t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak uszczelnić okno dachowe?

2021-03-22
Jak uszczelnić okno dachowe?

Choć nowe okna dachowe są produkowane w sposób, który nie generuje przymusu dodatkowego uszczelniania, warto mieć na uwadze, jak to zrobić, jeżeli po kilku latach użytkowania właściciel budynku uzna, że przyszedł czas a wymianę starych uszczelek. Co na ten temat sądzą czołowi producenci? Jakie rozwiązania oferują?


Zachęcamy do posłuchania naszego artykułu o tym jak uszczelnić okno dachowe:

Nie da się ukryć, że okna dachowe jeszcze do niedawna były potencjalnym źródłem ucieczki ciepła. Na szczęście producenci, dzięki nowym technologiom tworzą obecnie produkty, których parametry, zarówno szyb, jak i ram, były energooszczędne. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad tym, jak uszczelnić okno dachowe. Jedyne co pozostaje inwestorowi indywidualnemu to cieszyć się z odpowiedniego doświetlenia poddasza.

okno dachowe, uszczelka, uszczelnienie

Uszczelki? A może inna izolacja?

Zastanawiając się nad tym jak uszczelnić okno dachowe, wielu osobom od razu na myśl przychodzą specjalne uszczelki, które można dostać w sklepach budowlanych. Nie jest to zły pomysł, jednak czy trzeba to robić? Okazuje się, że producenci okien dachowych doskonale zdają sobie sprawę, że oferowany przez nich produkt ma nie tylko doświetlić wnętrze i zapobiegać ucieczce ciepła, ale również odpowiedzialny jest za nieprzedostawanie się wilgoci do wewnątrz pomieszczeń. Dlatego też oferują swoim klientom oprócz okien także specjalne kołnierze uszczelniające, które mają chronić budynek i domowników przed wspomnianymi wyżej efektami.

Czego spodziewać się po zestawach uszczelniających czołowych producentów okien dachowych?

Przyglądając się ofercie czołowych producentów, nie sposób nie zauważyć, że odpowiedź na pytanie jak uszczelnić okna dachowe VELUX lub jak uszczelnić okna dachowe FAKRO staje się niezwykle prosta.

okno dachowe, uszczelnienie

Velux — na co można liczyć?

VELUX, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje do swoich okien dachowych specjalny zestaw izolacyjny BDX, który odpowiedzialny jest nie tylko za izolację termiczną, ale również przeciwwilgociową. Co więcej, montując wspomnianą część, inwestor indywidualny może liczyć na to, że okno dachowe będzie idealnie połączone z konstrukcją dachu. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego zestawu, dobrze jest mieć na uwadze, że BDX znacznie minimalizuje błędy, które popełnia się podczas wykonywania izolacji okna. Wspomniany zestaw składa się z :

  • izolacji termicznej, którą producent osadził w sztywnej ramce, która została wyposażona dodatkowo w specjalne kątowniki, które znacznie ułatwiają montaż całości;
  • izolacji przeciwwilgociowej;
  • rynienki odwadniającej.

okno dachowe, uszczelka, uszczelnienie

Jeżeli okaże się, że w oknie trzeba będzie jednak wymienić uszczelkę, właściciel budynku może zastosować gotowy zestaw naprawczy, który oferuje VELUX. W skład zestawu wchodzą:

  • uszczelka montowana na klapie wentylacyjnej;
  • filtr powietrza;
  • smar, który używa się do zawiasów i zamków znajdujących się w oknie. W związku z tym, że znajduje się w specjalnym pojemniku z dozownikiem, jego nakładanie jest niezwykle proste.

Wymiana uszczelki w oknach VELUX jest niezwykle prosta. Wystarczy wyjąć skrzydło, usunąć starą uszczelkę, dociąć nową na rozmiar okna, a następnie zamontować ja na miejscu starej. Teraz trzeba tylko sprawdzić, czy uszczelka dobrze leży i zamontować skrzydło okna.

Czego spodziewać się po FAKRO?

Kolejnym producentem, u którego można nabyć wysokiej jakości okna dachowe, jest FAKRO. Wspomniany twórca także oferuje swoim klientom dodatkowy zestaw izolacyjny, który pozwala wykonać szybko i bez problemu odpowiednie uszczelnienie okna, zarówno termiczne, jak i paroprzepuszczalne. Wspomniany zestaw montuje się do folii dachowej, która montowana jest w konstrukcji dachu. Boki kołnierza, który wchodzi w skład zestawu XPD wykonano w sposób umożliwiający zamontowanie go na łatach dachu, bez względu na ich odległość i grubość.

okno dachowe, uszczelka, uszczelnienie

Wyżej wspomniany zestaw spełnia szereg funkcji, jednak do najważniejszych należy przede wszystkim ochrona termoizolacji przed wilgocią, a także przeciekaniem okna.

Jak widać powyżej, producenci okien dachowych postarali się o to, aby ich klienci nie musieli zastanawiać się nad tym jak uszczelnić przeciekające okno dachowe. Dzięki oferowanym rozwiązaniem każdy mieszkaniec poddasza może spać spokojnie.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel