Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocieplenie strychu styropianem

2020-09-24
Ocieplenie strychu styropianem

Strych może być doskonałym miejscem na przechowywanie przeróżnych, niepotrzebnych na co dzień rzeczy. Ocieplenie strychu, w niektórych przypadkach jest pożądane, ponieważ mógł być on stworzony po to, aby móc go w przyszłości wykorzystywać na dodatkowe pomieszczenia. By odpowiednio zadbać o strych i rzeczy, które się w nim znajdują, powinniśmy zadbać o jego zabezpieczenie. Oprócz tego warto pamiętać, że strych powinien być właściwie ocieplony, aby zimne zewnętrzne powietrze, nie mogło dostać się do wnętrz położonych poniżej.

styropian,

Prawidłowe ocieplanie strychu styropianem

To, w jaki sposób będzie ocieplony strych, zależy od tego, czy jest on użytkowany, czy też nie. Jeśli nie jest, to wówczas będzie on wymagał szczegółowej izolacji, ponieważ to właśnie tutaj będzie uciekało ciepłe powietrze w poniższych pomieszczeń. W takim przypadku termoizolacja powinna znaleźć się na stropie, znajdującym się nad ostatnią kondygnacją, a jednym ze wciąż najczęściej używanych surowców do ocieplania strychów jest styropian. Posiada on świetne właściwości termoizolacyjne, a każda osoba, która chce użyć go do ocieplenia budynku, może wybierać wśród różnych właściwości termoizolacyjnych, jak i grubości tego materiału. Jeszcze niedawno uważano, że do ocieplania strychu najlepszy będzie gruby styropian. Jednak coraz częściej używa się styropianu grafitowego, który posiada lepsze właściwości termoizolacyjne niż zwykły styropian biały EPS. Jego współczynnik przenikania ciepła jest lepszy, co sprawia, że ocieplenie strychu styropianem grafitowym staje się jedną z korzystniejszą opcją. Warto pamiętać, że im niższy jest współczynnik przewodzenia ciepła, tym styropian posiada lepsze parametry i jego warstwa izolacyjna może być cieńsza. Wówczas styropian kładzie się płatami na stropie. O tym, czy warstwa ma być jedna, czy dwie, świadczą właściwości styropianu, który został zakupiony.

Styropian na ocieplenie stropu na strychu

Przez nieocieplone poddasze może uciekać aż do 25% ciepłego powietrza z danego domu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zastosować odpowiedni materiał, który uchroni nas przed zużywaniem bardzo dużej ilości energii, aby ocieplić dom. Wówczas rachunki za energię nie będą już tak wysokie, a komfort życia się zwiększy. Ocieplenie strychu styropianem to jeden z lepszych pomysłów, jednak aby był położony odpowiednio, powinno się mieć dużo umiejętności, aby dobrze położyć płyty, ponieważ jeśli zadanie to zostanie źle wykonane, wówczas ciepło nadal będzie uciekało, a dodatkowo może wystąpić problem z rozwojem pleśni i grzybów i zawilgotnieniem pomieszczeń domowych. W przypadku domu, w którym strych jest użytkowy, warstwa termoizolacyjna powinna znaleźć się w połaciach dachu lub od jego pokryciem. Dobrym pomysłem jest ocieplenie stropu styropianem sprężystym, który dzięki swojej fakturze, będzie mógł znaleźć się w każdej szczelinie. Styropian jest materiałem, który zatrzyma ciepło w danym domu. Jest to świetny materiał termoizolacyjny, a koszt jego zakupu nie należy do wysokich. Choć styropian grafitowy posiada wyższą cenę niż styropian biały, to jednak może okazać się, że do ocieplenia strychu styropianem będzie potrzeba go znacznie mniej. Aby jednak wybór był jak najbardziej trafny, należy dokładnie przeliczyć, jaki będzie całkowity koszt ocieplenia poddasza. Do tego będzie potrzebna powierzchnia do ocieplenia, koszt materiałów oraz robocizna. O tym, dlaczego warto wykorzystać styropian do ocieplenia poddasza, przeczytacie tutaj.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-17
Wszytko ok
2023-03-17
wsio ok
pixel