t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MAGNETIC — styropian, który nie ma sobie równych

2020-08-10
MAGNETIC — styropian, który nie ma sobie równych

Styropian to jeden z materiałów dociepleniowych, który chętnie wybierany jest zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i tych, którzy budują na wielką skalę. Prawidłowe docieplenie budynków jest niezwykle, bo dzięki niemu późniejsze ich użytkowanie będzie niezwykle komfortowe. Właściciele marki MAGNETIC zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyli produkt, który może mierzyć się z najlepszymi.

MAGNETIC — marka, o której robi się coraz głośniej

MAGNETIC jest marką stworzoną na potrzeby rynku. Jej właściciele widząc zapotrzebowanie na materiały budowlane wysokiej klasy, sprawili, ich klienci mogą takie mieć. Stąd też w ofercie Renowa24.pl, który jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań, można znaleźć wiele produktów wspomnianej marki, w tym także sporą ofertę rozmaitych styropianów.


styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

MAGNETIC jako polski producent oferuje swoim klientom wysokiej jakości materiały budowlane, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na innowacyjne, wyprodukowane z najwyższą starannością materiały budowlane. Inżynierowie działający dla marki tworzą produkty dopasowane do konkretnych potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Styropian, który można znaleźć pod wskazanym brandem, przygotowuje uznany producent materiałów budowlanych — firma Arsanit.

Poza wysokiej jakości produktami, od pracowników działających na rzecz marki MAGNETIC klient może oczekiwać wysokiej jakości obsługi, fachowej wiedzy oraz dobrego słowa zarówno podczas zakupów, jak i podczas obsługi posprzedażowej. Co więcej, wysoka jakość produktów idzie w parze z atrakcyjną ceną, co nie jest bez znaczenia dla wielu inwestorów.

Styropian grafitowy czy biały — z produktami MAGNETIC odpowiedź na to pytanie jest prosta!

Decydując się na docieplenie budynku styropianem, trzeba zastanowić się nad tym, który produkt wybrać — grafitowy, czy biały. Mając na uwadze fakt, że inwestorzy nie do końca znają oba produkty, właściciele marki MAGNETIC, chcąc sprostać ich oczekiwaniom, oferują obydwa produkty.

Trwałość, bezpieczeństwo i atrakcyjna cena to trzy cechy, którymi na tle innych wyróżnia się styropian wspomnianego brandu. Osoby, które cenią sobie w 100% ekologiczne produkty, mogą mieć pewność, że wspomniany produkt do takich należy. Wszystko za sprawą jego budowy. Materiał dociepleniowy składa się bowiem w 98% z powietrza i tylko w 2% z polistyrenu, dzięki czemu znacznie ogranicza straty ciepła, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych związków do atmosfery. Dla inwestora oznacza to, że wybierając styropian MAGNETIC czynnie uczestniczy w ochronie środowiska naturalnego.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Uniwersalny — taki z pewnością jest styropian MAGNETIC

Prawidłowe docieplenie budynku to zabieg, na którym powinno zależeć wszystkim właścicielom budynków, bez względu na to, czy będą to domy jednorodzinne, wielorodzinne, czy budynki użyteczności publicznej. Dlatego też powinni skupiać się na tych markach, które pozwolą im wykonać system dociepleń zarówno na fundamentach, fasadach, jak i dachu. Wybierając markę MAGNETIC inwestor ma taką możliwość, ponieważ w sklepie Renowa24.pl można dostać następujące rodzaje styropianu:

Styropian MAGNETIC Grafit Fasada 035

Produkt stworzony do ocieplania ścian, stropów od spodu. Można z powodzeniem wykorzystać go w systemach docieplania bezspoinowych (BSO), jak również w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania (ETICS).. Z powodzeniem można także docieplić nim ściany zewnętrzne zarówno w konstrukcji z okładziną, jak i metodą „lekką — suchą”.

Decydując się na ten produkt, inwestor może mieć pewność, że poza dociepleniem tradycyjnych ścian murowanych, idealnie sprawdzi się przy docieplaniu ścian szkieletowych wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych, a także izolowaniu nadproży oraz otworów drzwiowych i okiennych. Co więcej, można go także wykorzystać do docieplania stromych dachów. Mowa tutaj o miejscu wewnątrz, pod konstrukcją nośną.

W przypadku styropianu MAGNETIC Grafit Fasada 035 współczynnik przenikania ciepła λ0 ≤ 0,035 W/mK. Klasa reakcji na ogień E. Styropian można zamawiać zarówno gładki, jak i frezowany.

Styropian MAGNETIC Fasada 045

Styropian MAGNETIC Fasada 045 jest białym produktem, którego współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie λ0 ≤ 0,045 W/mK. Podobnie jak w przypadku jego poprzednika, klient może zamówić płyty gładkie lub frezowane. Klasa odporności na ogień E.

Wspomniany produkt nadaje się idealnie do wypełniania ścian szczelinowych, w tym zarówno z wentylowaną, jak i niewentylowaną szczeliną powietrzną. Doskonale sprawdzi się w czasie wykonywania pionowej izolacji dylatacyjnej na ścianach zewnętrznych. Można go także wykorzystać do wypełnienia konstrukcji ścian szkieletowych, które uzupełnione będą okładziną.

Styropian MAGNETIC Fasada 045 jest nie tylko nietoksyczny, ale także posiada doskonałe właściwości izolacyjne, co nie jest bez znaczenia, jeśli chce się, aby docieplenie domu spełniało swoje zadania przez wiele lat. Jego właściwości samogasnące sprawiają, że właścicielowi budynku niestraszny jest pożar. Produkt bowiem nawet jeśli zacznie się topić, nie będąc mieć dostępu do tlenu sam zgaśnie nie tworząc tym samym zagrożenia dla otoczenia.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Styropian MAGNETIC Fasada 040

Produkt przeznaczony do ocieplania ścian i stropów w systemie ETICS, a także w bespoinowym systemie ocieplania — BSO. Można z powodzeniem wykorzystać go także podczas docieplania metodą „lekką — mokrą” oraz „lekką — suchą”. Jak zatem widać — jest to materiał uniwersalny, który sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Przenikalność cieplna w przypadku styropianu MAGNETIC Fasada 040 kształtuje się na poziomie λ0 ≤ 0,040 W/mK. Podobnie jak w innych przypadkach, tutaj również klient może zamówić produkt gładki lub frezowany. Producent dołożył wszelkich starań, aby materiał był nieszkodliwy dla zdrowia człowieka, ekologiczny, a także trwały. Co więcej, jest także odporny na wilgoć, dzięki czemu bez obaw można kłaść go (po osłonięciu budynku) nawet w deszczowe dni.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Styropian MAGNETIC Grafit Fasada 033

Styropian elewacyjny doskonale sprawdzający się na fasadzie każdego budynku. Doskonały współczynnik przenikania ciepła (λ0 kształtuje się na poziomie ≤ 0,033 W/mK) sprawia, że jest wykorzystywany przez najbardziej wymagających klientów.

Styropian MAGNETIC Grafit Fasada 033 to materiał izolacyjny, który wykorzystywany jest do ocieplania ścian i stropów od spodu w bezspoinowych systemach BSO. Z powodzeniem można go wykorzystać w przypadku docieplenia budynków murowanych, jak i szkieletowych, które tworzone są na bazie drewna i materiałów drewnopochodnych. Idealnie sprawdzi się także podczas docieplania wewnętrznej części dachu. Płyty izolacyjne doskonale przylegają do krokwi, niwelując tym samym powstawanie mostków termicznych, które odpowiedzialne są za powstawanie strat ciepła.

Produkt posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Jego budowa sprawia, że jest trwały i łatwy w obróbce. Klient może zamówić zarówno płyty gładkie, jak i frezowane, dzięki czemu bez problemu wykona zaplanowane docieplenie.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Styropian MAGNETIC Grafit Fasada 031

Prezentowany produkt zyskał uznanie nie tylko wymagających klientów, ale także wielu ekspertów zajmujących się systemu dociepleń. Wszystko za sprawą niskiego współczynnika przenikania ciepła, który wynosi λ0 ≤ 0,031 W/mK.

Styropian MAGNETIC Grafit Fasada 031 to jeden z najchętniej wybieranych produktów na rynku, zarówno w wersji gładkiej, jak i frezowanej. Nic w tym dziwnego, ponieważ materiał nadaje się do wykonania izolacji zarówno ścian, jak i stropów. Pomimo tego, że głównie przeznaczony jest na fasadę, doskonale sprawdza podczas docieplania dachów od wewnątrz. Dobrze dopasowane płyty nie pozwalają na powstawanie mostków termicznych, co w konsekwencji oznacza mniejsze straty ciepła i mniejsze rachunki za energię cieplną. Długa żywotność styropianu pozwala mieć pewność, że będzie spełniał swoje funkcje przez wiele lat.

Styropian MAGNETIC Dach / Podłoga 040

Marka MAGNETIC poza styropianem na fasadę proponuje także swoim klientom produkty, który doskonale sprawdzają się podczas docieplania dachu i podłogi. Jednym z takich przykładów jest styropian MAGNETIC Dach / Podłoga 040, który można wykorzystać zarówno podczas docieplania podłóg i dachów metodą ETICS, jak BSO. Doskonale sprawdzi się również podczas wykonywania docieplenia metodą „lekko — mokrą” i „lekko — suchą”.

Produkt posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Jego współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie λ0 ≤ 0,040 W/mK. Klient może zamówić zarówno tradycyjne płyty gładkie, jak i frezowane. Właściciele marki postarali się o to, aby styropian był w 100% ekologiczny i nietoksyczny, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska naturalnego. Co więcej, podczas pożaru nie stanowi zagrożenia, ponieważ wykazuje się właściwościami samogasnącymi.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Styropian MAGNETIC Dach / Podłoga 038

Prezentowany produkt ma podobne właściwości, jak styropian prezentowany powyżej. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest oczywiście tak istotny współczynnik przenikania ciepła, który w tym wypadku wynosi λ0 ≤ 0,038 W/mK. Reakcja produktu na ogień plasuje się w klasie E.

Styropian MAGNETIC Dach / Podłoga 038 doskonale sprawdza się w czasie docieplania stropu lub wylewki. Jest także jednym z najważniejszych elementów gotowych systemów dociepleń dostępnych w sklepie Renowa24.pl, o których mowa poniżej.

Produkt stworzono z białego polistyrenu, który może zostać ukształtowany na tradycyjne gładkie płyty lub produkt frezowany. Dzięki temu klient może wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada.

Styropian MAGNETIC EPS100

Biały styropian, którego współczynnik przewodzenia ciepła kształtuje się na poziomie λ0 ≤ 0,035 W/mK. Styropian doskonale sprawdza się podczas docieplania stropu i wylewki. Jego opór cieplny RD[m2 ·K/W] jest zróżnicowany i zależy od grubości płyt, jakie zamówi klient. Przy kupnie najcieńszej płyty (10 mm) wynosi 0,25, a najgrubszej (300 mm) - 8,55. Niemniej jednak wskazane wartości pokazują, że produkt ten został stworzony z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Ocieplenie wykonane ze styropianu MAGNETIC EPS100 będzie gwarancją solidności i trwałości całego systemu.

Znakomite właściwości izolacyjne oraz odporność na wilgoć to znaki rozpoznawcze produktu. Decydując się na niego, użytkownik może mieć pewność, że nie będzie miał żadnych problemów z jego obróbką. Styropian jest bowiem stabilny wymiarowo.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic

Nie tylko styropian

Właściciele marki, chcąc dać klientowi wszystko, czego potrzebuje oferują także klej do styropianu oraz klej do siatki. Te dwa produkty w połączeniu z pozostałym asortymentem potrzebnym do docieplenia budynku, stworzą jednolitą całość, która przez lata będzie chroniła dom przed pojawieniem się mostków termicznych.

Klej do styropianu MAGNETIC

Klej do styropianu MAGNETIC jest mineralną zaprawą o dużej przyczepności. Warto również mieć na uwadze, że cechuje go ogromna wytrzymałość oraz długi czas pracy otwartej, co nie jest bez znaczenia, jeśli dociepla się duże powierzchnie.

Produkt jest idealny do przytwierdzania płyt styropianowych do takich podłoży jak np.: bloczki betonowe, beton komórkowy, pustaki ceramiczne. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od wilgoci.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic. klej do styropianu, klej do styropianu Magnetic

Zanim użytkownik wykorzysta ten materiał, musi odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być ono zwarte, wolne od zanieczyszczeń i przede wszystkim suche. Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. Oznacza to, że przed użyciem należy go odpowiednio przygotować. Zwartość opakowania należy wsypać do pojemnika i dodać do niego około 5,5 - 6,0 litrów wody, a następnie dokładnie wymieszać. Jak przygotowany klej będzie niezwykle wytrzymały. Zużycie produktu waha się między 4,0 a 5,0 kg/m2.

Klej do siatki MAGNETIC

Klej do siatki MAGNETIC to uniwersalny produkt, który sprawdzi się w systemach ociepleń opartych na styropianie. Mineralna zaprawa klejąca została przez producentów wzbogacona o mikro włókna, które nadają jej elastyczności i sprawiają, że jest o wiele bardziej wytrzymała od innych materiałów tego typu.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic. klej do styropianu, klej do styropianu Magnetic

Decydując się na ten produkt, warto mieć na uwadze, że klej do siatki MAGNETIC można z powodzeniem wykorzystać nie tylko do zaciągania siatki, ale także do klejenia styropianu MAGNETIC — grafitowego i białego. Podobnie, jak przy nakładaniu kleju do styropianu, w tym wypadku także podłoże powinno być suche i wolne od zanieczyszczeń. Zasada rozrabiania masy jest taka sama, jak przy wyżej wymienionym produkcie. Zużycie kleju kształtuje się na poziomie 3,5 a 4,5 kg/m2.

Aby klej jak najdłużej zachował swoje właściwości, należy przechowywać go w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętych workach.

System dociepleń — rozwiązanie dla wymagających

Fachowcy współpracujący przy tworzeniu marki MAGNETIC doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że tylko połączenie określonych produktów jest w stanie dać najlepsze efekty. Dlatego też oferują swoim klientom całościowe systemy dociepleń. Jest to zestaw wszystkich produktów, które potrzebne są do wykonania prawidłowej i trwałej izolacji cieplnej budynku. W skład takiego zestawu wchodzą:

  • wybrany przez klienta styropian grafitowy;
  • zaprawa niezbędna do przyklejenia styropianu;
  • siatka z włókien szklanych 145g/m2;
  • zaprawa do zbrojenia siatki;
  • łączniki z trzpieniem plastikowym potrzebne do kołkowania styropianu;
  • tynk akrylowy, którym wykańcza się elewację;
  • grunt akrylowy, który nakłada się przed wykończeniem elewacji tynkiem.
styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic. klej do styropianu, klej do styropianu Magnetic

Jak widać powyżej — klient może otrzymać gotowy produkt najwyższej jakości, dzięki czemu nie musi zastanawiać się, jakie materiały wybrać, aby stworzone docieplenie było trwałe, bezpieczne i efektowne.

Arsanit — dlaczego właściciele marki MAGNETIC zaufali temu producentowi?

Arsanit to polski producent, który od 2002 roku dostarcza klientom wyroby budowlane. Jest to jedna z niewielu firm, która podobnie jak marka MAGNETIC oferuje swoim klientom całościowe systemy dociepleń budynków, dzięki czemu kupujący mogą mieć pewność, że otrzymują zestaw produktów pasujących do siebie, pozwalających im wykonać solidne i trwałe ocieplenie.

Pracownicy firmy Arsanit to doświadczeni inżynierowie, którzy swoje pomysły popierają wieloma badaniami przeprowadzanymi we własnych laboratoriach firmy. Po stworzeniu prototypu produktu poddają go intensywnej kontroli, która pozwala im stworzyć wyroby najwyższej jakości.

styropian, styropian grafitowy, styropian biały, styropian Magnetic, klej do styropianu, klej do styropianu Magnetic

Marka MAGNETIC, dzięki współpracy z najlepszymi producentami materiałów budowlanych, może swobodnie konkurować z wieloma twórcami tego typu asortymentu. Właściciele brandu robią wszystko, aby ich klienci otrzymywali produkty na najwyższym poziomie. Co więcej — cały czas wprowadzają na rynek coraz to nowsze rozwiązania, które mają na celu zapewnienie klientowi komfortowego użytkowania domu. Poza materiałami budowlanymi marka MAGNETIC może pochwalić się także materiałami wykończeniowymi, w skład których wchodzą nie tylko okna dachowe, ale także wszelkie akcesoria z nimi związane (np. markizy Altaterra), czy schody strychowe. Jak zatem widać — klient dostaje wszystko, czego potrzebuje do wykończenia swojego domu. Dodać należy, że każdy produkt wychodzący spod ręki MAGNETIC jest trwały, dzięki czemu może cieszyć oko użytkownika przez wiele lat.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Dostępny
Styropian podłogowy MAGNETIC NEO EPS 200 gr. 30 cm

Styropian podłogowy MAGNETIC NEO EPS 200 gr. 30 cm

109,01 zł brutto
363,37 zł / m³ brutto
Dostępny
Styropian podłogowy MAGNETIC NEO EPS 100 gr. 15 cm

Styropian podłogowy MAGNETIC NEO EPS 100 gr. 15 cm

75,12 zł brutto
250,40 zł / m³ brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel