t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak najszybciej usnąć tynki strukturalne Magnetic?

2021-09-12
Jak najszybciej usnąć tynki strukturalne Magnetic?

 

Skuwanie tynków, choć jest ostatecznością, wiele osób chce przeprowadzić z kilku istotnych powodów. Jeżeli jesteś w gronie osób, które chcą usunąć tynki strukturalne MAGNETIC i nałożeniu nowych, powinieneś zapoznać się z dzisiejszym artykułem, gdzie opowiemy nie tylko, kiedy zachodzi konieczność skuwania tynków, ale także jak zrobić to efektywnie i bezpiecznie dla siebie i otoczenia.

 

 

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czy warto usunąć tynki strukturalne MAGNETIC ze zniszczonych i nierównych ścian?
  2. Kiedy skucie tynku strukturalnego MAGNETIC jest naprawdę konieczne?
  3. Jak przeprowadzić ręczne skuwanie tynków strukturalnych MAGNETIC?
  4. Kiedy warto wykorzystać mechaniczne skuwanie tynków?
  5. Co zrobić, kiedy skuwanie tynku strukturalnego MAGNETIC zostanie zakończone?

jak usunąć tynki strukturalne MAGNETIC

Czy warto usunąć tynki strukturalne MAGNETIC ze zniszczonych i nierównych ścian?

Zdarza się, że tynki strukturalne MAGNETIC, które położono jakiś czas temu, zostały nałożone niedbale i gołym okiem widać brzydkie nierówności. Czy jednak trzeba je skuwać i nakładać od nowa? Okazuje się, że czasami warto pozostawić taki tynk na ścianie i ją wyrównać, bo prawda jest taka, że choć nierówny, tynk może doskonale trzymać się ściany, przez co jego skucie będzie czasochłonne i bardzo trudne.

W zależności od tego, jak bardzo widać nierówności, można je wyrównać za pomocą nałożenia gładzi lub dodatkowej warstwy tynku. W tym wypadku dobrze byłoby dowiedzieć się, który rodzaj tynku strukturalnego MAGNETIC był wcześniej położony i nałożyć preparat z tej samej grupy. Jeżeli krzywizny są duże, nie pozostaje nic innego, jak zastosowanie płyt g-k.

jak usunąć tynki strukturalne MAGNETIC

Kiedy skucie tynku strukturalnego MAGNETIC jest naprawdę konieczne?

Zdarzają się sytuacje, w których skucie tynku jest konieczne. Poniżej przedstawiamy dwa takie momenty.

Tynk strukturalny MAGNETIC zaczyna odpadać od ściany

Kiedy tynk strukturalny MAGNETIC zaczyna odpadać od ściany jest to sytuacja, w której powinno się go skuć. To, czy tynk na poszczególnych ścianach trzeba zbić sprawdź młotkiem. Wystarczy, że opukasz nim podłoże. Jeżeli pod wpływem stukania usłyszysz głuchy i pusty dźwięk, będzie to oznaczało, że w tym miejscu tynk się odspoił i pod wpływem delikatnego uderzenia, a nawet własnego ciężaru może spaść.

Zastanawiasz się teraz, czy jeśli w jednym lub kilku miejscach tynk jest odspojony, czy będziesz musiał skuwać całe ściany. Otóż nie. Wystarczy skuć go tam, gdzie odchodzi i naprawić ubytki. Jeżeli jednak tynk odchodzi w wielu miejscach na całej powierzchni ściany, może to oznaczać, że podczas jego nakładania popełniono błąd wykonawczy, przez co należy zerwać go ze wszystkich ścian.

Chcesz zmienić aranżację wnętrza odkrywając starą cegłę

Stara, surowa cegła to ostatnio bardzo modny dodatek, który pasuje doskonale do loftowych i industrialnych wnętrz. Jeżeli zatem nie chcesz kłaść na ścianie licówek, które będą imitowały starą cegłę, nie pozostaje Ci nic innego, jak skuć tynk. Pamiętaj jednak, że jest to ręczna robota, ponieważ jako amator możesz uszkodzić cegły, kiedy będziesz używał młota pneumatycznego. Kiedy już pozbędziesz się odpowiedniej ilości tynku, odkrytą cegłę będziesz musiał jeszcze oczyścić z pozostałej na niej zaprawy. Musisz także liczyć się z tym, że efekt końcowy nie zawsze będzie Cię zadowalał, ponieważ cegła nie musi być ułożona równiutko, tak jakbyś tego oczekiwał. Ten krok zatem warto zawsze dokładnie przemyśleć.

jak usunąć tynki strukturalne MAGNETIC

Jak przeprowadzić ręczne skuwanie tynków strukturalnych MAGNETIC?

Do ręcznego skuwania tynku wykorzystaj młotek i przecinak. Ten sposób sprawdzi się tylko wtedy, kiedy masz pewność, że tynk strukturalny MAGNETIC słabo trzyma się ściany lub kiedy chcemy go skuć na niewielkiej powierzchni. Jeżeli jednak będziesz skuwać tynk w całym pomieszczeniu, lepiej wykorzystać dostępne na rynku elektronarzędzia.

Skuwanie rozpoczyna się pośrodku ściany, żeby następnie przemieścić się do naroży. Jeżeli masz w planie pozostawienie gołej cegły, skuwanie rozpocznij w mało widocznym miejscu, by nabrać wprawy w skuwaniu.

Prawidłowe skuwane tynku strukturalnego MAGNETIC przeprowadza się stojąc bokiem do ściany i trzymając narzędzia równolegle do niej. Rozwiązanie to sprawi, że przecinak będzie wchodził gładko pomiędzy tynk a ścianę, co pozwoli nie zniszczyć tej drugiej. Jeżeli natrafisz na fragment, który trzyma się bardziej, niż pozostałe, zwilż go wodą i po chwili spróbuj usunąć.

Kiedy warto wykorzystać mechaniczne skuwanie tynków?

Jeżeli tynk trzyma się dobrze ściany, jednak postanowiłeś go skuć albo musisz go usunąć z dużej powierzchni, dobrym rozwiązaniem okażą się elektronarzędzia. Jeżeli nigdy ich nie używałeś, na początku musisz uważać, aby nie uszkodzić ściany, szczególnie jeśli są to stare konstrukcje, w których cegły mogą kruszyć się od samego tynku. Skuwanie mechaniczne możesz przeprowadzić poniższymi narzędziami:

  • wiertarką udarową;
  • szlifierką wyposażoną w końcówkę do betonu;
  • frezarką do tynków.

Ostatnie z wymienionych urządzeń będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ można w nim ustawić dokładną głębokość frezowania, przyłożyć do ściany i powoli przesuwać po jej powierzchni.

jak usunąć tynki strukturalne MAGNETIC

Co zrobić, kiedy skuwanie tynku strukturalnego MAGNETIC zostanie zakończone?

Po skuciu tynku strukturalnego MAGNETIC ścianę należy dokładnie oczyścić używając do tego drucianych szczotek. Najpierw wykorzystaj tę z twardymi drucikami, a następnie z miękkimi. Dzięki temu, kiedy będziesz nakładać nowy tynk możesz mieć pewność, że na jego powierzchni nie powstaną nieestetyczne grudki.

Mamy nadzieję, że masz świadomość tego, że gruzu powstałego ze skuwania tynków nie będziesz mógł wyrzucić do wspólnego kosza na śmieci. Jest to surowo zabronione. Co więcej jego ilość na to nie pozwala. Zamów zatem odpowiedni kontener na odpady, w którym umieścisz pozostałości po skuwaniu, a który po zakończonych pracach remontowych odbierze od Ciebie firma utylizująca tego typu odpady.

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą tynków strukturalnych MAGNETIC na renowa24.pl!!

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel