Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okno balkonowe czy balkon tradycyjny - Co wybrać?

2020-03-04
Okno balkonowe czy balkon tradycyjny - Co wybrać?Budować balkon czy nie? Podjęcie tej decyzji jest trudne dla inwestora. Zanim zdecydujemy czy warto kupić okno balkonowe, zamiast balkonu, warto się zastanowić.

Okno balkonowe to okno dachowe zmieniające się w balkon. Jest to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Łączy w sobie funkcje okna dachowego i balkonu.

W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: Co wybrać, okno balkonowe czy balkon tradycyjny?

Okno balkonowe posiada dwa otwierane skrzydła. Górne otwierane uchylnie do góry, a dolne wychyla się do przodu. Takie otwarcie okna umożliwia dostęp do przestrzeni wnęki balkonowej.

Okno dachowe, które tworzy balkon wygląda bardzo innowacyjnie, ale FGH-V U5 Galeria to nie tylko nowinka technologiczna, ale przede wszystkim praktyczny sposób na wykorzystanie przestrzeni na poddaszu.

W tym celu skonfrontujemy to okno dachowe z balkonem w wersji tradycyjnej.okno dachowe balkonowe


Czy warto mieć balkon na poddaszu?

Balkon – budować czy nie? Dla każdego budującego własny kącik jest to istotne pytanie. Z jednej strony ważnym czynnikiem są koszty, które chcemy ograniczać. Z drugiej – we własnym domu chcemy się czuć komfortowo i bezpiecznie. Dlatego nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie, że dom bez balkonu to nie dom. Czynnik, które wpływają na nasze samopoczucie:
 1. kontakt z otoczeniem,
 2. możliwość szybkiego i wygodnego zaczerpnięcia świeżego powietrza,
 3. relaksujący kontakt z naturą.
Tym bardziej, że każdy z nas w zamkniętym pomieszczeniu spędza aż 90% swojego czasu. Częste przebywanie w biurach, domach czy nawet w samochodach sprawia, że mamy coraz mniej kontaktu z naturą. Balkon na poddaszu jest dobrym pomysłem, a jego wykonanie nie musi być typowe.

Ile kosztuje okno dachowe z balkonem?

Balkon na poddaszu wiąże się z montażem przeszklenia, przez które będą wpadały duże ilości naturalnego światła do wnętrz. Jest to korzyść występująca w przypadku okna balkonowego jak i balkonu w tradycyjnej formie.

Okno dachowe, które może pełnić funkcję balkonu to produkt wysokiej jakości. Wrażenie robi otwarty balkon i jego łatwa obsługa.

Kiedy przyjrzymy się bliżej Galerii firmy FAKRO, zobaczymy, że wyróżnia się ona nowoczesnymi rozwiązaniami w swojej klasie. Okno dachowe Galeria marki FAKRO ma barierki, które chowają się w obudowie po jego zamknięciu, dzięki czemu nie są narażone na zabrudzenie oraz mechaniczne uszkodzenie.

Ważną korzyścią jest też estetyczny wygląd. Barierki pozostają niewidoczne przy zamkniętym oknie i nie zaburzają estetyki dachu. FGH-V U5 Galeria to okno z dwukomorowym pakietem szybowym o bardzo dobrych parametrach. Ceny detaliczne okna balkonowego Galeria, rozpoczynają się w naszym sklepie renowa24 od 9087,00 zł netto.

Okno balkonowe a balkon tradycyjny - Porównanie

Porównajmy FGH-V U5 Galeria, z tradycyjnym balkonem na poddaszu.Balkon tradycyjny

  Stanowi dodatkową powierzchnię dla użytkownika

 • Balkon tradycyjny to dodatkowa powierzchnia dla domowników. Dzięki płycie balkonu mamy dodatkową powierzchnię, na którą możemy wyjść. Balkon wykorzystywany jest do wieszania na nim prania, lub przechowywania roweru czy innych przedmiotów.
 • Możliwość aranżacji dodatkowej przestrzeni

 • Balkon w formie tradycyjnej możemy wypełnić kwiatami lub powiesić na nim ozdobny lampion. Dzięki temu stworzymy swój własny kącik, pozwalający cieszyć się bliskością natury.
 • Dachowe okno balkonowe

  Brak potrzeby rozbudowywania dachu.
 • Budowa balkonu na poddaszu wymaga zaprojektowania większej więźby dachowej. Okna dachowe balkonowe, możemy montować w najprostszym dachu skośnym o standardowym spadku, bez konieczności jego modyfikowania oraz oszczędzając na materiałach.
 • Uniwersalność

 • Niezależnie od tego czy postanowimy budować balkon czy nie, później żałujemy decyzji. W zależności od tego co postanowimy, możemy być bez balkonu lub z dodatkową powierzchnią, w którą zainwestowaliśmy, a teraz jej nie wykorzystujemy.
 • Dachowe okno balkonowe jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, bo dzięki niemu nie wykluczamy żadnej z opcji. FGH-V Galeria będzie balkonem wtedy kiedy chcemy. Kiedy ją zamkniemy, stanie się oknem, które dobrze doświetli wnętrze przeszkleniem, które możemy otwierać uchylnie lub obrotowo, czyli jak inne okna dachowe. Dzięki temu nie pozbawiamy się możliwości wyboru czy chcemy mieć balkon czy nie.

  Lepsze wykorzystanie powierzchni wnętrza

 • Powierzchnia pomieszczenia pod skosem na poddaszu nie jest wartościową powierzchnią użytkową. Instalując dachowe okno balkonowe zyskujemy dostęp do tej części podłogi. Otwierając okno balkonowe swobodnie na nią wejdziemy.
 • Mniej sprzątania

 • Tradycyjny balkon to dodatkowa powierzchnia podłogi. Wychodzenie na taki balkon wymaga zakładania butów, gdyż podłoga jest tam zakurzona, brudna i zimna. Okno balkonowe pozwala na cieszenie się balkonem stojąc w ciepłym i czystym pokoju. Na balkon wychodzimy rzadko.
 • Tylko w celu jego posprzątania. Okno balkonowe pozwala wykorzystać powierzchnię wnętrza i cieszyć się kontaktem z naturą w sposób komfortowy.

  Niskie koszty oraz łatwość utrzymania

 • Wszelkie elementy budynku wymagają konserwacji, renowacji lub wymiany na nowe. Odnowa balkonu wiąże się z odnowieniem balustrady poprzez jej wyczyszczenie i odmalowanie, odnowieniem zadaszenia, czy powierzchni płyty balkonowej.
 • Taka renowacja balkonu generuje dużo pracy i wysokie koszty. Konserwacja jednego, czy kilku okien balkonowych zajmuje mniej czasu i mniej kosztuje.

  Nowoczesny, minimalistyczny design budynku

 • Nowoczesne projekty stawiają na czystość i minimalizm. Architektura zorientowana jest na czystość oraz prostotę form i kolorów. Stonowane barwy oraz proste kształty to styl ponadczasowy, który zawsze wygląda dobrze. Zastosowanie okna balkonowego, z barierkami chowającymi się w obudowie, związane jest z zachowaniem prostoty i estetyki całego budynku bez dodatków.
 • Ekologia

 • Okno balkonowe na poddaszu jest rozwiązaniem ekologicznym. Powodem takiego stanu rzeczy jest minimalizm balkonu w formie Galerii FAKRO. Mniejsza ilość materiału na budowę takiego balkonu, w porównaniu z tradycyjnym balkonem, oznacza ograniczenie produkcji materiałów budowlanych.
 • Także sprzątanie i konserwacja wymagają mniejszych nakładów w przypadku dachowego okna balkonowego niż balkonu. A za tym idzie mniejsze zużycie środków czyszczących i konserwujących.

Jakie dodatki kupić do okna balkonowego?

Okno balkonowe FHG-V U5 Galeria możemy wyposażyć w rolety wewnętrzne lub w markizy zewnętrzne, które są dostępne na zamówienie.

Balkon tradycyjny czy okno balkonowe - Podsumowanie

Decyzja o wyborze tradycyjnego balkonu lub dachowego okna balkonowego zależy od inwestora i jego preferencji. Pod uwagę powinniśmy wziąć takie czynniki jak koszt inwestycji, wygląd budynku oraz wymagania prawne. Balkonowe okno dachowe FAKRO FGH-V Galeria jest produktem innowacyjnym i posiadającym wiele atutów. Prestiż, uniwersalność, wygoda i pozostałe zalety sprawiają, że w porównaniu z tradycyjnym balkonem, FGH-V Galeria jest produktem atrakcyjnym i wartym zakupu.buduj i remontuj razem z nami


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-15
Sprawneidobrze
2021-08-18
Wszystko w najlepszym porządku. Pozdrawiam i polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel