t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe Roto - jak uszczelnić?

2021-08-29
Okna dachowe Roto - jak uszczelnić?

  

Wiele osób decydujących się na zakup okien dachowych zastanawia się nad tym, czy da się je w jakiś konkretny sposób uszczelnić. W końcu jeszcze kilkanaście lat temu dużo mówiło się o tym, że przez okna na poddaszu ucieka najwięcej ciepła. Dziś jednak jest to problem do rozwiązania, ponieważ producenci okien dachowych zdają sobie z tego sprawę, dlatego też w ich ofercie można znaleźć np. kołnierze uszczelniające i zestawy izolacji termicznej, które doskonale poradzą sobie z uszczelnieniem okna dachowego. Oczywiście, wszystko również zależy od odpowiedniego montażu okna dachowego, dlatego zawsze należy wybierać polecanych i doświadczonych dekarzy.

  


Z artykułu dowiesz się:

 1. dlaczego uszczelnienie okna dachowego jest tak ważne
 2. jak zadbać o prawidłowe uszczelnienie okien
 3. jak kołnierz uszczelniający wpływa na szczelność okien dachowych


okna dachowe, ROTO okna dachowe, jak uszczelnić okna dachowe ROTO, width=

Dlaczego uszczelnienie okna dachowego jest tak ważne?

Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za prawidłowym uszczelnieniem okien dachowych jest to, że szczelne okna gwarantują mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie, obniżenie rachunków za ogrzewanie. Nieuszczelnione okna dachowe mogą przynieść w ciągu zimowej pory nawet 40% strat ciepła. Najczęściej przyczyną nieszczelnych okien dachowych jest:

 • zły montaż okna dachowego,
 • użycie nieodpowiednich materiałów,
 • źle wyregulowane okucia,
 • zostawienie starych okuć podczas wymiany uszczelek w oknie.

Zostawiając nieszczelne okna dachowe, narazisz się również na większe hałasy z zewnątrz oraz na ich ewentualne przeciekanie, co może doprowadzić do naruszenia mebli lub podłogi, a to z kolei generuje dodatkowe koszty związane z remontem.

Jak zadbać o prawidłowe uszczelnienie okien?

okna dachowe, ROTO okna dachowe, jak uszczelnić okna dachowe ROTO, width=

Rynek okien dachowych, daje Ci trochę możliwości, dzięki którym zapanujesz nad prawidłowym uszczelnieniem okien dachowych. Przede wszystkim do montażu tych produktów powinien zostać zatrudniony specjalista z doświadczeniem, który będzie wiedział, w jaki sposób zainstalować okna dachowe, aby były szczelne.

Wielu producentów okien dachowych, np. firma ROTO, oferuje okna dachowe, których okucia można regulować samodzielnie, dając odpowiednią instrukcję. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że panujesz nad uszczelnieniem okien dachowych. W oknach dachowych ROTO, zamontowany jest 3-szybowy pakiet okienny i dodatkowo wyposażone są one w system regulacji okna, jak i w 3 punkty regulacji okna, co dodatkowo zapewnia szczelność. Rama okienna produktów ROTO posiada dodatkowo ocieplający ją Termo-Blok WD.

Jak kołnierz uszczelniający wpływa na szczelność okien dachowych?

okna dachowe, ROTO okna dachowe, jak uszczelnić okna dachowe ROTO, width=

Jak sama nazwa kołnierza wskazuje, odpowiada on za zapewnienie dobrej szczelności oknom dachowym. Firma ROTO oferuje kołnierze uszczelniające do dachów płaskich oraz do dachów falistych. Każdy z nich przystosowany jest do innej grubości pokrycia dachowego oraz do innego kąta nachylenia dachu. Kołnierz uszczelniający bardzo ułatwia osadzanie okna dachowego w połaci dachowej, zabezpieczając je przed powstaniem mostków termicznych oraz przed przeciekaniem.

Firma ROTO oferuje również zestawy wiatro-, termo- i hydroizolacyjne, składające się z 4 profili izolacyjnych, 1 rolki taśmy uszczelniającej i klejącej i 8 śrub mocujących. Zestaw ten jeszcze bardziej poprawia parametry izolacyjne okna dachowego i jest to jedno z bardziej kompleksowych rozwiązań firmy ROTO wśród innych akcesoriów montażowych.

Jaki styropian wybrać do ocieplenia dachu

 Zainteresowany oknami dachowymi od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta okien dachowych na renowa24.pl

Moskitiery na okna dachowe - sprawdź!

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel