Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ile kosztuje montaż okna dachowego?

2020-07-19
Ile kosztuje montaż okna dachowego?

Aby mieć pewność, że okna dachowe zostały prawidłowo zamontowane, dobrze jest znaleźć dobrego dekarza, który nie tylko posiada wszystkie uprawnienia, ale także doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Zanim jednak wybierzecie montażystę, warto zorientować się, jaki będzie koszt instalacji okien dachowych. Okazuje się bowiem, że cena okna dachowego to jedno, a montażu to drugie. Jakie aspekty należy zatem wziąć pod uwagę, aby zapanować nad finansami?

Okna połaciowe są najczęściej wybieranym produktem, jeśli właściciel budynku chce prawidłowo doświetlić poddasze mieszkalne. Decydując się na okna energooszczędne, wyposażone w odpowiednie pakiety szybowe, można mieć pewność, że będą one chroniły zarówno przed chłodem, jak i stratami ciepła w czasie zimy. Aby jednak ta inwestycja okazała się dobrym wyborem, warto się do niej dobrze przygotować. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że każdy inwestor indywidualny powinien sprawdzić nie tylko cenę samych okien, ale takę usługi montażu. Okazuje się bowiem, że wysokiej klasy okna dachowe, jeśli zostaną źle zamontowane, nie będą spełniały oczekiwań właściciela poddasz. Na co zatem zwrócić uwagę w czasie instalowania wybranego produktu? Poniżej kilka cennych wskazówek.

okna dachowe, ile kosztuje montaż okna dachowego, Ile kosztuje instalacja okna dachowego

Jak poprawnie oszacować cenę okna dachowego?

Choć dzisiejszy wpis skupia się na cenie montażu, warto szacowanie kosztów zacząć od samego okna dachowego. Okazuje się bowiem, że cena uzależniona jest nie tylko od rodzaju okna, ale także od jego wielkości, czy dodatkowych akcesoriów, do których zaliczyć można kołnierz uszczelniający (jest to niezbędny element, który umożliwia zainstalowanie okna w dachu).

Aby wybrać najlepsze okno dachowe drewniane lub PVC, nie trzeba sprawdzać każdego modelu, wystarczy skorzystać ze specjalnych konfiguratorów, które swoim klientom oferuje wielu producentów. Dzięki nim nie tylko będziesz mógł wybrać parametry, jakie Cię interesują, ale także poznasz orientacyjną cenę modelu, na którym Ci zależy.

okna dachowe, ile kosztuje montaż okna dachowego, Ile kosztuje instalacja okna dachowego

Chcąc oszacować koszt okna dachowego, należy podać poniższe dane:

  1. rodzaj otwierania okna (dolne lu górne);
  2. materiał, z jakiego ma być wykonane okno (drewno, PVC czy drewno pokryte tworzywem sztucznym);
  3. jaki pakiet szybowy wybierasz;
  4. rodzaj kołnierza uszczelniającego — zależy do tego, czym pokryty został dach;
  5. rozmiar okna.

Po uzupełnieniu powyższych danych konfigurator dobierze odpowiednie okna i wskaże ich cenę katalogową. Użytkownik tego typu programu może także liczyć na to, że uzyska informacje o dodatkowych elementach, jakie warto nabyć podczas zakupu okien dachowych, tworząc tym samym gotowe, systemowe rozwiązania, które są znacznie łatwiejsze w montażu.

Kupno okna dachowego z dodatkową usługą montażu — jak kształtuje się cena?

Wybierając opcję kupna np.okna dachowego VELUX GLL wraz z montażem, nie można liczyć na to, że cena usługi będzie stała. Okazuje się bowiem, że wszystko zależy od zakresu prac, jakie zaplanował inwestor indywidualny. Zupełnie inaczej będzie wyceniana budowa całego dachu, w skład której wchodzić będzie także montaż okna dachowego, a inaczej jedynie instalacja kupionego produktu w istniejącej konstrukcji (podczas adaptacji poddasza lub wymiany starego okna na nowe).

Jeżeli właściciel domu dopiero go buduje, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór okien dachowych wraz z montażem. Dzięki temu możesz liczyć na to, że w cenę zostaną wliczone już nie tylko sama usługa, czy okno dachowe, ale także materiały, które są niezbędne do prawidłowej instalacji oraz transport.

Masz zamiar zaadaptować poddasze lub wymienić stare okna na nowe? Licz się z tym, że zakres prac będzie w tym wypadku zupełnie inny, co oznacza, że także cena montażu będzie inna. Jeżeli okno będzie montowane w istniejącym już dachu, dekarz będzie musiał usunąć część poszycia i przygotować odpowiedni otwór, co wiąże się z dodatkową pracą. Wymieniając stare okno na nowe, musi jedynie zdemontować stary produkt i uwzględnić, czy wnęka okienna zostanie częściowo zachowana, czy wykonana na nowo. Jak zatem widać — ceny montażu z pewnością będą się różnić.

okna dachowe, ile kosztuje montaż okna dachowego, Ile kosztuje instalacja okna dachowego

Ile kosztuje montaż okna dachowego - propozycje fachowców

Decydując się na montaż okien dachowych musisz wiedzieć, że u jednych fachowców instalacja pojedynczego okna dachowego to koszt około 250 zł, a u innych nawet 900 zł. Istotną informacją dla Ciebie powinien być fakt, że im więcej okien wymieniasz, tym lepiej. Okazuje się bowiem, że całkowity koszt rozkłada się na ilość okien, co w praktyce oznacza, że cena montażu jednego okna w takim wypadku może być relatywnie niższa, niż przy wymianie jednego egzemplarza. Skoro mowa o wymianie okien w istniejącym dachu, nie można zapominać o sytuacji, w której okna montowane są w nowo tworzonym pokryciu dachowym, “przy tzw. okazji”. W tym wypadku należy mieć na uwadze, że koszt montażu będzie kształtował się zupełnie inaczej. Tutaj powinieneś indywidualnie negocjować cenę z dekarzami. Wybierając specjalistę pamiętaj jednak o tym, że choć cena może wahać się między 200 a 900 zł za jedno okno, nie ona powinna być tutaj najważniejsza. Liczy się przede wszystkim doświadczenie fachowca oraz jakość oferowanych przez niego usług.

Jakie parametry mają wpływ na cenę montażu okna dachowego?

Choć wyżej wspomnieliśmy już o niektórych aspektach, jakie mają wpływ na cenę montażu okna dachowego, warto mieć na uwadze, że nie są jedynymi. Zanim zatem wybierzesz ostatecznie ekipę dekarską, zapoznaj się z etapami montażu okna dachowego. Do najważniejszych zadań dekarzy należą:

  1. przygotowanie otworu w dachu;
  2. ułożenie wybranej ramy izolacyjnej;
  3. montaż okna na odpowiedniej wysokości (poziom standardowy lub obniżony o 4 cm);
  4. instalacja zestawu izolacyjnego;
  5. montaż kołnierza uszczelniającego.

Montaż okna dachowego doskonale obrazuje film przedstawiony przez jednego z najlepszych producentów okien dachowych — firmę VELUX:

Chcąc zamontować okno dachowe warto wybrać sprawdzonego dekarza, który nie tylko zna się na rzeczy, ale także posiada stosowne uprawnienia. Szukając odpowiednich ludzi, warto zapytać w sklepie, w którym nabywa się okna dachowe. Eksperci z Renowa24.pl z pewnością pomogą znaleźć osobę, która nie tylko prawidłowo zamontuje okno dachowe, ale także zrobi to w atrakcyjnych cenach. A jeśli o nich mowa, jedno jest pewne — nie można nastawiać się na stały koszt montażu okna dachowego, ponieważ taki nie istnieje.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-15
wszystko bardzo sprawnie przebiegło
2021-08-15
Sprawneidobrze
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel