Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fakro, Velux — do czego może przydać się tabliczka znamionowa?

2020-01-02
Fakro, Velux — do czego może przydać się tabliczka znamionowa?

Choć tabliczka znamionowa może kojarzyć się jedynie z samochodami, okazuje się, że także producenci artykułów budowlanych — wykończeniowych stosują to oznaczenie. Dzięki niemu użytkownik nie tylko bez problemu może dobrać określone produkty dodatkowe, ale także zgłosić reklamację, czy oddać produkt na gwarancję, bez konieczności okazywania dowodu zakupu. Jak to się ma w przypadku produktów firm Velux i Fakro? Tę kwestię postaramy się wyjaśnić w dzisiejszym wpisie.

Jak do kwestii tabliczek znamionowych podchodzi firma Velux?

Choć Velux podkreśla, że produkty, które oferuje swoim klientom zostały zaprojektowane z najwyższą starannością, nie ukrywa również, że użytkowanie ich przez długie lata może sprawić, że niektóre części ulegną zużyciu. Wówczas nie trzeba wymieniać całego okna lub innego produktu, a jedynie skupić się na elemencie, który wymaga renowacji.

Aby wiedzieć dokładnie, jaką uszczelkę, zaczep lub zawias kupić, warto sprawdzić tabliczkę znamionową, która znajduje się na produkcie. Dzieki określonym numerom będzie można dobrać element, który z pewnością będzie pasował do całości. Klient, który będzie miał problem z samodzielnym odnalezieniem najlepszego rozwiązania, zawsze może zgłosić się do producenta lub do Biura Obsługi Klienta renowa24.pl, gdzie z pewnością uzyska pomoc fachowca. Aby cały proces przebiegł sprawnie, powinien na tabliczce znamionowej odczytać następujące wartości:

tabliczka znamionowa

  1. Typ
  2. Rozmiar
  3. Wariant
  4. Kod produktowy

Gdzie dokładnie szukać tabliczki znamionowej na oknach dachowych Velux?? Obrazuje to dokładnie poniższy film:

Tabliczkę znamionową można wykorzystać również, jeśli użytkownik chce zamówić np. rolety lub markizy. Aby pasowały one do posiadanego okna, powinien podać przy zamówieniu dane z tabliczki znamionowej, a dokładniej: typ posiadanego okna oraz jego rozmiar handlowy.

Fakro a tabliczka znamionowaPodobnie, jak Velux, również inny producent, a mianowicie Fakro, proponuje swoim klientom przy chęci skorzystania gwarancji lub kupnie dodatkowych akcesoriów, wykorzystać w tym celu tabliczkę znamionową.

Warto tutaj mieć na uwadze, że wspomniany emblemat znajduje się zawsze na skrzydle każdego okna, a dokładniej w jego prawym górnym rogu. Aby ją zobaczyć, należy otworzyć okno.

tabliczka znamionowa

W tym wypadku użytkownik powinien odczytać następujące wartości:

  1. nazwa produktu/typ;
  2. rozmiar produktu;
  3. numer tabliczki znamionowej.

Szukając dodatkowych elementów, takich jak markizy, czy rolety, najważniejsze jest w tym wypadku odczytanie rozmiaru okna. Absolutnie nie można podać wartości, które zostały samodzielnie wymierzone. Aby mieć pewność, że zamówiony produkt w 100% będzie pasował do okna, należy podać rozmiar produktu, który został zaznaczony na tabliczce znamionowej.

Jeżeli natomiast chodzi o inne produkty wykończeniowe, takie jak schody na strych lub drzwi, to gdzie można znaleźć tabliczkę znamionową, obrazuje poniższy film:

Podobnie, jak przy produktach firmy Velux, jeśli użytkownik nie jest pewien, czy dobrze wybrał produkt dodatkowy lub część zamienną, powinien skontaktować się z producentem lub BOK renowa24.pl, gdzie z pewnością po podaniu określonych danych, otrzyma pomoc.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-16
Profesjonalne podejście do klienta. Polecam 100 %
2021-12-13
Solidny sklep, transakcja przebiegła prawidłowo .
pixel