Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ocieplić okno dachowe?

2020-07-27
Jak ocieplić okno dachowe?

Montując okna dachowe należy liczyć się z tym, że nawet najcieplejsze produkty nie będą w stanie zapobiec niekorzystnym zjawiskom, do których należy np. kondensacja pary wodnej. Aby tak się nie stało, należy zadbać o prawidłowy montaż i izolację okna dachowego oraz elementów, które znajdują się wokół niego. W praktyce okazuje się bowiem, że przerwy, jakie powstają w izolacji w czasie montażu produktu, mogą spowodować powstawanie mostków termicznych, co w konsekwencji oznacza wyziębienie obszarów wokół okna i zwiększenie zapotrzebowania na energię cieplną.

Decydując się na montaż okien dachowych, warto jest pamiętać o ich prawidłowej izolacji. Producenci tego typu rozwiązań zdając sobie sprawę z faktu jak bardzo jest to istotne, oferują swoim klientom specjalne zestawy izolacyjne, które można kupić osobno lub razem w zestawie z oknem. Czego można się po nich spodziewać?

Zestawy do ocieplania okien dachowych — czego spodziewać się po producentach okien dachowych?

Odpowiednie docieplenie okna dachowego spowoduje nie tylko wzrost energooszczędności, ale także zapobiegnie dostawaniu się na poddasze wilgoci. Dlatego też producenci okien oferują rozwiązania, które znacznie ułatwiają ocieplenie okna dachowego.

VELUX — jaki zestaw oferuje klientom?

Decydując się na okna dachowe VELUX, warto rozważyć ich zakup w zestawie z kołnierzem uszczelniającym BDX. Wspomniany produkt nie tylko zapewnia odpowiednią izolację termiczną, ale także przeciwwilgociową. Co więcej, właściciel budynku może mieć pewność, że okno zostanie prawidłowo połączone z połacią dachu.

okno dachowe, docieplenie okna dachowego, jak ocieplić okno dachowe, okno dachowe docieplenie

Do głównych zalet zestawu należą:

  • zapewnienie prawidłowego montażu i termoizolacji oraz izolacji przeciwwilgociowej na całej długości okna dachowego;
  • zapobieganie powstawania mostków termicznych.

FAKRO i jego zestaw izolacyjny XPD

Zestaw izolacyjny XPD to sposób firmy FAKRO na szczelne i szybkie wykonanie izolacji paroprzepuszczalnej i termicznej okna wspomnianego producenta. Do wykonania docieplenia i uszczelnienia okna wykorzystuje się kołnierz paroprzepuszczalny, który łączy się z folią dachową.

Materiał termoizolacyjny, który wykorzystano w omawianym zestawie to wysokiej jakości naturalna wełna owcza, która została specjalnie zaimpregnowana. Wspomniany materiał termoizolacyjny odznacza się dużą gęstością i sprężystością, dzięki czemu nie tylko zapewnia optymalne docieplenie, ale także stworzenie szczelnego okna.

Prawidłowy montaż wspomnianego zestawu przedstawia poniższy film:

Kołnierz uszczelniający MAGNETIC

Marka MAGNETIC mając na uwadze dobro klientów także przygotowała dla nich kołnierz uszczelniający, który zapewnia doskonałą izolację. Produkt idealnie nadaje się do pokryć zarówno płaskich, jak i falistych (w tym wypadku należy zwrócić uwagę na dodatkową uszczelkę piankową, a także pas dolny wykonany z aluminium, których zadaniem jest jeszcze lepsze uszczelnienie okna w połączeniu z falistym dachem). Jego znakiem rozpoznawczym jest doskonała wodoszczelność, a także odporność na promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Każdy element, z którego wykonano kołnierz jest łatwy w montażu, co obrazuje poniższy film:Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-16
Profesjonalne podejście do klienta. Polecam 100 %
2021-12-02
Wszystko ok.
pixel