakea Flex Red – o wymiarach 44x55 cm. Są to jedne z najmniejszych okien na rynku z rodzaju dwuszybowych. Można otwierać je od góry i na boki. Są to okna drewniane, odporne na zmienne czynniki atmosferyczne. Okna te, można wykorzystać do wszystkich pokryć dachowych. Ten sam producent oferuje jeszcze wymiary 44x73 cm. Oczywiście chodzi o rodzaje najmniejszych okien;
  • Dobroplast – oferuje okna dachowe o wymiarach od 44x73 cm, które są dodatkowo izolowane w skrzydłach oraz ramie. Są odporne akustycznie, termicznie oraz wytrzymałościowo. Gwarantują estetyczny wygląd każdego poddasza, na którym się znajdą. Dostępne są w różnych atrakcyjnych kolorach i oferują zróżnicowane systemy otwierania;
  • Roto – warto jeszcze wspomnieć o oknach dachowych o wymiarach 54x78 cm, choć są one już o ponad 10 cm szersze niż w przypadku poprzednich firm. Wciąż jednak zaliczają się do tych mniejszych rodzajów okien. Producent ten oferuje drewniane okna dwuszybowe lub trójszybowe. Są to modele obrotowe. Posiadają one nowoczesny kolor oblachowania – antracyt metallic. Dodatkowo mają zabezpieczenie antywłamaniowe, poprzez zastosowanie systemu potrójnego ryglowania.

Każdy producent posiada swoją półkę cenową, która różni się przede wszystkim pod względem wielkości okna, wykorzystanych materiałów, ilości zastosowanych szyb czy mechanizmu.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Pozytywnie
pixel