Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zamontować schody strychowe Oman?

2022-05-31
Jak zamontować schody strychowe Oman?

 

Decydując się na schody strychowe, należy mieć na uwadze, że tylko dobrze zainstalowane w stropie pozwolą bezpiecznie wchodzić na poddasze nieużytkowe i jednocześnie nie tracić ciepła, które wytworzono wewnątrz pomieszczeń. Instalacja tego rozwiązanie nie jest trudna, jednak należy trzymać się z góry ustalonych kroków. Dziś podpowiemy, jak zamontować schody strychowe OMAN. Dla osób, które są wzrokowcami pokażemy także filom przygotowany przez producenta tego rozwiązania.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki sposób zamontować schody strychowe OMAN?
  2. Dlaczego warto zamontować schody strychowe OMAN?

schody strychowe

Rynek schodów strychowych jeszcze do niedawna był ubogi. Obecnie jednak mocno się rozwinął, dzięki czemu potencjalni Klienci mogą liczyć na nowe rozwiązania. Najnowsze rozwiązania to takie, które gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną, szczelność oraz wygodę użytkowania. Dzięki nim właściciel poddasza nieużytkowego nie musi martwić się stratami ciepła. Termoizolacyjne schody strychowe posiadają specjalną konstrukcję (wypełnienie z polistyrenu grubości między 4 a 7 cm), która sprawia, że zabezpieczają pomieszczenia przed uciekaniem ciepła.

Aby straty ciepła były jak najmniejsze, poza budową klapy koniecznie należy zwrócić uwagę także na system uszczelnienia przestrzeni pomiędzy nią a skrzynią oraz między ościeżnicą a samym stropem. Wybierając schody strychowe warto mieć na uwadze, że produkt termoizolacyjny będzie wyposażony w przynajmniej dwie uszczelki, które będą zapobiegać filtracji powietrza. Jedna będzie znajdowała się w skrzyni, a druga w klapie schodów strychowych.

Jak dobrze przygotować się do montażu schodów strychowych OMAN?

Montaż schodów strychowych OMAN należy rozpocząć od skrzyni z drabinką. Klapę strychową, która znajduje się w zestawie przykręca się na samym końcu. Jeżeli w stropie znajduje się paroizolacja, należy przybić do skrzyni zszywkami specjalny kołnierz paroizolacyjny, który będzie łączył się z folią, jaka została ułożona w stropie.

Schody strychowe OMAN montuje się wstępnie na łatach montażowych, które przytwierdzone są do krótszych krawędzi otworu. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielny montaż schodów, pamiętaj o tym, że skrzynia ma większy rozmiar, niż otwór w stropie. Dlatego też trzeba zamocować ją do wymianów przez drewniane przekładki. Nie możesz w tym momencie zapomnieć także o zachowaniu kątów prostych w narożnikach. Podczas demontażu łat, na których instalowałeś schody, szczeliny wokół skrzyni należy wypełnić wełną. Wówczas zapobiegniesz uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Na koniec musisz przyciąć stopki drabinki — musisz je dopasować do wysokości pomieszczenia, a następnie zamontować klapę. Chcąc ładnie wykończyć całość wystarczy zamontować listwy maskujące, które zakryją niedociągnięcia i ewentualne szczeliny.

Poprawny montaż schodów strychowych OMAN oraz innych nie jest trudny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, jaką do każdego zestawu dołącza producent. Wystarczą dwie osoby, aby wykonać to zadanie samodzielnie.

Jeżeli jesteś wzrokowcem i chciałbyś wiedzieć, jak krok po kroku zamontować schody strychowe OMAN, obejrzyj poniższy film, który specjalnie na ten cel przygotował producent rozwiązania:

Dlaczego warto zamontować schody strychowe OMAN?

Jeżeli uda Ci się prawidłowo zainstalować schody strychowe OMAN możesz mieć pewność, że zyskasz swobodny dostęp do poddasza. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać dodatkowy metraż na stworzenie przestrzeni magazynowej na przedmioty, których a danym momencie nie używasz.

Swobodne składanie i rozkładanie schodów strychowych sprawi, że będziesz mógł bezpiecznie wchodzić na strych i z niego schodzić. Stabilna konstrukcja pozwoli Ci bez obaw wykorzystywać schody strychowe kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Warto również mieć na uwadze, że jeśli dobrze ocieplisz otwór stropu, możesz mieć pewność, że schody będą dodatkową barierą dla ciepłego powietrza uciekającego z pomieszczenia.

Podsumowanie

Nowoczesne schody strychowe powinny znaleźć się w każdym domu, który posiada nieużytkowe poddasze. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel będzie mógł stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania, a schody umożliwią mu bezpieczne wejście. Jeżeli szukasz stabilnych i trwałych rozwiązań, musisz wiedzieć, że schody strychowe OMAN będą jednym z najlepszych rozwiązań.

schody strychowe OMAN

 

Przeczytaj także:

 

 


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel