Ocieplenie okna dachowego Dobroplast - krok po kroku

2019-11-20
Ocieplenie okna dachowego Dobroplast - krok po kroku
W okresie zimowym ciepło w domu to coś, co cenimy najbardziej. Jak ocieplić okna dachowe, aby komfortowa temperatura utrzymywała się w naszym mieszkaniu?

Należy pamiętać o tym, że w jesienią i zimą, gdy zaczynamy okres grzewczy, ciepłe powietrze wędruje do najwyższego punktu naszego domu, czyli do okna dachowego. Dlatego tak ważne jest, aby było ono maksymalnie szczelne, by zaoszczędzić na ogrzewaniu i całą zimę mieć idealną dla nas temperaturę powietrza. Przez nieszczelne okna możemy stracić aż 25% ciepła, dlatego warto zabezpieczyć się przed zimą, stawiając na doskonale rozwiązania.

okno dobroplast

Jakie są gotowe rozwiązania?

Firma Dobroplast wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła serię okien SkyLight i SkyLight Premium, oraz Termo i Termo Premium, cechującą się energooszczędnością, wytrzymałością i wysoką jakością.

Okna posiadają izolację cieplną, którą zawdzięczamy systemowi czterech uszczelek zapewniających niezawodną szczelność oraz pakietowi szybowemu z zewnętrzną szybą hartowaną.

Jak ocieplić okna dachowe Dobroplast?

izolacja okna
Jeżeli wybraliśmy już odpowiednie okna do montażu w swoim domu, warto zapoznać się z instrukcją, jak je ocieplić?

Pierwszym krokiem jest umieszczenie wełny mineralnej w górnej i dolnej ościeżnicy. Następnie ościeżnice montujemy w otworze okiennym. Kolejnym krokiem jest założenie kołnierza dopasowanego do pokrycia dachu – płaski, falisty lub uniwersalny oraz kołnierz dopasowujemy do wysokości dachu. W następnej kolejności można przystąpić do ocieplania wnęki okna od wewnątrz, szczególnie ważne jest założenie folii paroizolacyjnej.

Jeśli posiadamy starsze okna i nie mamy możliwości ingerencji w sposób montażu, postarajmy się ocieplić je domowymi sposobami.

Nie tylko okna wieloletnie mogą stać się nieszczelne. Także nowe okna mogą powodować chłód w mieszkaniu i odczuwalny ciąg zimnego powietrza. Zazwyczaj wtedy wystarczy sama regulacja okna.

Pamiętajmy także o oczyszczeniu skrzydeł okna na obwodzie, ponieważ uszczelka może gorzej przylegać do zanieczyszczonych ram.

Tak zabezpieczone okno da nam komfort użytkowania w chłodnych porach roku i pozwolić zaoszczędzić koszty ogrzewania.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel