t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nierówne ściany fundamentów — jak wykonać izolację termiczną?

2020-10-15
Nierówne ściany fundamentów — jak wykonać izolację termiczną?

 

Nierówne i nieprawidłowo ocieplone ściany fundamentowe mogą stanowić niemały problem. Warto zatem zadbać o to, aby były prawidłowo zaizolowane. Tego typu kłopoty pojawiają się najczęściej przy starszych domach, których ławy fundamentowe wykonano z cegieł lub kamieni. Czy takie fundamenty da się ocieplić? Jak powinna przebiegać izolacja nierównych fundamentów.

 


Z artykułu dowiesz się:


“styropian,

Decydując się na remont domu, szczególnie tego starego, dobrze jest przyjrzeć się nie tylko termoizolacji elewacji, ale także fundamentów. Może bowiem okazać się, że te ostatnie nie tylko nie są prawidłowo zaizolowane, ale także, iż są nierówne. Jeśli tak jest, przed jakimkolwiek montażem izolacji, trzeba je będzie wyrównać. Mając na uwadze, że nie każdy wie, jak to zrobić, dziś poruszamy ten temat. Jeżeli właśnie za chwilę czekaj Cię to zadanie, poniżej masz gotową odpowiedź na pytanie, jak ocieplić nierówny fundament.

Izolacja nierównych fundamentów — jak zrobić to prawidłowo?

Zanim rozpoczniesz ocieplanie fundamentów, przyjrzyj się im dokładnie. Tylko równe mogą zostać prawidłowo zaizolowane. Jeśli zatem okaże się, że ta część domu jest nierówna, nie pozostaje Ci nic innego, jak najpierw ją wyrównać.

“styropian,

Jeżeli remontujesz stary dom, w którym chcesz stworzyć dodatkowo poddasze mieszkalne, najpierw wzmocnij odpowiednio fundamenty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wytrzymają one jeszcze kolejnych kilkadziesiąt lat. Aby odpowiednio wzmocnić i dodatkowo wyrównać fundamenty, trzeba najpierw je odkopać, a następnie stworzyć wokół nich opaskę betonową. Rozwiązanie to pozwoli uchronić nierówne fundamenty przed wnikaniem w nie wilgoci, a także pozwoli prawidłowo stworzyć izolację pionową.

Wykonana opaska betonowa powinna zostać wzmocniona stalową siatką, którą mocuje się na specjalnie zamontowanych w fundamentach kotwach wykonanych z prętów. Co więcej, powinna także zostać odeskowana, dzięki czemu nie ulegnie odkształceniu. Tak stworzona opaska jest równa i gładka, dzięki czemu izolacja nierównych fundamentów nie będzie niczym trudnym.

“styropian,

Jak ocieplić nierówny fundament?

Kiedy beton w opasce zwiąże, można przystąpić do wykonania izolacji przeciwwodnej, a następnie docieplania fundamentów styropianem. Wspomniane wyżej zabezpieczenie wykorzystuje się przy użyciu masy bitumicznej wodorozcieńczalnej, która dopuszczona jest do kontaktu ze styropianem.

Aby prawidłowo wykonać termoizolację nierównych fundamentów, należy wykorzystać przeznaczony specjalnie na ten cel styropian fundamentowy. Doskonałym produktem może okazać się styropian fundamentowy ARSANIT Thermo Aqua Standard, który przeznaczony jest do docieplania ścian poniżej gruntu, w tym piwnic i fundamentów, a także płyty fundamentowej na gruncie.

Aby mieć pewność, że wybrany styropian będzie idealnie trzymał się fundamentów, warto do jego mocowania wybrać klej poliuretanowy, który w kilkanaście minut doskonale zwiąże i tym samym stabilnie połączy stworzoną opaskę z materiałem termoizolacyjnym.

“styropian,

Kiedy wszystkie płyty styropianowe zostaną przyklejone i zaprawa klejowa dobrze zwiąże, przychodzi czas na obłożenie ścian fundamentowych folią kubełkową (może być także gruba folia budowlana) i obsypanie fundamentów ziemią. Płyty styropianowe, które znajdują się nad gruntem i będą tworzyć cokół trzeba zabezpieczyć warstwą zbrojną, którą wykonuje się z włókna szklanego zatopionego w kleju uniwersalnym. Tak przygotowany fundament wykańcza się tynkiem, najlepiej mozaikowym lub inną, trwałą okładziną ścienną. Jeżeli wybierzesz okładzinę kamienną przeprowadź dodatkowo kołkowanie styropianu.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel