Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna 3-szybowe - co to jest? czy warto? jakie są zalety okien trzyszybowych?

2021-03-12
Okna 3-szybowe - co to jest? czy warto? jakie są zalety okien trzyszybowych?Okna trzyszybowe to rozwiązania, które sprawdzą się na przestrzeni wielu lat. Czym są i czy warto je zastosować? Jakie zalety mają okna trzyszybowe? Jakie okna dachowe tego typu oferują producenci?
Zachęcamy do posłuchania naszego artykułu o oknach trzyszybowych:Z artykułu dowiesz się:

 1. czym są okna trzyszybowe
 2. jakie są zalety i wady okien trzyszybowych
 3. w jakich wersjach występują okna trzyszybowe
 4. dlaczego okna 3-szybowe są lepsze od okien 2-szybowych
 5. od czego zależy cena okien trzyszybowych
 6. jaką ofertę okien trzyszybowych mają poszczególni producenci okien dachowych


okna

Co to są okna trzyszybowe?

Okna trzyszybowe zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4 lub 6 mm, które oddziela ramka dystansowa. Ramka ta ma za zadanie utrzymanie tafli szkła w pozycji pionowej w odpowiedniej odległości. Szerokość komory to 10-18 mm, ale najczęściej jest to 16 mm. Komorę wypełnia argon - gaz o dobrych właściwościach izolacyjnych. Zastosowane na szybach powłoki ciepłochronne lub selektywne poprawiają izolacyjność okien.

Jakie są zalety i wady okien trzyszybowych?

Okna trzyszybowe posiadają wiele zalet. Jak w innych produktach, niektórzy mogą doszukać się także niedoskonałości.

Zalety okien trzyszybowych:

 1. Okna trzyszybowe lepiej chronią nasz dom przed wychłodzeniem budynku. Ich ogólny współczynnik przenikania ciepła jest około 20% niższy.
 2. Okna trzyszybowe o minimum 10% lepiej izolują przed promieniowaniem słonecznym latem, czyli jest po prostu chłodniej.
 3. Dzięki zastosowaniu szyby zespolonej dwukomorowej i dwóch lub trzech zestawów uszczelek okna trzyszybowe energooszczędne lepiej izolują dom od hałasu. W zależności od typu okna i producenta wskaźnik izolacyjności akustycznej może wynieść 40-49 dB. Okna dwuszybowe, które są zespolone osiągają izolacyjność akustyczną na poziomie 30-40 dB.

Wady okien trzyszybowych:

 1. type = 1>Okna trzyszybowe przepuszczają ok.10 % mniej światła w porównaniu do okien 2 szybowych, dlatego wymianę starych okien na nowe planuj ostrożnie, jeżeli nie chcesz by twoje pomieszczenia były ciemniejsze.
 2. Okna trzyszybowe są cięższe, niż okna 2-szybowe.
 3. Okna trzyszybowe są średnio 20 % droższe.

okna

Okna dachowe trzyszybowe to dobra jakość w dobrej cenie

Okna trzyszybowe występują w wersjach:

Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci dobiorą właściwe rozwiązanie do pomieszczenia, bez względu na jego funkcję i stylizację. Użytkownicy mogą także wybrać system otwierania:

 • uchwyt w górnej części skrzydła
 • elegancka klamka na dole.

Okna trzyszybowe z PCV są droższe. Ceny najtańszej szyby firmy MAGNETIC FENSTER PREMIUM PCV rozpoczynają się od kwoty 946 zł oraz 974zł z kołnierzem za produkty z drewna MAGNETIC FENSTER PREMIUM. Nasz sklep oferuje także okna 3 -szybowe firm: VELUX, FAKRO, ROOFLITE, których ceny są od 1000zł do 2300 zł. Ceny zakupu okien podnoszą folie niskoemisyjne i nowoczesne okucia. Niski współczynnik Uw sprawia, że okna stają się szczelne i przeznaczone pod dom pasywny.

Energooszczędność i komfort związany z zakupem okien 3-szybowych

Oferty firm VELUX, Fakro, Rooflite, Magnetic spełniają coraz wyższe oczekiwania klientów w zakresie energooszczędności. Trzyszybowe okna dachowe spełniają wymagania zawarte w przepisach, które wchodzą w życie w 2021 roku. Posiadają one doskonały współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy lub niższy niż 1.1 (W/m2K), Został on osiągnięty dzięki pakietowi trzyszybowemu oraz zastosowaniu unikalnej technologii ThermoTechnologyTM. Odpowiednia konstrukcja szyby chroni przed chłodem i stratami ciepła, ale również zapewnia wysoki stopień pozyskania darmowej energii słonecznej. Okna te wyposażone są w dodatkową uszczelkę, która jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła oraz zapewnia wyższą dźwiękochłonność.

Rada

Przy wyborze okna należy zwrócić uwagę na dwa istotne parametry niezależnie czy okno jest dwu-, czy trzyszybowe. Tym istotnym czynnikiem jest współczynnik przenikania ciepła “Uw” oraz współczynnik przenikania promieniowania słonecznego “g”.

Co wpływa na energooszczędność okien?

okna

Na energooszczędność okien wpływa nie tylko pakiet szybowy. Izolacyjność zależy od profilu okiennego, a także ramki dystansowej. W przypadku okien PVC duże znaczenie odgrywa liczba komór. Natomiast w oknach drewnianych grubość ramy oraz sposób wpuszczenia pakietu szybowego.

Okna są elementem mającym wpływ na energooszczędność. To one są głównymi izolatorami ciepła oraz przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Okna wykorzystywane w budownictwie pasywnym minimalizują koszty oświetlenia i klimatyzacji. Pozwalają utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniu bez dodatkowego ogrzewania. Wybierając okna do domu powinniśmy kierować się własnymi przemyśleniami i wybrać opcję, która będzie najbardziej odpowiednia.

okna

Porównanie okien 2-szybowych i 3-szybowych

Zakup okien jest inwestycją na lata, dlatego musimy się zastanowić i wybrać okna o najlepiej dobranych współczynnikach. Wtedy pojawia się pytanie jakie pakiety szybowe wybrać? Pierwszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę jest współczynnik przenikania ciepła. Typowe okna 2-szybowe odpowiadają obecnym przepisom budowlanym. Jednak od 2021 roku przepisy mają zostać zaostrzone i wówczas współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł być wyższy, niż 1,1 W/(m2K). Pakiety 3-szybowe spełnią te warunki. Okna 3-szybowe są rozwiązaniem energooszczędnym, ponieważ kolejna szyba to dodatkowa warstwa termoizolacyjna. Również przestrzeń między szybami jest wypełniona gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem), zmniejszającym przenikalność termiczną.

Nie ulega wątpliwości, że okna 3 szybowe są cieplejsze oraz stają się standardem. Pomiędzy pakietami szybowymi znajduje się gaz szlachetny, który jest wykorzystywane są w domach energooszczędnych. W budynkach tych zapotrzebowanie na energię jest małe i nie przekracza 70 Kwh/(m2 x rok). Aby dotrzymać warunków, musimy zainwestować w okna o niskim współczynniku przenikania ciepła, który posiadają okna 3- szybowe.

Okna 3-szybowe mogą zostać przystosowane do domów pasywnych, w których roczne zapotrzebowanie na energię nie może przekraczać 15 Kwh/ (m2 x rok).

Okna, które zostały przeznaczone do domów pasywnych są droższe niż okna 2-szybowe, jednak jest to opłacalna inwestycja, która się zwróci.

okna

Cena okien 3 – szybowych - od czego zależy?

Okna trzyszybowe są droższe. Ceny dobrej jakości szyby rozpoczynają się od kwoty 946 zł za okna PCV firmy MAGNETIC oraz 976 zł za produkty tej samej z drewna. Nasz sklep oferuje również okna 3-szybowe takich firm jak VELUX, ROOFLITE i FAKRO, których ceny wahają się od 1000 zł do 2300 zł. Wzrost ceny okna powodują folie niskoemisyjne i nowoczesne okucia. Niski współczynnik Uw sprawia, że okna stają się szczelne i przeznaczone pod dom pasywny.

Producenci okien 3 szybowych

Okna trzyszybowe firmy VELUX występują w dwóch wersjach:

 • drewniane okno VELUX GLL
 • okna

 • drewniano-poliuretanowe okno VELUX GLU, które jest białe i odporne na wilgoć.
 • okna

Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci dobiorą właściwe rozwiązanie do pomieszczenia, bez względu na jego funkcję i stylizację. Użytkownicy mogą także wybrać system otwierania:

 1. uchwyt w górnej części skrzydła
 2. elegancka klamka na dole

Okna trzyszybowe firmy FAKRO:

“okna

PTP -V U4 - Popularna konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości okna przeznaczona do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

“okna

FTP-V U4- drewno dwukrotnie malowane ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze naturalnym.

“okna

FTW-V U4- drewno dwukrotnie malowane ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze białym.

“okna

FTU-V U4- trzykrotnie malowane lakierem poliuretanowym tworzącym trwałą, gładką powłokę na powierzchni ramy w kolorze białym. Przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza jak kuchnie i łazienki.

Okna trzyszybowe ROOFLITE+

Firma ROOFLITE+ w swoim asortymencie posiada również okna 3 -szybowe. Należą do nich:

“okna

ROOFLITE+ TRIO

Okno trzyszybowe RoofLITE+ TRIO to propozycja dla osób, którzy poszukują okien o wysokich parametrach w rozsądnej cenie. Energooszczędność na poziomie 1,1 W/m²K oknom zapewnia pakiet trzyszybowy oraz szczelna konstrukcja. Szeroka ościeżnica oraz komplet uszczelek na połączeniu skrzydła z ramą zapewniają zachowanie najwyższych parametrów przez długi czas. Ponadczasowy wygląd zapewnia, że będzie ono pasowało do każdego wnętrza, niezależnie od trendów.

“okna

ROOFLITE+ TRIO PCV

Okna trzyszybowe ROOFLITE+ TRIO PVC są super energooszczędnymi oknami dachowymi z pakietem trzyszybowym. Stanowią znakomitą propozycję do pomieszczeń, w których jest większa wilgotność takich jak kuchnia czy łazienka. Wykonane są ze wzmocnionych stalowym kształtownikiem profili PVC. Posiadają środkową oś obrotu oraz klamkę, która pozwala na wentylację w dwóch pozycjach blokowania.

Okna trzyszybowe od MAGNETIC NEO

Firma MAGNETIC NEO w swoim asortymencie także posiada okna 3 -szybowe. Należą do nich:

 • Okna dachowe MAGNETIC Fenster PREMIUM
 • ”okna

 • Okno dachowe MAGNETIC Fenster PREMIUM PCV
 • ”okna

Okna trzyszybowe firmy OPTILIGHT

Okna trzyszybowe od OPTILIGHT występują w dwóch wersjach:

“okna

Okno dachowe OPTILIGHT D PRO U4

Okno dachowe OPTILIGHT D PRO U4 wyposażono w energooszczędny pakiet 3-szybowy. Okna wykonano z klejonego warstwowo drewna sosnowego, które zabezpieczono ekologicznym akrylem. Z zewnątrz drewnianą konstrukcję chronią aluminiowe profile. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.2 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug - 0.7 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OPTILIGHT TLP U4

Okno dachowe OPTILIGHT TLP U4 wykonano z wielokomorowych profili PVC. Ocynkowane rdzenie, którymi wzmocniono ramę okna, zapobiegają jego odkształcaniu. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.1 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug - 0.7 [W/m2K].

Propozycja okien trzyszybowych od ROTO

Decydując się na okna dachowe trzyszybowe od ROTO można wybierać spośród wersji drewnianej i wykonanej z PVC:

“okna

Okno dachowe ROTO Designo R7 WD Standard

Cechuje je nie tylko, ale także zawieszenie skrzydła okna w ¾ wysokości ramy, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Wyposażenie okna w pakiet 3-szybowy, Termo-blok oraz folię termoizolacyjną sprawia, że jest niezwykle energooszczędne. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.1 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.7 [W/m2K].

“okna

Trzyszybowe okno ROTO Designo R7 WD Standard PVC

Wyposażone w pakiet trzyszybowy, który w połączeniu z Termo-blokiem WD oraz folia paroizolacyjną daje niezwykle energooszczędne okno. Wykonane z wysokiej jakości PVC doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej odporności na wilgoć, np. kuchniach czy łazienkach. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.1 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.7 [W/m2K].

Okna trzyszybowe oferowane przez OKPOL

OKPOL także przygotował dla Klientów ciekawe propozycje okien 3-szybowych:

“okna

Okno dachowe OKPOL INSYGNO ISO I22

Okno z pakietem 3-szybowym (komory wypełnione argonem, z powłoką niskoemisyjną), wykonane z klejonego drewna sosnowego, które pomalowano 3-krotnie, dzięki czemu zwiększono jego żywotność. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.06 [W/m2K], a współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.5 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL INSYGNO IGOV N22 PVC

Okno dachowy wykonane z wysokiej jakości PVC, które umożliwia montaż produktu w pomieszczeniach narażonych na wysoki poziom wilgoci. Energooszczędny pakiet 3-szybowy oraz atrakcyjna cena produktu sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób ceniących oszczędności. Klamka wyposażona w kluczyk daje poczucie bezpieczeństwa, a funkcja mikro-uchylenia pozwala na stały dopływ świeżego powietrza.

Okno dachowe OKPOL IKDN FIP I22 (nieotwierane)

Okno 3-szybowe, które się nie otwiera. Przeznaczone jest do poddaszy, które wyposażone są w ściankę kolankową. Rozwiązanie zwiększa powierzchnię przeszklenia, dzięki czemu doskonale ją doświetla. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.06 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.7 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL KPVCN N22 (nieotwierane)

Okno 3-szybowe, które doskonale sprawdza się w połączeniu KOMBI. Wykonane z trwałego PVC.Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.5 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe ROTO Designo R7 WD Standard

Cechuje je nie tylko, ale także zawieszenie skrzydła okna w ¾ wysokości ramy, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Wyposażenie okna w pakiet 3-szybowy, Termo-blok oraz folię termoizolacyjną sprawia, że jest niezwykle energooszczędne. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 1.1 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.7 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL KPVCU N22

Okno trzyszybowe wykonane z trwałego PVC, które łączy w sobie zalety okna dachowego z zaletami okna fasadowego. Model uchylno-rozwierny, który pozwala lepiej przewietrzyć pomieszczenia, w których został zamontowany. Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.5 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL KPVCP N22

Okno trzyszybowe, kolankowe, które doskonale łączy w sobie funkcję okna dachowego z fasadowym. Doskonały wybór, jeśli użytkownik chce stworzyć przeszkloną przestrzeń i zamontować okna w systemie KOMBI. Okno można nabyć otwierane na lewą lub prawą stronę. Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.5 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL ISK I3

Okna z pakietem 3-szybowym, które wyróżnia na rynku opatentowana konstrukcja. Umożliwia ona płynną regulację produtu w zakresie 0-30°, a także otwieranie skrzydła do poziomu 62°. Współczynnik przenikania ciepła szyby Uw wynosi 0.83 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.5 [W/m2K].

“okna

Okno dachowe OKPOL INSYGNO IGC1V I22

Okno dachowe 3-szybowe sterowane elektrycznie, wykonane z wytrzymałego PVC. wynosi 1.0 [W/m2K], a Współczynnik przenikania ciepła Ug to 0.7 [W/m2K].

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-13
Solidny sklep, transakcja przebiegła prawidłowo .
2021-12-02
Wszystko ok.

Dbamy o Twoją prywatność
Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityka Prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

OK, rozumiem i akceptuję
pixel