Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak długo schnie silikon Ceresit?

2020-11-22
Jak długo schnie silikon Ceresit?


Nadszedł czas na położenie w Twoim domu odpowiedniego silikonu sanitarnego, ale wciąż zastanawiasz się, jaki wybrać? Ten produkt budowlany przeznaczony jest przede wszystkim do łazienek, kuchni, ale może być również stosowany do powierzchni zewnętrznych. Jego zadaniem jest uszczelnić powierzchnię pomiędzy np. wanną a płytkami. Dzięki temu mamy pewność, że woda nie przedostanie się pod wannę. Nie wiesz, jak długo schnie silikon Ceresit i czy da się go w ogóle usunąć? Na wszystkie Twoje pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.
Z artykułu dowiesz się:


“silikon,

Silikon Ceresit sanitarny – do czego służy?

Silikonu najczęściej używa się tam, gdzie mamy do czynienia z wilgocią, czyli właśnie w łazienkach, kuchni, umywalniach, pralniach czy toaletach. Spoiny nie mogą być narażone na kontakt z wodą, dlatego, aby je odpowiednio zabezpieczyć, wykorzystuje się silikon. Często wykorzystywany jest do tworzenia spoin w narożnikach tworzonych z płytek ceramicznych lub elementów sanitarnych z podłogą, lub ścianą. Silikon sanitarny charakteryzuje się dużą przyczepnością, nawet na najbardziej gładkich powierzchniach, jak np. szkło.

Jaki silikon Ceresit wybrać?

“silikon,

Firma Ceresit posiada w swojej ofercie silikon sanitarny Ceresit CS 25, który z powodzeniem można wykorzystać w łazience, kuchni czy na zewnątrz budynku. Posiada on właściwości grzybobójcze, dzięki czemu chroni powierzchnię, na której się znajdzie przed powstawaniem grzybów oraz pleśni. Można go stosować na ceramikę, szkło, porcelanę czy emalię. Jest to środek bardzo elastyczny, odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz na wysoką temperaturę. Jest również wodoodporny. Można go stosować w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Silikony Ceresit posiadają bogatą ofertę kolorystyczną, ponieważ możesz zakupić aż 29 odcieni, więc z pewnością dopasujesz dany kolor do danego pomieszczenia.

Silikon Ceresit – jak długo schnie?

“silikon,

Wiele osób wybierając silikon do swojego domu, zastanawia się, ile powinien schnąć. Najszybciej informację tą uzyskamy, sprawdzając opakowanie silikonu. Każdy producent podaje tam odpowiedni czas schnięcia surowca. Optymalny czas wiązania się silikonu z danym podłożem to około 3 godziny. Całkowite uszczelnienie następuje po około dobie. Warto zwrócić zawsze uwagę na temperaturę i poziom wilgotności, który jest zalecany przez danego producenta. W przypadku silikonu Ceresit temperatura ta wynosi od +4 do +40 stopni Celsjusza.

Jak nakładać silikon sanitarny Ceresit?

“silikon,

Jeśli kładziemy silikon na zupełnie nowej powierzchni, wówczas należy ją oczyścić ze wszystkich zabrudzeń i jeśli tego wymaga, dokładnie osuszyć. Okolica spoin powinna być zabezpieczona przed ewentualnym zabrudzeniem. Najlepiej użyć do tego taśmy malarskiej. Natomiast jeśli silikon ma być położony w miejsce starego silikonu, to najpierw należy go dokładnie usunąć. Można zrobić to za pomocą dwóch rozwiązań:

  • noża z ostrym zakończeniem lub żyletki – w tym przypadku jednak należy uważać przede wszystkim na swoje bezpieczeństwo oraz na to, aby nie zadrapać danej powierzchni;
  • środkami specjalnie przeznaczonymi do usuwania silikonu – jeśli stary silikon jest trudno dostępny, warto wówczas sięgnąć po środki, które poradzą sobie z jego rozpuszczeniem i usunięciem. Wystarczy pozostawić je na starym silikonie przez około 15 minut, a potem wytrzeć dane miejsce do sucha.

Aby silikon rozłożyć precyzyjnie, musimy do tego użyć specjalnego pistoletu, na który nakłada się tubę z silikonem. Produkt powoli wyciska się z opakowania i dokładnie nakłada na daną powierzchnię. Aby go bardziej wygładzić, stosuje się szpatułkę, która zwilżona jest wodą z mydłem. Po nałożeniu silikonu odrywamy delikatnie taśmę malarską i jeżeli są jakiekolwiek zabrudzenia, wówczas do ich usunięcia można wykorzystać ocet lub płyn do szyb.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-16
Profesjonalne podejście do klienta. Polecam 100 %
2021-12-12
Wszystko ok. Polecam.
pixel