Okna dachowe — balkonowe — co oferuje VELUX i FAKRO?

2020-02-29
Okna dachowe — balkonowe — co oferuje VELUX i FAKRO?

Osoby mieszkające na poddaszu często marzą o tym, żeby mieć niewielki balkon, na którym możliwe będzie wypicie porannej kawy, wysuszenie prania, czy po prostu odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Jeszcze do niedawna niemożliwe było, aby właściciele mieszkań na poddaszu mogli cieszyć się wyjściem na własny balkon. Obecnie, jednak kiedy producenci okien dachowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, w ich ofercie można znaleźć rozwiązania, które są w stanie spełnić marzenia o własnym balkonie.

Każdy chciałby o poranku zażyć świeżego powietrza lub wypić kawę na powietrzu. Mając to na uwadze, zarówno VELUX, jak i FAKRO stworzyli rozwiązania, które pozwalają stworzyć na poddaszu niewielki balkon. Renowa24.pl, jako dystrybutor rozwiązań wspomnianych producentów, wprowadziła do swojej oferty okna dachowe balkonowe obu firm. Pełną ofertę można znaleźć TUTAJ.

Czym się charakteryzują? Na co należy zwrócić uwagę? Wszystko, co powinniście wiedzieć na temat oferty okien dachowych balkonowych, jakie oferują wspomniani producenci, znajdziecie w poniższym wpisie.

Fakro — jakie rozwiązania oferuje?

Dbając o zadowolenie klientów, FAKRO stworzyło duże okna dachowe, które składają się z dwóch skrzydeł tworzących balkon. Jak można zobaczyć na poniższym filmie — górne skrzydło otwiera się uchylnie, a dolne do przodu, tworząc wygodną wnękę imitującą balkon. Warto mieć tutaj na uwadze, że zamawiając ten produkt, otrzymuje się jedynie okno dachowe. Barierkę ochronną, która widoczna jest na wideo zamawia się osobno, po podaniu kąta nachylenia dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć idealnie dopasowany i bezpieczny zestaw.

Cały zestaw został stworzony w sposób, który pozwala swobodnie korzystać z balkonu. Dolną część można otworzyć do kąta 45°. Jest swobodnie podtrzymywane przez mechanizm wspomagający, który pozwala otworzyć część zestawu i pozostawić ją w dowolnej pozycji.

Należy mieć na uwadze, że producent poza komfortowym rozwiązaniem, daje swoim klientom także bezpieczeństwo. Okno bowiem zostało wyposażone w system topSafe, które chroni użytkowników przed włamaniem.

Decydując się na to rozwiązanie, dobrze jest pamiętać o tym, że producent zaleca montaż bezpośrednio w konstrukcji dachu, bez ściany kolankowej. A jeśli chodzi o instalację wspomnianego wyżej rozwiązania — jest ona niezwykle prosta. Wystarczy zapoznać się z poniższym filmem instruktażowym:

Co proponuje VELUX?

Przyglądając się ofercie VELUX, można powiedzieć, że producent nie pozostaje w tyle i także daje swoim klientom ciekawe rozwiązanie. Czego można się spodziewać w tym wypadku? Okazuje się, że wybierając produkty tej firmy, można z powodzeniem stworzyć taras dachowy, dzięki czemu bez problemu można okno balkonowe zamontować bezpośrednio w dachu, jak i ze ścianką kolankową. Oba rozwiązania demonstrują poniższe zdjęcia:

okna dachowe blakonowe, okna nalkonowe

Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Na co trzeba zwrócić uwagę? W zależności od dokonanego wyboru klient może wybrać zarówno balkon dachowy, jak i okno dachowe balkonowe. Wszystko zależy od tego, na czym mu zależy. Czym wyróżniają się wspomniane wyżej rozwiązania?

okna dachowe blakonowe, okna nalkonowe

  1. Okno balkonowe GEL pozwala nie tylko otwierać górną część, jeśli właściciel poddasza chce jedynie przewietrzyć pomieszczenie. Jeżeli zależy mi na wyjściu na niewielki taras, z powodzeniem może otworzyć także dolną część. Ta część wyprodukowana została w sposób, który umożliwia otwarcie jej na prawą lub lewą stronę albo nie otwieranie jej w ogóle. Jak widać na fotografii powyżej, ciekawe jest to, że dolna część otwiera się jak normalne, niewielkie drzwi.
  2. Całość została wyposażona w zintegrowany system wentylacyjny, który pozwala wietrzyć pomieszczenia, nawet jeśli właścicieli nie ma w domu. Wystarczy pociągnąć zamontowany w oknie uchwyt, aby system się uruchomił.
  3. Prezentowane okno balkonowe zostało stworzone w sposób, który ułatwia jego konserwację. Bez problemu można umyć zarówno dolną jak i górną część. Tę drugą wystarczy obrócić o 180° i zablokować do mycia. W ten sposób można także wymienić filtr, który znajduje się w prowadnicy.

okna dachowe blakonowe, okna nalkonowe

Jak widać powyżej, zarówno FAKRO, jak i VELUX oferują swoim klientom niezwykle ciekawe rozwiązania. Jeżeli zastanawiacie się nad montażem tego typu okien, zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Macie wątpliwości? Nasi eksperci chętnie je rozwieją.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel